Інструкція по застосуванню препарату Апифит для лікування бджіл

В останні десятиліття чисельність бджіл у всьому світі стрімко зменшується. Однією з причин є ураження бджолиних сімейств варроатозом. Для боротьби з ним розроблено Апифит для бджіл. Інструкція із застосування, відгуки бджолярів на нього наведені нижче.

Опис препарату

Інструкція по застосуванню препарату Апифит для лікування бджіл

Розробка Апифита для бджіл почалася в Радянському Союзі, і в 1989 році препарат був створений. Випробування проводилися на пасіках дослідного господарства «Краснополянское» в Краснодарському краї. Авторами створення Апифита є Ст. Н. Мельник А. і В. Муравська. Серійне виробництво препарату почалося в 1991 році. З тих пір минуло п’ятнадцять років, але він як і раніше використовується в практиці бджолярів для профілактики і лікування бджіл.

При його створенні враховувалися особливості бджолиної організму, щоби не завдати шкоди бджолам і личинкам. Для знищення кліща варроа в препарат входить флувалінат. Для дозованого використання флувалінат наноситься на дерев’яні пластинки в кількості 100 мг.

Особливості кліща варроа

Ураження бджолиних сімей клещем варроа не відразу можна помітити. На зиму кліщ ховається на дорослих бджіл, при цьому він харчується їх гемолимфой. Бджоли стають млявими, пасивними. Основної шкоди завдає кліщ, поселяючись в запечатаних комірках з розплодом. В результаті з’являються дрібні, слабкі бджоли і трутні, у них виявляються різні дефекти розвитку.

Тому з кліщем необхідно проводити регулярну боротьбу, поєднуючи хімічні й нехімічні методи. Обробка від варроа Апифитом відноситься до хімічних методів впливу на паразита.

Переваги Апифита

Препарат вважається безпечним як для дорослої бджоли, так і для личинок. При правильному і регулярному використанні Апифита можна говорити про відсутність побічної дії на дорослих бджіл і личинок. Також необхідно зазначити, що застосування Апифита не призводить до стресу у мешканців вуликів, підвищення температури всередині.

Це цікаво  Лікування гнильця у бджіл чистотілом

Використання пластин з нанесеним препаратом не тільки спрощує застосування, але і не дозволяє лікарської складової потрапляти на продукти бджільництва. Крім того, їх легко зняти через певний час і утилізувати.

Відзначається висока ефективність використання Апифита в боротьбі з кліщем вароа.

Спосіб застосування

Інструкція по застосуванню пластин Апифит наводиться на кожній упаковці. В одній пластиковій упаковці міститься десять дерев’яних пластин. Однієї пластини достатньо для впливу на три-п’ять стільників у вулику. Пластини отримуються безпосередньо перед використанням. На кінці кожної пластини є дірочки для установки. Пластини розміщують у вуликах вертикально по центру, між сотами.

Для ефективного лікування необхідно вибрати правильний період встановлення пластин Апифита. Рекомендується проводити лікування два-три рази в рік. Розглянемо триразове застосування препарату:

  1. Після зимівлі пластини встановлюють під час першого огляду. Час лікування — 21 день.
  2. Після завершення медозбору, останньої відкачування меду. В залежності від регіону — це серпень-вересень. Знову пластини залишають у вуликах на 21 день.
  3. При підготовці вуликів до зимівлі пластини ставлять на 3-5 днів.

Важливо! Термін у три-п’ять днів, який залишають пластини всередині вуликів, витримується при відсутності розплоду. Якщо вже в стільниках закладений розплід, для уникнення зараження його кліщем, час збільшується до 21 дня. Не рекомендується залишати пластини на більш тривалий термін.

Запобіжні заходи

При роботі з пластинами препарату необхідно дотримуватися таких заходів безпеки:

  • відкривати упаковку перед застосуванням;
  • працювати в гумових рукавичках;
  • після закінчення терміну використання пластини утилізувати методом спалювання.

Умови зберігання

Закриту упаковку Апифита можна зберігати при температурі 25 градусів морозу до 25 градусів тепла.

Він зберігає свої властивості протягом двох років з дня виготовлення за умови герметичності упаковки.

Це цікаво  Приокская порода бджіл: відгуки

Відгуки

Наведемо відгуки деяких бджолярів.

«Я користувався Апифитом і Фумисаном для боротьби з кліщами вароа. Спостерігався гарний ефект. Кількість паразитів значно зменшилася» – Григорій.

«Обробив в цьому році препаратом Апифит шість сімей. В п’яти із них спостерігалася загибель бджіл. У бджіл в шостому вулику загибель комах почалася через деякий час. З приводу загибелі бджіл не можна виключати покупки підробленого препарату» – Анатолій.

По двом відгуками важко судити про досвід застосування Апифита в практиці бджолярів. Насправді позитивних відгуків набагато більше. Пропонуємо вам поділитися своїм досвідом використання препарату.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *