Інструкція по застосуванню препарату Аписан для лікування бджіл від кліща

У даній статті представлена інформація про препарат Аписан для бджіл інструкція по використанню, склад засобу, показання, протипоказання, побічні ефекти та відгуки покупців.

Арі San – компанія, що виробляє препарати для лікування тварин. В асортименті компанії є кошти від гельмінтів, що представляє собою невеликі за розмірами смужки з шпон, на яких нанесено синтетична речовина, а саме – флювалинат натрію. Смужки призначені тільки для лікування бджіл, а для лікування домашніх вихованців користуються спеціальними таблетками. З допомогою Аписана позбавляються від гельмінтів.

*Назви препаратів, вироблених компанією Api San, замінені на “Аписан” в цілях кращого розуміння інформації.

Склад засобу

Інструкція по застосуванню препарату Аписан для лікування бджіл від кліща

Смужки для бджіл випускаються в пакетах по десять штук. Одна смужка в своєму складі має шість цілих сорок вісім сотих міліграм флювалината натрію.

Кошенят і цуценят передбачені таблетки з 50 мг/г фенбендазола і 15 мг/г пірантелу памоату. Для дорослих кішок і собак, відповідно, – 250 мг/г і 75 мг/р.

Аписан випускається по шість таблеток в упаковці.

Фармакологія

Аписан – ефективний акарицид, який також можна використовувати для виведення різних видів кліщів. Лікарський засіб є малотоксичних для тварин і абсолютно не токсичний для бджіл.

Також Аписан впливає безліч видів глистів, включаючи круглих і стрічкових черв’яків, які займаються паразитуванням у собак, кішок і бджіл.

Фенбендазол і пірантел памоат руйнують м’язи паразитів, порушують їх обмін речовин. При таких порушеннях у гельмінтів настає параліч, а слідом і загибель черв’яків. Після їх смерті вони виводяться з шлунка.

Фармакокінетика

Аписан всмоктується в кишечнику. Засіб виводиться з екскрементами приблизно через двадцять чотири – сорок вісім годин після прийняття антигельминтика.

Це цікаво  Правила застосування препарату ізатізон для профілактики вуликів і лікування бджіл

При дотриманні рекомендованого дозування Аписан не викликає негативних дій на організм тварини або бджоли. Засіб добре переноситься домашніми тваринами та бджолами.

Свідчення

► Тваринам препарат призначається при:

 • унцинариозе;
 • анкилостомозе;
 • токсокарозе.

► Бджолам препарат призначають при:

 • аспергиллезе;
 • аскосферозе;
 • варроатозе;
 • акарапидозе;
 • нозематозе;
 • гнильцовая хвороба.

При цих та багатьох інших захворюваннях, пов’язаних з виникненням гельмінтів у бджіл, пасічнику рекомендується лікувати своїх “підопічних” засобом Аписан.

Протипоказання

Аписан заборонено приймати при непереносимості деяких речовин зі складу ліки. Заборонено приймати при вагітності, цуценят і кошенят, якщо їм менше 21 дня, тваринам з інфекціями і видужуючим тваринам.

Щодо маток і розплоду протипоказань немає.

Інструкція

Аписан приймається одноразово. Як правило, вранці. Таблетку необхідно змішати з кормом, наприклад, м’ясом, кашею і так далі.

Дозування залежить від віку і розміру тварини, щоб розрахувати необхідну кількість таблеток, потрібно користуватися нотатками, представленими нижче:

 1. Для дорослих кішок і собак: одна таблетка на п’ять кілограм ваги.
 2. Для кошенят і цуценят: одна таблетка на один кілограм ваги.

До застосування засоби можна годувати тварину, проводити голодну дієту зовсім не рекомендується. Також не слід використовувати різні проносні засоби.

Бджолиним сім’ям, що містяться в двадцяти-двадцяти чотирьох рамкових вуликах потрібно давати по чотири смужки, десяти-дванадцяти рамкових вуликах по дві. Якщо у вулику передбачено корпуси, то дві смужки на кожен.

Смужки вводяться в міжрамковий простір, де розташовується найбільша кількість розплоду.

Побічні ефекти передозування і

Як правило, ніяких побічних ефектів після прийняття у тварин не виявляється. Тільки іноді виникають алергічні реакції.

У таких випадках тварині призначають інші засоби, а Аписан повністю відміняють.

При інтоксикації діагностується втрата ваги, відмова від їжі, підвищене слиновиділення, харчове отруєння.

Це цікаво  Інструкція по застосуванню мурашиної кислоти для профілактики і лікування бджіл

В таких випадках проводяться заходи з виведення засобу з організму.

Засіб не можна приймати з препаратами, в яких є піперазин, або препаратами, що інгібують холінестерази.

Умови зберігання

Аписан повинен зберігатися в упаковці, в сухому місці, куди не проникає світло, подалі від продуктів харчування при температурі від мінус десяти до плюс двадцяти градусів за Цельсієм.

Аписан для бджіл потрібно зберігати в сухому місці, при температурі від плюс десяти до плюс двадцяти п’яти градусів за Цельсієм. Уникати попадання сонячних променів.

Термін придатності:

 • Аписан для тварин – тридцять шість місяців. Заборонено приймати протермінований препарат.
 • Аписан для бджіл – двадцять чотири місяці.

Відгуки покупців

«Кілька днів тому підібрала вуличного кошеня. Виявилося, що це дівчинка. Судячи з того, що він метався з кута в кут в пошуку лотка з пісочком, він був домашнім. Блох майже не було. Вона мені дуже сподобалася, і я вирішила залишити її собі. Природно, спочатку викупали з шампунем від бліх. У мене ніколи не було кішок, отже, досвіду в змісті було дуже мало, в основному керувалася радами продавця з ветеринарної аптеки. Він же продав мені таблетку від глистів, вказавши, що необхідно дати кошеняті вранці разом з їжею. Змішала таблетку з кашею, вона все з’їла. Сподіваюся, що глистів у неї не залишилося» – Марина.

«Ставила у вулик смужки на сорок днів, але, коли знімала їх, смужка впала вниз, діставати я не зважилася, так і залишилася там. Начебто, нічого такого не сталося, але одна бджолина сім’я у мене загинула на наступний день, а друга, у вулику якій опинилася смужка, загинула відносно недавно. Полізла у вулик, знайшла цілий склад кліщів, а також мертвих бджіл поряд. Не розумію, що сталося, але, здається, це з-за смужок» – Олена.

«Ваші бджоли загинули не через смужок у вулику. Справжня причина – хвороби, можливо, і з-за вароатозу. Сам ставлю тільки восени, витягаю навесні. Думаю, препарат справляється зі своїм завданням. Взимку практично ніхто не гине» – Федір.

«Вже кілька років ставлю смужки таким чином: смужки протикаю в двох місцях і закріплюю, потім з допомогою дроту запихаю смужку далі у вулик. Пари, які піднімаються із смужки, обробляють весь вулик. Пари, піднімаючись із смужки, обробляють весь вулик. У перші дні постановки у вуликах, багатих кліщем, на прилетке ціла осип була. Тільки ось деякі сім’ї смужку назад витягують, доводиться поправляти, через кілька тижнів звикли і взагалі її не чіпають. Виймаю через місяць чи пізніше, коли немає відкритого розплоду» – Максим.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *