Японський вулик: конструкція

Останнім часом вітчизняні бджолярі звертають увагу на досвід зарубіжних колег. Багато пасічників Америки і Японії при невеликих затратах і зусиллях отримують величезну кількість бджолиного нектару. Новим віянням серед наших пасічників є японський вулик. По конструкції він дуже схожий на вулик Варре. Японське бджільництво має відмінності від вітчизняного із-за різного клімату, але в цілому конструкція вуликів застосовна і в наших широтах.

Японський вулик

Найцікавіше, що в такому будиночку немає рамок і класичних пазів для них. Замість рамок всередині скриньки знаходяться хрестовинки, на яких і будують стільники комахи. Вулик приваблює своєю простотою, адже і працювати з ним дуже легко. Саме тому і у вітчизняному бджільництві застосовують японські вулики.

Інструкція по виготовленню японського вулика

Для початку підберіть підходящий матеріал. Товщина дошки вибивається в залежності від ваших уподобань.

Згідно з кресленнями та навчальним відео, вам потрібно вирізати кілька стінок, розміром 30 на 20 див. З’єднайте 4 стінки, використовуючи рідкі цвяхи.

В середині виготовте хрестовину. Вона може бути металевою або з дерев’яних рейок. Всього таких корпусів потрібно кілька. Льоток в японському вулику тільки один. Він знаходиться в самому низу. Нижня частина, або дно, виходить за межі стінок корпусу. Після цього виготовляється кришка з повітряною подушкою. Як це виглядає, подивіться на відео.

Переваги японських вуликів:

  • невеликі витрати часу на виготовлення вулика;
  • маленький витрата матеріалів;
  • відсутній роїння;
  • мед з вуликів відбирається шляхом зняття верхніх корпусів;
  • простота в обслуговуванні вулика і комах.

На початку сезону встановлюється декілька корпусів один на інший. По мірі розвитку сім’ї додаються нові корпуси. Комахи будують стільники зверху вниз, поступово опускаючись у напрямку до льотка. Далі, під час основного медозбору, пасічник зніме верхні корпуси, відокремлюючи стільники металевої струною. Вони вкладаються в мішечок і відправляються під прес.

Це цікаво  Як очистити рамки від старої вощини

Найцікавіше, що для відкачування меду не використовується медогонка. При цьому немає необхідності використовувати суш, заготовлювати і наващивать рамки. Відбудовою і заповненням сот займаються комахи. Як бачите, японський вулик – проста конструкція, що не вимагає підрахунків для створення креслень.

Для виготовлення японського вулика вам потрібно зробити креслення самої коробки і хрестовини. Всі креслення є типовими і відрізняються лише висотою корпусів. Вона може змінюватись в межах 10-20 див.

Перш ніж виготовити японський вулик, подивіться відгуки пасічників. Багато хто відзначає, що, незважаючи на екзотичність конструкції, вона добре себе зарекомендувала. Урожай бджолиного нектару вище, ніж з вуликами Дадана, або лежаків. При цьому пасічнику доводиться витрачати в рази менше часу на обслуговування і догляд за вуликами, адже немає необхідності видаляти, вставляти і наващивать рамки.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *