Інструкція по використанню препарату Аміпол-Т для боротьби з кліщами у бджіл

Аміпол-Т – це препарат для боротьби з живуть на бджіл кліщами. Перш ніж придбати цей засіб і випробувати його на своїх труженицах, слід ознайомитися з інформацією про Аміпол-Т: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки.

Діючі компоненти ліки – амітраз і тимол, які надають акаріцидниє дію від шкідників. Даний засіб необхідно для профілактики і лікування вароатозу бджіл. При застосуванні в рекомендованих дозах цей препарат не завдає жодного негативного впливу на комах або на якість бджолиного продукту.

Як виглядає ліки?

Інструкція по використанню препарату Аміпол-Т для боротьби з кліщами у бджіл

Даний препарат виробляється у вигляді дерев’яних смужок, насичених активними речовинами. В одній упаковці налічується десять смужок шириною 2 см, довжиною 20 см, товщиною 0,1 див. Вони щільно запаковані в пакети з фольги. Аміпол-Т відмінно бореться з кліщами.

Вартість 10 пластин такого засобу досить низька, вона варіюється від 129 до 180 рублів.

Шкода препарату

Ніяких протипоказань для використання ліків немає. Зібраний під час лікування мед не має шкідливого впливу та може без обмежень застосовуватися в їжу.

Побічних дій від препарату на сьогоднішній день не виявлено при дотриманні встановленої дози. Розкривати упаковку з пластинами необхідно безпосередньо на пасіці перед застосуванням, тобто перед розміщенням в бджолине гніздо.

Як використовувати засіб?

Аміпол-Т слід використовувати згідно інструкції по застосуванню. Обробляти вулики потрібно навесні при першому огляді бджіл і після збору меду влітку і восени з допомогою приміщення смужок в бджолині будиночки. Слід розміщувати 2 смужки на 10 рамок. При обробці маленьких бджолиних сімей, де знаходиться менше 6 рамок, можна брати лише 1 смужку, яку краще розташувати в середині вулика.

Перед застосуванням потрібно проколоти на кінці смужки невелику дірочку, пропустити через неї велику шпильку і повісити Аміпол вертикально в центрі вулика між двома рамками. В маленькій сім’ї слід розташувати між 3 і 4 рамками всього 1 смужку, великий – першу смужку між 3 і 4 сотами, другу між 7 і 8. Препарат рекомендується залишати у вулику до одного місяця.

Це цікаво  Варроатоз бджіл: методи боротьби

Дане ліки рекомендується зберігати в темному і сухому місці, далеко від нагрівальних приладів та відкритого вогню. При цьому потрібно дотримуватися температури повітря від 0 до +30 градусів. Аміпол-Т можна зберігати протягом двох років з дати виготовлення.

Відгуки

«Хороший засіб, нічим не гірше за аналогічні за дією препаратів. Єдине, що Аміпол зручніше у використанні, ніж схожий Біпін або Аква-Фло, оскільки тут не треба мучитися з розчинами і вдихати їх неприємний запах, всього лише потрібно розкласти смужки по гніздах і все. Залишається милуватися на те, як гинуть кліщі. Бджоли також нормально переносять. Проте все ж краще час від часу міняти препарат від шкідників, щоб до ліків не виникало звикання. Тому я чергую препарат з іншими засобами. Аміпол використовую 2 рази на рік: навесні та після збору меду. У мене йде по 1-2 смужки на кожне гніздо» – Олексій.

«Якось взимку я забув вийняти з двох вуликів Аміпол. Дуже переживав через це. Викинув їх навесні після першого огляду. Всі бджоли вижили і надалі добре розвивалися. На наступний рік я залишив їх для перевірки. І знову бджоли вижили і добре розвивалися. Відмінний засіб, рекомендую. Однак є ризик звикання кліщів до препарату – Дмитро.

«Перший рік користувався Аміпол-Т, дуже сподобалося ліки, але в наступному році ефект був гірше, думаю, це звикання до препарату. Зовсім відмовлятися від нього я не буду, але буду чергувати з іншими засобами» – Микола.

«Я теж використовував цей препарат. Всі говорять про звикання до нього, але я думаю, що прямого звикання до немає. Просто виживають окремі особини кліща, нечутливі до діючої речовини. Вони розмножуються і створюють селекцію, тому рекомендується періодично змінювати ліки. Але це лише моє припущення» – Олександр.

«Я вже 2 роки використовую для обробки Аміпол-Т. Дуже задоволений результатом. Весною бджоли всі вижили і чудово розвивалися. На мед препарат ніяк не впливає» – Юрій.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *