Як зловити бджолиний рій в порожній вулик

Будь бджоляр, починає свою справу з нуля, замислюється про те, де взяти бджіл? Існує два виходи: придбати спеціальних бджіл в магазині або зловити диких комах для створення власної пасіки. Другий метод є малозатратним, тому їм користуються навіть досвідчені пасічники. На жаль, для комах недостатньо встановити порожнє житло неподалік від будинку. Тоді як зловити бджолиний рій в порожній вулик?

Як зловити бджолиний рій в порожній вулик

Для цього зробіть ящик і встановіть в нього 6-8 рамок. Бажано, щоб частина з них була в застосуванні. Зазвичай бджоли швидше обживають вулик зі старими рамками. Всередині обов’язково повинні бути суші і вощина. Це стандартні приманки. Якщо у вас їх немає, можете змастити рамки спеціальними феромонами. Їх можна придбати на ярмарку або в інтернеті. Можете встановити навпіл старі і нові рамки. Не забудьте відкрити льотки і встановіть ящик в тіні, але щоб іноді на нього потрапляли прямі сонячні промені. Пам’ятайте, розташовувати вулик необхідно вдалині від вашої пасіки, зазвичай його кріплять на дереві.

Принципи вибору місця для встановлення порожніх вуликів

  • далеко від дороги;
  • у місці, де не ходять люди;
  • подалі від вашої пасіки.

Зазвичай ловля бджіл починається з 15 травня

Тепер вам потрібно якимось чином приманити бджіл, що можна зробити, використовуючи запашні трави. Натріть рамки м’ятою або мелісою. Бджоли обожнюють ці запахи і завжди злітаються на них. Залиште ваші пастки на деякий час. Не поспішайте, зазвичай ловля бджіл починається з 15 травня, це період початку цвітіння фруктових дерев. Час від часу приходьте і перевіряйте ваш ящик. Спочатку ви виявите, що навколо нього в’ється 2-3 бджоли, так і повинно бути. Вони прилетіли на розвідку. Такі періодичні візити комахи будуть здійснювати до тих пір, поки не переконаються, що житло дійсно пустує. Ви, у свою чергу, теж періодично заглядайте у вулик, адже перед тим, як зловити рій бджіл, потрібно переконатися, що в ящику немає молі. Ці сусіди відлякують бджіл. Якщо ви виявили шкідників, видаліть ці рамки і замініть їх новими.

Це цікаво  Весняний огляд бджіл, бджолиних сім'ї

Як зловити рій бджіл у пастку?

Пастка – це той же вулик, тільки менш красивий. Вона створюється з підручних матеріалів і зверху маскується корою і гілками. Пам’ятайте, ніж неприметнее буде житло, тим менше буде охочих його поцупити.

Але дотримуватися пропорції потрібно, так як тісний пастка відлякує комах. Ширина вічка повинна становити 1 див. В цей зазор не залізуть гризуни. Дах потрібно покрити водонепроникним матеріалом. Всередині пастки повинно бути сухо і тепло. Не намагайтеся наповнити ящик великою кількістю рамок, його зазвичай обживають молоді сім’ї, які не дуже великі.

Як зловити бджолиний рій в лісі?

Перед тим як зловити диких бджіл, переконайтеся в достатній віддаленості пастки від вашої пасіки. Пам’ятайте, свої молоді рої і чужі намагаються мало перетинатися один з одним. Необхідно, щоб відстань від пасіки до пастки перевищувало 3 км. Це має бути місце в лісі або посадці далеко від населеного пункту.

Якщо ви помітили, що у вас на пасіці прибуло бджіл, це значить, скоро молодий рой відлетить. Щоб цього не сталося, вам необхідно знати, як зловити бджолиний рій в пастку. Молодняку стає тісно у вуликах, і вони створюють нові сім’ї. Тому десь в 3 км від вашої пасіки встановіть пастки або порожні вулики. Після того як бджоли вже облюбують нове житло, можете перевозити його до себе на пасіку. При бажанні комах необов’язково переселяти у новий вулик. Тоді спочатку зробіть якісний ящик без щілин. Не забудьте утеплити його, можливо, в ньому ваші трудівниці будуть зимувати.

Необхідно, щоб відстань від пасіки до пастки перевищувало 3 км

Вам необхідно переселити їх з пастки в новий красивий вулик. Для переселення виберіть теплий безвітряний день. В такий час комахи не дуже злі, тому навряд чи вас покусають. Зніміть верхню частину пастки і уважно огляньте кришку. Ви повинні переконатися, що на ній немає бджоломатки. Далі уважно огляньте кожну рамку. Якщо ви не знайшли її на одній рамці, струшуйте комах у новий вулик, а старі рамки відкладайте. Якщо ви знайшли матку, не потрібно знімати з конструкції. Вам потрібно помістити цю рамку у новий вулик. Після цього можете перенести інших комах в нове житло.

Це цікаво  Японський вулик: конструкція

Пам’ятайте, з’єднання бджолиних сімей або переселення молодих роїв у вулики має відбутися як мінімум за один місяць до головного хабар. В результаті такого заходу ви зможете отримати щедрий урожай меду. Якщо у вас є питання, подивіться тематичне відео. У ньому наочно показано, як здійснюється заселення бджіл у нове житло.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *