Як вивести бджіл з ройового стану: ознаки

Дуже часто незадовго до медозбору бджоли можуть почати роїтися. Відповідно, під час взятку ви отримаєте дуже мало меду. Щоб цього не сталося, необхідно знати, як вивести бджіл з ройового стану. Існують радикальні методи або профілактика.

Як вивести бджіл з ройового стану

Необхідно навесні придивлятися до поведінки бджіл. Зазвичай за два тижні до вильоту роя з гнізда робочі бджоли починають гризти льотки. Краще всього це помітно за звичайним прямокутному річку. У разі косого отвори комахи гризуть його зсередини, тому пасічник може цього не помітити. Навіщо бджоли гризуть річки? Вони намагаються збільшити отвір, щоб могла вилетіти з вулика вся сім’я. Зазвичай трудівниці складають крильця вздовж тіла, а голови трохи опускають і розширюють льоток.

Ознаки ройового стану бджіл

  • Комахи гризуть льотки.
  • Бджоли закладають ройові маточники.
  • Комахи практично не вилітають з вулика.

Роевое стан бджіл можна змінити декількома способами. Найчастіше маточники вирізають і замінюють стару матку нової. Якщо молода матка активно взялася за кладку яєць, необхідно її прибрати з гнізда і підсадити безплідну королеву.

Якщо часу до основного хабар багато (більше 50 днів), то можна змінити настрій трудівниць і додати їм роботи. Для цього можна розділити вулик на два або додати в старе житло комах порожні рамки і вощину. Таким чином, комахи не будуть будувати маточники, вони займуться будівництвом сот.

Багато досвідчені бджолярі з вигодою використовують роїння, так як з його допомогою можна збільшити сім’ю. Але необхідно це робити правильно. Поставте поруч зі старим вуликом новий. У нього встановіть порожні рамки з друкованим розплодом. Нові рамки додаються зверху вулика. Тепер вам потрібно дочекатися, коли комахи відлетять збирати нектар. Після повернення частина трудівниць полетить в нове житло, а частина в старе.

Це цікаво  Як пересадити бджіл з вулика у вулик навесні

Необхідно, щоб матка опинилася в старому вулику. Але якщо ви пропустили цей момент, зверніть увагу на поведінку комах. У вулика без королеви трудівниці неспокійні і голосно дзижчать. В нове житло додайте молоду матку в клітинці або під ковпачком. Через 24 години зніміть ковпак. Таким чином, сім’я розділиться на дві, причому в них будуть досвідчені комахи і молодняк.

Попередження ройового стану

  • Розширити льотки.
  • Завантажити бджіл роботою.
  • Забезпечити хорошу вентиляцію вулика.

Як бачите, попередити роевое стан простіше, ніж від нього позбавитися. Бджоли неохоче змінюють напрямок своєї роботи. Як тільки ви побачите нові мисочки (маточники), відразу ж виріжте їх.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *