Існує генетична пам’ять меду чи це тільки міф?

Генетична пам’ять меду – явище, яке досі перебуває на піку популярності. Багатьом людям цікаво, міф або правда подібний факт?

Мед – продукт, який популярний у всьому світі ще з давніх часів. Наші предки знаходили вулики в їх природному середовищі існування, добували з них мед, а пізніше заучились самостійно влаштовувати пасіки.

Сьогодні досить складно знайти мед хорошої якості, так як висока конкуренція в бджільництві провокує багатьох фермерів до використання всіляких добавок. Генетична пам’ять меду допомагає визначити якість продукту, і тисячі людей вже давно переконалися в реальності подібного процесу.

Любителі солодкого та корисного продукту напевно знають, як визначити мед. Здобутий природним шляхом без застосування допоміжних засобів, і мед, який зроблений не самим чесним шляхом. Для цього створені тисячі способів, з допомогою яких можна вибрати не тільки смачний, але і максимально корисний мед.

Особливості

Існує генетична пам'ять меду чи це тільки міф?

Біологічною пам’яттю продукту люди звикли називати явище, яке виникає після додавання невеликої кількості меду в джерельну воду. При здійсненні подібних дій продукт на поверхні рідини утворює характерні для сотень комірки, і саме таким чином люди вирішують, що мед якісний і натуральний.

Але це питання дуже спірне, так як вагомих доказів того, міф або правда дане явище, не існує досі.

Зверніть увагу! Великі пасіки і фабрики по виробництву ласощі використовують таку особливість продукту в якості реклами. Особливо сильне враження таким чином можна зробити на громадян, які прибули на екскурсію і не розбираються в якості продукту – даний маркетинговий хід сьогодні використовується повсюдно.

Варто розуміти той момент, що, навіть якщо дане явище – лише маркетинговий хід, його реальність має право на існування. Вчені вже багато років намагаються детально вивчити дане питання, і деякі дослідження виявилися цілком успішними.

Це цікаво  Мед кипрей: корисні властивості, фото

Комірки Бенара

Вченим вдалося з’ясувати, що явище, яке цінитель продукту бачить під час додавання невеликої кількості в джерельну воду – всього лише утворення так званих «осередків Бенара».

Цей ефект широко відомий фізикам, і є принципом самоорганізації речовини. Саме тому стає очевидним, що довести високу якість солодкого продукту бджолиного виробництва не представляється можливим, а всі, хто стверджує протилежне, просто бажають продати якомога більше продукту, виробленого на власній фермі.

При додаванні солодощі у воду і збовтуванні його горизонтально дійсно можна побачити щось, що віддалено нагадує соти. Але це ні в якому разі не може говорити про високу якість продукту і його так званої генетичної пам’яті, так як подібне явище відбувається з величезною кількістю речовин, і фізики вже давно вивчили подібний ефект.

Це, звичайно, зовсім не означає, що мед, який перевіряється подібним методом, низької якості, але для уточнення якості продукту можна використовувати більш реальні і звичні методи.

Натуральність меду

Визначити якість і натуральність меду можна досить простими способами, при цьому не вдаючись до сумнівних явищ, званих генетичної або біологічною пам’яттю. Для цього достатньо виконати кілька простих дій, після яких ви будете точно впевнені, що перед вами натуральний мед вищої якості:

  1. Мед, вироблений бджолами на пасіці і створений без хімічних добавок, легко розтирається пальцями і практично повністю всмоктується в шкіру.
  2. Натуральне ласощі з часом кристалізується, з’являється ефект зацукрованою кірки, у підробки ж таке явище зустріти практично неможливо.
  3. Цей товар легко визначити за смаком – звичайно, він буде солодким, але при цьому збереже деяку терпкість, на мові може з’явитися відчуття печіння. Солодкий карамельний смак у цьому випадку з’явиться тільки після нагрівання, але при такій обробці він втрачає багато своїх позитивних якостей.
  4. Фальшивий мед можна впізнати за відсутності запаху. Якщо мед, який ви збираєтеся придбати, має запашний і яскравий аромат – перед вами натуральний продукт.
Це цікаво  Корисні властивості кленового меду і протипоказання до її вживання

Підробка

Не вдаючись до таких методів, як визначення генетичної пам’яті, можна з легкістю виключити підробку з цілого ряду натурального меду. Для цього достатньо знати фактори, за якими штучний продукт відрізняється від справжнього, і тоді ви ніколи не помилитеся у своєму виборі.

Характерними рисами підробки є наступні моменти:

  • Блиск, що нагадує янтарний, сильна прозорість не властиві натуральному продукту, швидше за все, його нагрівали для посилення привабливості, при цьому він втратив свої цінні якості.
  • Піна на поверхні говорить про те, що продукт не дозрів.
  • Відсутність аромату і занадто світлий відтінок говорять про те, що в складі продукту міститься занадто багато цукру, доданого штучним шляхом.
  • Вага одного літра становить менше 1,4 кілограма – вірна ознака того, що вам намагаються продати підробку.

Зверніть увагу! Навіть в умовах спеціалізованої лабораторії не завжди вдається отримати докладні дані про якість продукту, що виробляється бджолами. Тому намагайтеся перевіряти всі фактори самостійно, інакше ви ризикуєте витратити гроші, при цьому не отримавши очікуваної користі.

Незважаючи на те що деякі способи визначення якості продукту виявляються всього лише міфом, розпізнати підробку може кожен. Для цього достатньо уважно ставитися до своєї покупці, перевіряти всі можливі відхилення від норми і довіряти певного виробника, якість яких підтверджена досвідом і думкою інших покупців. Тільки так ви отримаєте весь комплекс вітамінів і мінералів, насолоджуючись приємним смаком.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *