Інструкція по застосуванню препарату Ковитсан для підгодівлі бджіл

Для отримання хорошого хабар бджолярі повинні постійно піклуватися про здоров’я бджолиної сім’ї. Крім застосування лікарських препаратів для стимуляції використовують добавку Ковитсан для бджіл. Інструкція, ціна та відгуки наведені в цій статті.

Призначення препарату

Інструкція по застосуванню препарату Ковитсан для підгодівлі бджіл

Ковитсан, розроблений російською фірмою «АПІ-Сан», відноситься до біостимуляторів. Добрий медозбір безпосередньо залежить від здоров’я бджіл, кількості розплоду, що закладається маткою. Особлива увага приділяється стану бджолиної сім’ї ранньої навесні, після виходу з зимівлі.

Під час зимівлі бджоли можуть відчувати брак меду, залишеного на зиму у вулику. Крім того, слабкі бджоли піддаються різним захворюванням, поширення яких в умовах закритого вулика посилюється.

Також при підготовці до зимівлі необхідно подбати про те, щоб організм бджіл був поповнений необхідними мінералами і вітамінами. Для забезпечення стійкості бджолиних сімей до несприятливих умов призначений біостимулятор Ковитсан. Він не є лікарським препаратом, тому безпечний для бджіл та продуктів бджільництва.

Внесення підгодівлі покращують активність бджіл, стимулюють матку до збільшення кладки. Робочі бджоли після застосування Ковитсана збільшують масу тіла, що підвищує їх працездатність, подовжує термін життя.

Із спостережень бджолярів помічено, що медозбір у вуликах після застосування підживлення з Ковитсаном збільшується на чверть. Після закінчення курсу підживлення збільшується кількість яєць, що відкладаються маткою. Личинки краще набирають вагу, термін життя робочих бджіл зростає.

Склад і інструкція по застосуванню

До складу препарату входять такі мінерали і вітаміни:

 1. Хлорид кобальту (96 мг/г).
 2. Вітамін B12 (0,1 мг/г).
 3. Глюкоза (допоміжна речовина).

Ковитсан — комбінований мінерально-вітамінний препарат в порошкоподібному вигляді рожевого кольору.

Застосування Ковитсана для бджіл, інструкція якого наведена на упаковці, не представляє труднощів. Кристалічний порошок розфасована в пакетики по 2,5 грама.

Це цікаво  Амебіаз бджіл: лікування

Для стимуляції кладки маткою і підвищення імунітету бджіл підгодівлю Ковитсаном проводять двічі на рік:

 • ранньою весною, після виходу з зимівлі, до обльоту;
 • після завершення медозбору, перед переведенням бджолиних сімей на зимівлю.

Курс внесення підживлення становить півтори-два тижні. Частота годування — один раз в три дні. Застосовувати Ковитсан можна двома способами:

 1. Одну упаковку (2,5 г) розчиняють у теплій воді (150 мл), додають в теплий цукровий сироп, постійно перемішуючи, з розрахунку 10 літрів на пакет препарату. Сироп готується в пропорції 1:1. Сироп наливають у теплому вигляді годівниці, розташовані у верхній частині вулика. На одну сім’ю витрачається від 300 до 500 мл підживлення.
 2. Ковитсан також вноситься в канді. Однієї упаковки достатньо на п’ять кілограм готового канді. Довідка: канді — медово-цукрове тісто для підгодівлі бджіл. В один вулик досить півкілограма тесту.

Щоб досягти максимальної ефективності застосування біодобавки, необхідно провести повний курс підживлення, витримуючи інтервали внесення.

Протипоказання і запобіжні заходи

Ковитсан відноситься до малотоксичних препаратів, не має протипоказань. При використанні згідно інструкції він не викликає побічних ефектів, ускладнень у бджіл. Він сумісний з лікарськими препаратами та вітамінами.

Медова продукція, отримана після застосування Ковитсана, придатна в їжу і використовується на загальних підставах.

При приготуванні підживлення і внесення в вулики необхідно дотримуватися індивідуальні запобіжні заходи:

 • Не можна пити, курити і приймати їжу під час роботи.
 • При попаданні препарату на шкіру або в очі необхідно негайно промити їх великою кількістю води.
 • Людям, схильним до алергічних реакцій, рекомендується застосовувати індивідуальну захист, щоб уникнути прямого потрапляння порошку Ковитсана на шкіру.
 • При появі алергічної реакції у вигляді висипу, набряку обличчя, раптового нежиті або задишки слід негайно звернутися до лікаря, захопивши інструкцію зі складом препарату.
Це цікаво  Основні характеристики бджолиних порід карніка і карпатка

Пакети з-під препарату слід утилізувати, щоб не допустити їх використання в господарстві.

Зберігати запечатані пакети з препаратом необхідно в місці, захищеному від світла, при температурі від нуля до десяти градусів тепла. При дотриманні умов термін придатності біодобавки — два роки.

Ціна препарату невисока і складає від 22 гривні за упаковку.

Відгуки

Розглянемо відгуки деяких бджолярів.

«Користувався стимулятором Ковитсаном. Дія його навесні бачив наочно. Восени видимого ефекту не виявляв. Для цього необхідно проводити контрольну підгодівлю: в одних вуликах годувати з біостимулятором, в інших — тільки цукровим сиропом» – Ярослав.

«На дослідній станції ім. В. І. Эдельштейна нами проводилися роботи по застосуванню Ковитсана при запиленні огірків на закритому грунті. При підвищеній температурі і вологості всередині теплиць після обіду знижується працездатність бджіл. Умови теплиць з присутністю добрив скорочують тривалість життя в півтора-два рази. Застосування біодобавки Ковитсан істотно збільшують діяльність бджіл по запиленню рослин в умовах теплиць» – Олександр.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *