Як позбутися від мурашок у вулику: інструкція

Кожен початківець бджоляр, ймовірно, в перший же медовий сезон зіткнеться з питанням, як позбутися від мурашок у вулику. Надокучливі мурахи примудряються будувати свої житла в найбільш захищених вуликах, попутно приносячи з собою різне сміття, залишки рослин і комах. І все закінчується повальної смертністю бджолиної сім’ї. Необхідно винищувати мурах так, щоб не нашкодити бджолам. Найбільш ефективні і безпечні способи зібрані в цій статті.

Як позбутися від мурашок у вулику

Прості заходи, які зупинять мурах

Говорячи про те, як позбутися від мурашок на пасіці, не можна забути про деякі профілактичні заходи, які допоможуть вам уникнути масового нашестя комах:

  1. Регулярний обхід території пасіки з метою виявлення великих мурашників, збирання їх у мішок і винесення за межі ваших угідь. До речі, великий мурашник можна засипати суперфосфатом, через кілька днів частина мурах піде, а друга частина – загине.
  2. Досвідчені пасічники рекомендують посипати землю навколо вулика деревною золою, щоб створити своєрідний бар’єр від мурах.
  3. Аромати материнки і м’яти не подобаються мурашкам, і вулик з таким ароматом їм точно не доведеться по душі.
  4. Можна змалювати кілочки, на яких стоять вулики, простим олівцем від тарганів і кліщів «Машенька». За таких кілочків комахи не проберуться в будиночок бджіл.

Профілактичні заходи прості і дають відмінні результати, але якщо вже мурашки масово атакують вулики, то потрібно застосувати радикальні заходи.

Мурахи у вулику, або як вапна непроханих гостей гірчицею і соняшниковою олією

Якщо ви хочете назавжди позбутися від мурашок, варто спробувати перекрити шляхи доступу у вулики. І тут на допомогу приходить проста суха гірчиця: висипте кілька ложок на доріжки мурах і чекайте. Гірчиця не втратить своєї сили до першого дощу, а мурашки, налякані різким запахом і гіркотою, перестануть атакувати.

Це цікаво  Нуклеуси для бджіл своїми руками: фото

Прості методи боротьби з мурахами

Соняшникова олія – це другий відмінний спосіб, але він більше підходить для захисту обладнання і зібраного меду. Так, після відкачування меду навколо медогонки, стовпчиків вуликів і всієї решти посуду і техніки робиться один кругової мазок соняшниковою олією, а після висихання першого шару – другий. Спосіб ефективний, і якщо вам не шкода 70 рублів на пляшку олії, то можна швидко вирішити проблему з мурахами на пасіці.

Холод – найкращий помічник у боротьбі з мурахами

Досвідчені бджолярі рекомендують боротися з мурахами при настанні перших заморозків. Всі мурашники на пасіці розгрібаються вилами або розриваються лопатою. Таким чином, всі мурахи і личинки гинуть, і вже в наступному році непроханих гостей стане менше. Зазначимо, що краще робити роботу спільно з господарями сусідніх пасік для того, щоб охопити більшу територію.

Полин, листя з кущів помідорів, волоського горіха та зола: інструкція

Про закладці золи у вулик варто подбати ще на етапі будівництва бджолиних будиночків. В шар утеплювача, наприклад, тирси, додається трохи натуральної пічної золи. Зола відлякує мурах, і можна запобігти безпосередній захід у вулик.

Нарівні з золою відлякує мурах аромат листя волоського горіха, полину і листя, зібраних з кущів помідорів. Ці природні засоби варто просто викласти під утеплювальну подушку, і комахи, які оселилися в холстике, в найкоротші терміни покинуть вулик.

Також ви можете обзавестися технічними новинками – ультразвуковими відлякувачами або пастками для мурах та інших комах, великих щурів і дрібних мишей. Всі вищеперелічені кошти абсолютно безпечні для бджіл і людей.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *