Як приготувати сироп для бджіл: пропорції

Підгодівля бджолосімей широко використовується в бджільництві, тому кожен власник пасіки повинен знати, як приготувати сироп для бджіл весною. В першу чергу, цукровий сироп та продукти на його основі в перші дні весни необхідні для того, щоб підбадьорити ослаблені бджолині сім’ї.

Як приготувати сироп для бджіл навесні

Підживлення починають давати у тому випадку, якщо в гнізді виявлений розплід, адже весною бджоли не тільки ослаблені, але й витрачають багато енергії під час годування личинок та підтримання в гнізді стабільної температури.

Якщо підсумувати, то основними цілями весняного підживлення є:

 1. стимуляція матки і яйцекладок;
 2. підтримка бджолосімей і поповнення нестачі корму;
 3. лікування та профілактика захворювань шляхом додавання у весняний цукровий сироп для бджіл лікарських засобів; це вид підживлення дають восени та навесні для зміцнення бджіл і запобігання їх зараження різними хворобами.

Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна давати сиропів для бджіл весною в холодні дні: в пошуках його джерела вони вилетять з вулика, після чого будуть падати мертвими на землю, або їх знесе вітер. Якщо виникла термінова необхідність в підгодівлі, то рідкий сироп ставлять у гніздо ближче до вечора, коли комахи не мають можливості вибратися з вулика. Підживлення в холод компенсують недолік рідини і поживних речовин.

Зміст

Бджоли не цікавляться цукровим сиропом або не беруть його: що робити?

Часто пасічники спантеличується питанням: ну чому бджоли не беруть сироп? Причина криється в хворобах і ослабленому стані комах. У цьому випадку їх обприскують лікувальними сиропами із спеціальних пульверизаторів, наприклад «Росинка». Також причиною того, що бджоли не беруть канді або сироп, може стати неправильна його консистенція: занадто густий або рідкий.

Види і концентрація сиропів

Цукрова підгодівля для бджолосімей навесні – справа тонка. Вона не повинна бути занадто густий, в іншому випадку доведеться розбавляти її водою, що може порушити правильну пропорцію. Занадто рідкий цукровий сироп шкодить бджолам: вони витрачають занадто багато сил, що призводить до вимирання комах.

Консистенція цукру для сиропу буває 3 видів

Види:

 1. З 50 відсотками сахарози, як показує практика, це найбільш корисний бджолиний сироп;
 2. 7-%, але це дуже густий склад, який бджолам буде тяжко забирати і запечатувати;
 3. 60% – це оптимальний варіант для бджіл і пасічників.

Для зимової підгодівлі в сироп додають 10% меду.

Рецепти корисних і відновлюють цукрових сиропів для бджіл

Сиропи за рецептами є не тільки корисною підживленням, але і стимуляцією розвитку, працездатності або кількості розплоду. Давайте розглянемо деякі з них.

Прискорення роботи матки в цілях збільшення кількості розплоду

Такий весняний сироп для бджіл готується з цукру і води, узятих в рівних пропорціях. Наприклад, на 1 л рідини належить 1 кг цукру, а в додаток хвоя. Для приготування покладіть в емальований посуд хвою, долийте води. Зачекайте, поки суміш звариться. Зазвичай варіння займає від 5 до 10 хвилин, поки вода закипить. Після зняття з вогню додайте цукор і перемішайте так, щоб він розчинився.

Це цікаво  Надранній обліт бджіл навесні

Цей рецепт підходить для підживлення навесні або восени, коли природного корму в сотах недостатньо.

Підживлення-інверта

Інверта – це підживлення на основі натурального меду, яка найкраще сприймається бджолами. Для його приготування, залежно від кількості бджолиних сімей, що беруть 1 л води, 1 кг цукру і на кожен літр води по 40 г натурального меду.

Весняна вітамінна підживлення з пергою

Для приготування цієї підгодівлі, яку рекомендується давати для профілактики восени і підтримки сил бджіл навесні, вам потрібно: кілограм натурального меду, 500 г перги, 0,5 л води. Всі інгредієнти пропускають крізь сито, настоюють 2-3 дні і заливають або в соти, або в годівниці.

Лікувальні весняні підживлення

Як правило, приготування лікувальної весняного підживлення відрізняється тим, що в неї додають необхідні інгредієнти:

 • хвоя,
 • гіркий перець,
 • чисті фітонциди,
 • натуральний мед,
 • борошно,
 • молоко.

Підгодівля Гайдака

Чим ближче до весни, тим сильніше потребує сім’я у білкових кормах

Приготування цієї весняної підгодівлі потребуватиме таких інгредієнтів:

 • соєве нежирна борошно (3 частини),
 • нежирне молоко та сухі дріжджі по 1 частині,
 • мед.

Всі інгредієнти змішують, а потім додають мед. На 3 частини підживлення покладена 1 частина меду. Далі з отриманої суміші формують щільні коржі, які поміщають в рамки.

Як зробити цукровий сироп-канді?

Для приготування цієї суміші знадобиться 300 г сухого молока, 500 г цукрової пудри, 200 г цукрового сиропу. Все змішують і при необхідності додають лікарський препарат.

Як приготувати поживні льодяники для бджіл на осінь-весну?

Замість сиропу можна приготувати льодяники: для цього кип’ятиться 1 л води, додається цукор, а на кожен грам цукру по 50 г меду. Кип’ятиться рідину до тих пір, поки не вийде густа тягучка.

Після досягнення потрібної консистенції майбутні льодяники знімають з вогню, розтирають до стану помадки і кріплять їх в рамках над гніздом. Таке харчування бджоли приймають добре: воно зміцнює їх імунітет, добре засвоюється і дуже зручно.

Для 1 сім’ї на осінь-весну знадобиться від 3 кг льодяників.

Це цікаво  Коли ставити вощину у вулик

Які ліки додають сиропи?

У сиропи додають такі ліки для профілактики і лікування бджолиних хвороб:

 • Гнилець. При цьому захворюванні в підгодівлю бджіл додають окситетрациклін (500 тис. одиниць на 150 г для 1 бджолиної вулички). Підгодівлю вносять кожні 6 днів до повного одужання комах.
 • Нозематоз. Для лікування цієї хвороби у 25 л сиропу розчиняють 20 г фумагилина. Дають кожної сім’ї залежно від її чисельності від 300 до 500 р.

Природно, при лікуванні і профілактиці захворювань варто проводити чистку та дезінфекцію всіх вуликів.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *