Як топити віск без воскотопки в домашніх умовах

Віск – цінний продукт бджільництва, який застосовують для лікування багатьох недуг. Якщо у вас невелика пасіка або ви тільки починаєте розводити бджіл, то придбання воскотопки вам не по кишені. Це дорогий прилад, тому цілком можна отримати продукт без нього. Як топити віск без воскотопки? Для цього вам знадобляться всього дві каструлі, вода, марля і трохи терпіння.

Як топити віск без воскотопки

Інструкція по перетапливанию воску без воскотопки

На початковому етапі вам потрібно підготувати сировину. Це забрус, вощина старі рамки. Час від часу намагайтеся оновлювати рамки, щоб не завелися кліщі та інші паразити. Коли сировина готова, візьміть велику каструлю або казан. Влийте в ємність відро води і складіть сировину. Поставте суміш на вогонь.

Необхідно стежити, щоб суміш не втекла. Під час нагрівання з сумішшю відбувається щось, схоже на процес кип’ятіння молока. На поверхні утворюється густа піна, яка може вилитися з корита.

Нікуди не відходьте від каструлі. Поки суміш гріється, підготуйте ємність в два рази менше і обв’яжіть її марлею або мішковиною. Намагайтеся, щоб тканина була добре прикріплена. Після закипання рідини у великій каструлі, перелийте її в маленьку посудину з марлею. Таким чином весь сміття залишиться на мішковині. Підвісьте мішечок, щоб в каструлю стекли залишки продукту.

Цю ємність замотайте фуфайками або старою ковдрою і залиште на добу. Через час в каструлі утворюється твердий клубок. Витягніть його з ємності і зріжте знизу шар з сміттям. Якщо продукт дуже брудний, повторіть процес перетапливания.

Це цікаво  Бджолиний віск: застосування, користь і шкода

Як перетопити віск без воскотопки?

Цей спосіб простіше і не передбачає використання води. Для процесу перетапливания вам потрібно:

  • 2 корита однакового розміру;
  • марля;
  • вогонь.

Якщо ви не знаєте, як витопити віск з сот, то вам потрібно ретельно вимити сировину і подрібнити його. Складіть сировину в каструлю. В іншу ємність налийте воду і доведіть її до кипіння. Поставте каструлю з сировиною на водяну баню. Після цього обв’яжіть каструлю з воском марлею і виверніть в ємність з окропом. Зв’яжіть два корита і томіть на вогні 2 години. Залиште до повного охолодження. Вам залишилося тільки отримати готовий віск.

Як розтопити бджолиний віск в домашніх умовах, якщо сировина брудне?

Якщо ви використовуєте старі стільники для приготування воску, то вам необхідно ретельно стежити за очищенням продукту. Для цього необхідно розламати стільники і скласти їх в каструлю з водою. Нагрійте суміш до кипіння. Все сміття опиниться у воді, щоб видалити його з каструлі, можете застосовувати водяний фільтр.

В іншому випадку вам доведеться кілька разів нагрівати і проціджувати віск через марлю і очищати дно брикету від сміття. Можна виготовити воскотопку самостійно. Щоб дізнатися, як це зробити, можна подивитися відео.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *