Інструкція по застосуванню перги бджолиної при цукровому діабеті

Перга при цукровому діабеті допомагає нормалізувати загальний стан, але необхідно знати, як приймати цей продукт. Як і всі без винятку продукти бджільництва, вона робить сильний вплив на події, що відбуваються в організмі людини процеси, тому безконтрольний прийом здатний спровокувати алергічні реакції або погіршити здоров’я.

Її корисні властивості обумовлені складом, що включає в себе понад 200 компонентів. І саме така насиченість мікроелементами, вітамінами та іншими компонентами робить пергу продуктом, що вимагає обережності у застосуванні і попередньої консультації з фахівцями, для визначення індивідуальної схеми прийому.

У чому користь?

Інструкція по застосуванню перги бджолиної при цукровому діабеті

Чи можна вживати пергу при наявності діабету або ж при схильності до нього – питання, що має індивідуальний відповідь. Натуральні продукти впливають на організм людини в цілому, а не на один орган або систему. Тому перед тим як почати приймати той чи інший натуральний БАД, потрібно точно діагностувати стан всього організму і обов’язково консультуватися з фахівцями.

Для хворих на цукровий діабет будь-якого з двох типів або при наявності схильності до даної хвороби, у цьому продукті важливі компоненти, що впливають на вироблення гормонів, що приводять у норму ендокринну систему і стабілізуючі нервовий стан.

Таких елементів у складі перги понад п’ятдесят, включаючи:

 1. Фітогормони, тобто сполуки рослинного походження, що змінюють баланс гормонального співвідношення в організмі.
 2. Вітаміни.
 3. Амінокислоти, у тому числі і групи «Омега».
 4. Ферменти слини комах.
 5. Мікроелементи, які беруть участь у регулюванні активних процесів у клітинах людського тіла.

Прийом перги при цукровому діабеті 2 типу не тільки нормалізує кількість виробляються підшлунковою залозою гормонів, включаючи інсулін, але і стимулює внутрішній синтез протеїну, відповідно, цей продукт є повноцінною біологічною добавкою, що сприяє загальній терапії хвороби.

Важливо і те, що цукровий діабет 2 або 1 типу характеризується порушенням рівня цукру в крові, часто супроводжується надлишковою вагою, і підвищеним вмістом холестерину в організмі. Регулярний прийом продуктів бджільництва не тільки нормалізує обмінні процеси, але і знижує кількість виробляється організмом цукру і виводить зайвий холестерин.

Це цікаво  Правила застосування гелю Асепта з прополісом для лікування ясен

Як приймати?

Те, як приймати цей засіб – момент індивідуальний, дозування і тривалість її вживання залежать від загального стану здоров’я, а не тільки від типу діабету та його тяжкості. Тому перед тим як почати вживати пергу при цукровому діабеті, необхідно заручитися схваленням лікаря і обговорити з ним схему прийому.

Загальні усереднені рекомендації ендокринологів за схемою прийому такі:

 • по 2 чайні ложки щоденно в два прийоми – для засобу, переробленого в гранули;
 • 10-20 грам за два прийоми щоденно – для натуральній в сотах;
 • 25-35 грам за три прийоми, кожен день – для пасти, що містить мед.

Незалежно від того, в якому вигляді буде прийматися «бджолиний хліб», тривалість курсу – це прийом протягом півроку з перервою на місяць, за який здаються аналізи і проводиться загальне діагностування поточного стану здоров’я.

Приймати «бджолиний хліб», згідно з рекомендаціями ендокринологів, слід до їжі, в чистому вигляді. Однак народна медицина допускає змішування з будь-якими стравами, наприклад, з кашами або сиром.

Перга при діабеті може послужити не тільки у вигляді допоміжного лікувального продукту, але й в профілактичних цілях, за наявної спадкової схильності до цього захворювання. Дозування і тривалість, безумовно, потрібно узгодити з ендокринологом.

Загальні рекомендації за кількістю прийнятої для профілактики розвитку діабету «бджолиного пилку» збігаються з рекомендованими дозуванням для дітей, які не досягли порогу дванадцятиріччя, тобто до початку гормональної перебудови організму, і виглядають так:

 1. В гранулах – 0,5-1 чайна ложка вранці.
 2. В сотах – 5-10 грам перед сніданком.
 3. Паста з медом – від 10 до 20 грам.

Тривалість курсу аналогічна лікувального, тобто приймати «хліб бджіл» потрібно кожен день протягом півроку, після чого слід зупинитися на місяць.

Це цікаво  Як правильно розводити і використовувати прополіс для лікування ясен?

Коли не можна приймати?

Перга бджолина, як і всі продукти бджільництва, має ряд обмежень для прийому, основним з яких, безумовно, є алергія на все, що пов’язане з бджолами. З’ясувати, чи є алергічна реакція саме на пергу, досить просто – аллерготест проводиться самостійно, точно так само, як і при перевірці придатності крему або фарб для волосся.

На внутрішню сторону ліктя, на згин, потрібно нанести трохи «бджолиного хліба» і почекати 10-20 хвилин. Якщо на шкірі не з’явилося висипки, то алергії на цей продукт немає.

При розвитку діабету другого типу ендокринологи часто рекомендують вживати «бджолиний хліб», незважаючи на алергію, оскільки користь перевершує потенційний шкоду. При поганій переносимості продуктів бджільництва призначається паралельно курс антигістамінних препаратів або ж підбирається більш низька дозування перги.

Абсолютними протипоказаннями до використання будь-яких вироблених бджолами продуктів, у тому числі і перги, є:

 • Хвороби, пов’язані з вищої нервової діяльністю, тобто патології головного та спинного мозку.
 • Психічні і нервові захворювання, такі, як шизофренія або епілепсія.
 • Порушення цілісності сну, гіперактивність, схильність до перевозбудимости.
 • Виразкові захворювання, що виникли і розвинулися на нервовому грунті.
 • «Рідка» кров, схильність до внутрішніх крововиливів або кровотеч.
 • ВІЛ, наявність цього вірусу в поєднанні з діабетом, вимагає регулярного використання великої кількості лікарських препаратів, більшість з яких не поєднується з дією, чиниться на імунну систему «бджолиним пилком».

Онкологічні пухлини не є повним протипоказанням, проте застосовуються для терапії раку кошти можуть виявитися несумісними з прийомом перги, саме при наявності цукрового діабету. Тому для тих, хто лікується від раку і діабету одночасно, прийом «бджолиного хліба» схвалюється лікуючими лікарями. Ними ж повинні б визначені дозування і тривалість безперервного прийому продукту.

Діабет, розвивається за 2 типу і перга – традиційне поєднання не тільки в народному лікуванні різних хвороб, але і в офіційній медицині. У статистиці ендокринології помічена висока ступінь впливу цього засобу на захворювання і зазначається, що при початку його прийому на ранніх стадіях хвороби можливо повне рятування від інсулінової залежності.

Це цікаво  Основні рецепти з бджолиним підмором для лікування аденоми простати

Ступінь ефективності профілактичного прийому статистично відстежити неможливо, однак можна з високим ступенем вірогідності припустити, що вона близька до 100 відсотків. Але застосовувати цей засіб слід не завжди, і перед тим, як почати давати його дитині з порушеннями в обмінних процесах і схильністю до розвитку діабету, малюка потрібно обстежити і заручитися схваленням лікаря.

Як зберігати пергу?

Перга – натуральний продукт і вимагає особливих умов зберігання, навіть у вигляді продаються в аптеці гранул. Неправильні умови зберігання цього продукту призводять до утворення цвілі і іншим не настільки очевидним патологічним процесам.

Зберігати пергу слід в темному, захищеному від світла та прохолодному місці, з постійною температурою і вологістю. Підходять підвальні приміщення в сільських будинках або ж бічна полиця холодильника в міських квартирах.

Сама перга повинна знаходитися в скляній тарі з непрозорого затемненого скла, або ж цілком допустимо зберігати цей продукт у фарфорових, дерев’яних і емальованих ємностях. Єдиний матеріал, з яким перга погано переносить контакт протягом тривалого часу, це метал, не покритий емаллю.

Дотримуватися правильну збереження вкрай важливо, оскільки зіпсована «бджолиний пилок» здатна викликати сильне харчове отруєння, вплинувши не лише на органи травлення, але і на нервову, ендокринну системи і на органи кровотворення. При важких випадках інтоксикації цим продуктом можливі і гормональні збої, що при наявності діабету може мати сумні наслідки, аж до діабетичної коми.

Перга при цукровому діабеті стала незамінним продуктом, але вона не замінює собою ліків та рекомендованої лікарями терапії, навпаки, доповнює їх і підвищує ефективність лікування.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *