Інструкція по застосуванню Аква Фло для лікування бджіл від кліща

Засіб Аква-фло – це препарат нового покоління, який використовується для обробки бджолиних сімей на всіх пасіках країни. Популярність Аква Фло для бджіл пояснюється тим, що інструкція по застосуванню цього засобу дуже проста, а відгуки – позитивні.

Хвороби пасіки

Інструкція по застосуванню Аква Фло для лікування бджіл від кліща

Протягом життя бджоли можуть бути схильні до численних захворювань і поразок паразитами. Коли бджола створює сім’ю і нарощує її чисельність, вона намагається створити повністю стерильні умови у вулику, тому у разі потрапляння туди вірусу або паразита потрібно якомога швидше припинити поширення шкідливого об’єкта на весь бджолиний будинок.

Якщо бджолосім’я сильна, то вона й сама впорається з шкідником, більш слабкі сім’ї потребують допомоги бджоляра. Пасічник повинен якомога менше втручатися в життя комах, але у виняткових випадках його участь просто необхідно.

Є безліч хвороб, які здатні погубити бджіл. Найчастіше смугасті трудівниці страждають від:

 1. Вароатозу.
 2. Нозематозу.
 3. Нектарного, пыльцевого, падевого, хімічного токсикозу.
 4. Вірусного паралічу.
 5. Аспергильоза.
 6. Паратифу.
 7. Аліментарної дистрофії та ін.

Варроатоз вважається одним з найтяжчих захворювань бджіл. Ця недуга з’являється після того, як в бджолосім’ю потрапляє кліщ-паразит. Він розмножується в сотах з личинками бджіл, і коли народжується бджола, кліщ оселяється на її тілі. Сім’ї, уражені кліщем, мають поганий розвиток розплоду, наприклад, молоді комахи можуть бути з неправильним будовою тільця, що з часом призведе до загибелі особини.

Пасічнику важливо вчасно встановити зараження вулика кліщем. Щоб вилікувати сім’ю, найчастіше використовують препарат Аква-фло. Профілактика від паразитів проводиться після виходу розплоду, що збігається з осіннім періодом. Якщо є необхідність, обробку цим засобом повторюють навесні.

Правила використання препарату

Лікарський засіб Аква-фло використовують для лікування і профілактики вароатозу бджіл, який здатний привести до різних порушень розвитку трутнів і бджіл. Основна діюча речовина цього ліки – флювалент (20%), який є сучасним перитроидным засобом. Дія цієї речовини збільшують ряд допоміжних компонентів, а також загусник.

Це цікаво  Дикі бджоли: де живуть, фото

Аква-фло впливає на зрілих особин паразитуючого кліща породи varroa jacobosoni. Застосування препарату в помірних кількостях не викликає негативного впливу на шкіру, не подразнює її. Також засіб ніяк не впливає на репродуктивні можливості комах.

Випускається цей засіб в наступній формі: препарат поміщений в герметично закриті ампули зі скла об’ємом по 1 мл По дві ампули кладуть у пакет, який додатково упаковують в картонну упаковку. Препарат має вигляд жовтувато-білої емульсії зі слабким специфічним запахом.

Ліки необхідно застосовувати тільки у вигляді рідкого розчину. Навколишнє середовище повинна прогрітися мінімум до +15 градусів, не можна використовувати препарат при більш низьких температурах. Розчин потрібно приготувати за 0,5 години до застосування, не можна зберігати його після приготування.

Приготування розчину

Інструкція по застосуванню і приготування розчину дуже проста. Щоб зробити емульсію, потрібно 1 мілілітр кошти розвести в 1 літрі чистої теплої води, а потім перемішати до утворення рідини жовто-білого кольору. Приготовлений розчин можна використовувати лише протягом одного дня. Перед застосуванням його потрібно ще раз ретельно перемішати, оскільки згущувач у складі робить емульсію в’язкої..

Щоб вилікувати бджіл, потрібно обробити емульсією Аква-фло простір між рамками, поливаючи його зі шприца. Звичайна дозування витрати речовини – 10 мл розчину/бджолина вуличка. Обробку рекомендується проводити два рази, роблячи інтервал 6-8 діб.

Після обробки вулика цими ліками мед можна вживати в їжу не раніше, ніж через 17 днів після процедури. Після закінчення обробки паразити повинен пропасти через кілька днів. На дні будиночка можуть з’явитися мертві кліщі.

При роботі з Аква Фло потрібно дотримуватися таких заходів безпеки:

 • Обробку проводити у спеціальному одязі (довгий балахон, рукавиці з гуми, окуляри з функцією захисту).
 • Виконуючи обробку, не можна палити, їсти і пити.
 • Після процедури потрібно вимити обличчя і руки теплою мильною водою, рукавички ретельно помити і висушити.
 • Якщо емульсія випадково потрапила на шкірні покриви або слизову оболонку очей, їх потрібно якомога швидше промити водою у великій кількості.
Це цікаво  Варроатоз бджіл: лікування та профілактика

Відгуки покупців

Ліки Аква-фло добре зарекомендував себе в терапії комах. Відгуки про цей препарат для бджіл позитивні, багато пасічники відзначають користь цього лікарського засобу.

«Боротьба з кліщем відбувається постійно, в цій справі не можна пропускати обробку вуликів, тому що кліщ заражає бджіл різними вірусами, і тоді вилікувати їх зовсім нелегко. Ще одна проблема – кліщі швидко звикають до багатьох препаратів, тому часто потрібно шукати якесь свіже засіб. Я поєдную відразу декілька засобів, причому чергуючи їх: навесні застосовують пластинки з антипаразитарної просоченням, а восени обробляю аква-фло. Дуже важливо обробляти гнізда перед зимою, до того, як з’явиться розплід, щоб до медового сезону були здорові бджоли. Одну ампулу розчиняю в літрі води і обробляю кожну вуличку. Зазвичай шприца вистачає на одну вуличку» – Віктор, бджоляр з 20-річним стажем.

«Кілька років тому, коли я тільки починав свою бджолярську діяльність, і в мене було 3 вулика з бджолами, я помітив, що багато комахи стали гинути. Тоді по недосвідченості я не надав цьому великого значення. Керівництвом до дії стала ситуація, коли у мене помер майже весь вулик. Тоді я покликав на допомогу досвідченого бджоляра, і він сказав, що у бджіл кліщ. Я купив Аква Фло і став обробляти залишилися вулики. Через рік завдяки цьому засобу чисельність бджолиного господарства тільки збільшилася!» – Микола, власник невеликої пасіки.

Препарат для лікування бджіл Аква Фло – це хороший засіб, яке допоможе вилікувати смугастих трудівниць від вароатозу і деяких інших форм кліща. Завдяки цьому засобу можна збільшити чисельність пасіки, знизивши показники смертності комах в кілька разів. Даний засіб не впливає на життєдіяльність бджоли та продукти бджільництва, в тому числі мед.

Це цікаво  Методи лікування і профілактики захворювання бджіл акарапідозом

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *