Який мед не кристалізується: чому це відбувається

Щоб відповісти на питання, який мед не кристалізується, потрібно насамперед дати визначення такому поняттю, як кристалізація меду. Це природний процес, в результаті якого відбувається засахаривание, тобто формування кристалів цукру в гущі меду.

Який мед не кристалізується

Зрозуміло, стосується це тільки натурального продукту, так як хімічні добавки призводять до того, що цей процес протікає іншим чином, і прогнозувати швидкість зацукровування з великою точністю не виходить. Спробуємо з’ясувати, через який час мед кристалізується, і що робити, якщо це відбувається дуже швидко.

Причини затвердіння, сорт продукту

Затвердіння відбувається тому, що в меді міститься глюкоза, яка схильна до кристалізації, справа лише в часі протікання процесу. Далі будуть розглянуті фактори, які безпосередньо впливають на швидкість зацукровування. Тут же потрібно відзначити, що існують сорти і види меду, які тверднуть повільніше інших. Для початку визначимо, яку роль тут відіграє сорт, повинен кристалізується мед, і погано, якщо згущення не відбувається.

Сорт в першу чергу показує, скільки в меді фруктози (натуральне речовина, що надає солодкий смак) і глюкози (більш потужний підсолоджувач високої калорійності). Щоб кристалізація проходила повільніше, необхідно, щоб вміст фруктози було максимальним, а глюкози було як можна менше. Від цього співвідношення залежить інтенсивність процесу.

При цьому неважливо, де буде зберігатися мед, в холоді або при кімнатній температурі. Зрозуміло, в будь-якому випадку не рекомендується порушувати режим зберігання, так як засахаривание – це далеко не найстрашніше, що може статися з цією насолодою. Наведемо ті види продукту, які можуть довго зберігатися в рідкому вигляді (зрозуміло, з дотриманням умови натуральності):

  • акацієвий;
  • падевий;
  • липовий.
Це цікаво  Інструкції по самостійному виготовленню пастки для бджіл

Фахівці рекомендують зберігати продукт при температурі 14-15 °С

Зазвичай сорт визначається наступним чином. Головне — знати, з яких квітів бджоли збирають пилок. Якщо з гречки, то сорт гречаний, і так далі. Тут потрібно додати, що не буває абсолютно чистого меду, завжди присутні домішки того або іншого роду. Тим більше частина пилку все одно буде з чужорідних квітів, проконтролювати це неможливо. Перерахуємо ще деякі сорти, які не повинні швидко засахариваться:

  • травневий;
  • каштановий;
  • грецький.

Правила зберігання

При низьких температурах мед замерзає, при цьому процес садки істотно сповільнюється. При високих температурах (35+) відбувається розрідження, і кристали також утворюються повільніше. При цьому фахівці не рекомендують проводити такі експерименти, так як це може закінчитися тим, що продукт втратить свої смакові якості: аромат, солодкість, насичений смак. Крім того, страждають і лікувальні властивості. Якщо задатися питанням, чому не кристалізується мед, то можна прийти до такого висновку: консистенція не повинна змінюватися, якщо мед якісний. Фахівці рекомендують зберігати продукт при температурі 14-15 °С, це оптимальний показник, перевірений часом.

Довго не буде укріпляти мед у тому випадку, якщо вміст води не перевищує 20%. За скільки затвердіє найякісніший продукт, відповісти нескладно. Якщо зберігати в допустимих умовах, рідка консистенція збережеться близько року. Зрозуміло, хороший помічник підтримання рідкого стану – систематичне перемішування. При регулярному проведенні цієї процедури сповільнюється процес формування кристалів, згустків. Головне в цій справі – використовувати чисті прилади, акуратно стежити за тим, щоб сторонні предмети, пил, бруд не потрапили всередину ємності.

Штучне розрідження

Розрідження такого роду небезпечно тим, що при нагріванні вище 35 °С мед втрачає свої цілющі властивості. Продавці іноді вдаються до цієї процедури, як би показуючи покупцеві: це відмінний рідкий продукт. Але насправді такий мед купувати не можна, якщо є хоч найменша частка сумніву.

З цієї причини не варто судити про якість меду з того, засахарен він чи ні. Ясно, що в ряді випадків затвердіння, навпаки, хороша ознака. Значить, продукт не плавили, а отже, і цілющі властивості збереглися. Наприклад, вересовий і соняшнику сорту зовсім не бувають рідкими. В цілому можна підвести такий підсумок: взимку або на початку весни не може бути рідкого меду, він просто зобов’язаний бути засахаренным. На це потрібно звертати увагу.

Різні сорти меду лікують від різних хвороб

Це цікаво  Історія виникнення та основні технології бджільництва в Канаді

Різні сорти меду лікують від різних хвороб, тому перед покупкою необхідно проконсультуватися з професіоналом або самостійно ознайомитися з науковою літературою, яка висвітлює це питання. Цікаво знати, що деякі хвороби лікуються не внутрішнім застосуванням, а зовнішнім. Тобто мед наноситься тонким шаром на уражені ділянки шкіри, вугри, нариви та ін. Треба бути з цим обережним і обов’язково отримати консультацію у лікаря.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *