Інструкція по застосуванню препарату Апитон для лікування бджіл

Для профілактики і лікування бджіл використовуються препарати, які не відносяться до антибіотиків, не впливають на якість медової продукції. До таких засобів відноситься Апитон для бджіл. Інструкція по застосуванню та відгуки бджолярів наведені нижче.

Призначення Апитона

Інструкція по застосуванню препарату Апитон для лікування бджіл

Життя бджіл в тісноті вуликів, в умовах підвищеної вологості і температури призводить до швидкого поширення вірусних, грибкових і бактеріальних інфекцій. Якщо упустити початок хвороби, то протягом декількох днів може загинути вся бджолина сім’я. Тому на перший план виходить профілактика бджолиних захворювань та їх лікування при появі перших ознак.

При застосуванні антибіотиків для лікування в меді тривалий час зберігаються залишки ліків, що не допускає використання меду в їжу тривалий час. Бажано застосовувати ліки для бджіл, яке володіє позитивним ефектом при застосуванні, не приносить шкоди людині при вживанні меду.

Одним з грізних захворювань бджіл вважається нозематоз. Воно розвивається при попаданні в організм бджоли спор, які довгий час зберігаються в середовищі вулика або в зараженому кормі (мед, перга). У кишечнику бджоли спори перетворюються на паразитів, руйнують слизову оболонку середньої кишки.

У бджіл спостерігається прояви проносу, вони марніють і гинуть. З фекаліями спори потрапляють на рамку, стіни вулика, заражаючи інших особин. При цьому захворюванню піддаються як робочі бджоли, так і матка з трутнем.

Зазвичай ознаки нозематозу з’являються в кінці зими і на початку весни. Якщо на стінках вулика, в рамках помічені чорні патьоки, виявлені слабкі або мертві бджоли, то необхідно негайно приступати до лікування.

Застосування

Одним з ефективних препаратів, які допомагають впоратися з нозематозом і грибковими хворобами визнаний Апитон. Дія препарату полягає в наступному:

  1. Руйнує нозему і її спори.
  2. Усуває діарею.
  3. Відновлює біобаланс кишечника бджоли.
  4. Бореться з грибковими захворюваннями.
  5. Має фунгіцидну і фунистатическим дією.
  6. Стимулює яйцекладку.
Це цікаво  Приокская порода бджіл: відгуки

Бджолині сім’ї ранньою весною часто уражаються аскаферозом і аспергільозом, що належать до грибкових захворювань. Поширенню захворювання сприяє холодна весняна погода і заражений корм для бджіл і личинок. Аскафероз призводить до загибелі всієї бджолиної сім’ї. Аспергільоз призводить до загибелі дорослих бджіл і личинок, проявляючись висиханням тіла.

Препарат Апитон, інструкція із застосування якого наведена нижче, використовується як добавка в корм для бджіл. Підживлення проводять ранньою весною.

Процедура підживлення

Апитон випускається у вигляді ампул з прозорою рідиною об’ємом 2 мл. Однієї ампули достатньо на п’ять літрів цукрового сиропу. Сироп готується безпосередньо перед лікуванням. У п’ять літрів теплої сиропу, приготованого в пропорції 1:1, додається вміст однієї ампули.

На один вулик необхідно півлітра кошти. Корм розливають в спеціальні годівниці або порожні стільники. Стільники розміщують у расплодной зоні вулика. Підгодівлю проводять тричі з проміжком у три-чотири дні.

Важливо! Корм з Апитоном не впливає на якість меду, тому його можна використовувати в їжу.

У 2010-2013 роках проводилися наукові дослідження з ефективності використання Апитона. Випробуваннями керувала Морєва Л. Я., професор Кубанського державного університету. За підсумками роботи було встановлено, що препарат, Апитон, що виробляється ЗАТ «Агробіопром», показав високу ефективність препарату. Він рекомендований для лікування і профілактики захворювань бджіл.

Умови зберігання

Термін придатності препарату становить три роки. Зберігати ампули необхідно в сухому місці.

Температура повинна бути в межах від 5 до 25 градусів тепла. Місце зберігання необхідно захистити від попадання світла.

Відгуки

«Застосував навесні цього року препарат Апитон. Результат перевершив всі очікування. Розплід в результаті був без пропусків, аскофероз вилікувався. Раніше, при використанні інших засобів, такого ефекту не було. Рекомендую всім! Підгодівлю давав з сиропом тричі, з інтервалом п’ять днів, починаючи з середини весни» – Степанович, Кострома.

“Препарат “АпиТон” містить в якості діючої речовини клотримазол і допоміжні компоненти, що говорить про його фунгицидном дії. Я не кажу, що Апитон не надає позитивного дії, але мені простіше скористатися нитрофунгином» – Ірина, Псков.

«Допомагає. Раніше часто використовував Апитон. Препарат хороший, дає позитивні результати», – Сергій, Курськ.

У підсумку хочемо сказати, що результати застосування Апитона на пасіках Росії показують його позитивну дію не тільки як профілактичного засобу, але і лікувального. Здоров’я бджоли багато в чому залежить від її імунітету і здатності переносити погані погодні умови. Апитон, крім лікувального, надає зміцнюючу дію, сприяє розмноженню бджолиної матки.

Це цікаво  Люцернова бджола-листорез

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *