Як зберігати прополіс в домашніх умовах: термін придатності

Як зберігати прополіс? Це відповідальне питання, адже неправильне зберігання кошти в будь-якому вигляді призведе до того, що бджолиний клей втратить всі свої корисні властивості. Термін зберігання залежить від стану, в якому засіб буде зберігатися – суха суміш, настойка, збір з прополісу і меду.

Способи зберігання прополісу

Як зберігати, щоб не зіпсувати?

  1. Зберігайте засіб в приміщенні, де температура не перевищує позначку в 25 °C.
  2. Місце зберігання повинно бути темним і сухим. А ось вогкість, сторонні запахи і яскраве світло знищать корисні властивості засоби, термін придатності бджолиного прополісу буде дуже коротким.
  3. Не зберігайте прополіс там, де зберігаються ароматні приправи, побутова хімія тощо
  4. Приміщення, в якому зберігається суха суміш або настойка, повинно регулярно провітрюватися.

Під час використання бджолиного клею постарайтеся обмежити його контакт із зовнішнім середовищем. Висипайте прополіс на папір або харчову плівку, зберігайте стерильність. Ви дістаєте прополіс з місця, в якому він зберігався, отмеряете необхідну кількість, а залишок тут же поставили на місце.

А можна зберігати в холодильнику або на кухні?

Побутує помилкова думка, що сухий бджолиний клей прекрасно зберігається в холодильнику. Так, його кладуть у мороз, щоб використовувати в лікувальних цілях. Але постійно засіб зберігати в холоді не можна.

По-перше, в холодильнику дуже волого. І вже через кілька тижнів бджолиний клей почне кришитися. По-друге, в холодильнику досить холодно, що теж не піде на користь жодній лікарського продукту. А по-третє, поряд із засобом будуть зберігатися риба, м’ясо, маринади, запахи яких будуть въедаться в суху суміш.

Це цікаво  Мед з пергою: корисні властивості і протипоказання

Тому ніколи не зберігайте прополіс в холодильнику, якщо не хочете повністю позбавити його корисних речовин і лікувальних властивостей.

У настінних або підлогових кухонних шафках прополіс теж не рекомендується зберігати. Справа в тому, що в кухні працює газова або електрична плита, витяжка, і температура постійно змінюється. У приміщенні витають аромати їжі, приправ, тому кухня не найкраще місце для зберігання бджолиного клею.

Де ж зберігати настоянки і суху суміш?

Ідеальним місцем для зберігання стане комора. Температура в ній постійно однакова, немає підвищеної вологості, і відсутні кондиціонери. Головне, щоб по сусідству з прополісом не стояла побутова хімія.

Зберігання настойок, мазей і сухої речовини однаковий, відрізняється тільки їх термін придатності

Як зберігати прополіс в домашніх умовах?

При правильному дотриманні правил зберігання сухої прополіс може спокійно пролежати в будинку до 10 років. При температурі в приміщенні понад 25 °C засіб зберігається до 7 років, за цей час може трохи змінитися його складу, а ось корисні і лікувальні властивості чудово збережуться.

Різниться термін зберігання настойок, до складу яких входить бджолиний клей. Так, наприклад, настоянка на основі води без спирту зберігає свої корисні властивості всього 10 діб. А от термін зберігання прополісу, настояного на спирті, — 3-5 років, і він буде справно допомагати при захворюваннях і при їх профілактиці.

Як і в якій тарі зберігати?

Зберігається спиртова настоянка, як правило, в сухому приміщенні, в якому відсутня денне світло. В крайньому випадку банку з сумішшю фарбують темною фарбою або ж обгортають щільним папером, щоб світло не проникав всередину тари.

Перед тим як сухий бджолиний клей буде перекладений в банку, його потрібно загорнути в папір або целофановий пакет. Складають засіб або в банку з скла, або в ящик з дерева. Відзначимо, що вся тара і упаковка повинні бути сухими і чистими, інакше прополіс буде зіпсований.

Це цікаво  Прополіс для імунітету для дітей і дорослих: як приймати

Скільки зберігається прополіс, і як визначити свіжість?

Кошти на основі сухого прополісу використовуються для лікування різноманітних хвороб. Як визначити свіжість бджолиного клею? Дуже просто: якщо він став крихким, прямо розсипається в руках, то, ймовірно, пора придбати новий прополіс. Оптимальний термін зберігання бджолиного клею становить 5-7 років.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *