Існує мед з пролісків і якими властивостями він володіє?

Сьогодні сотні людей обговорюють подснежниковый мед і багато хто не знають, що це, які у продукту корисні властивості, і чи існує він?

Мед – це продукт, який ще сотні років тому придбав свою популярність, яку не втрачає досі. Справа в тому, що саме цей продукт виробництва працьовитих комах володіє надзвичайними якостями, завдяки яким застосовується не тільки в кулінарній індустрії, але в медицині, і навіть в косметології.

На просторах Всесвітньої павутини можна знайти величезну кількість народних рецептів, які засновані саме на цьому продукті – це і не дивно. У його складі міститься майже двісті цінних для людини елементів, які досить складно отримати з інших продуктів харчування.

Цікаво, що на самому початку поширення меду пасічники буквально розоряли вулики для отримання солодкого ласощі – створення вуликів тоді не було відомо, і люди викурювали бджіл, часто просто знищуючи цілі сімейства. Трохи пізніше чоловік зрозумів, яке негативно впливає на популяцію безцінних комах, і поступово почалося вивчення розведення бджіл шляхом проб і помилок.

Вже пізніше з’явилися і перші вулики, зібрані умільцями, і спеціалізовані пасіки, які вирощують рослини тільки для отримання меду певного сорту. І сьогодні кожен може насолодитися дивовижним смаком продукту, який відомий вже багато років.

Мед з підсніжника

Існує мед з пролісків і якими властивостями він володіє?

Досі відбуваються активні суперечки з приводу реальності існування подібного продукту. Звичайно, складно повірити, що комахи, які вирушають у «відпустку» на зиму, відправляються на роботу з першою відлигою. Кожен пасічник знає, що підготовка бджіл до першого вильоту – процес тривалий, і ранній випуск комах може негативно позначитися на цілій бджолиної сім’ї.

Це цікаво  Мед кипрей: корисні властивості, фото

Проте мед подснежниковый знайти у продажу сьогодні можна, незважаючи на те, що тисячі людей засумнівалися в його справжності. З одного боку, кожному хочеться спробувати дивовижний мед з пролісків, про існування якого ведуться такі активні суперечки, з іншого боку – ранній збір меду практично неможливий, що очевидно для більшості людей, що мають мінімальне відношення до світу бджільництва.

Люди, які спробували подібний продукт, знайшли в меді масу дивовижних якостей – його смак значно відрізняється від звичного, а консистенція однорідна, нагадує карамель. І кожен на власному досвіді стверджував, що якщо цей мед зібраний з проліска, то його користь нітрохи не менше, ніж від будь-якого іншого сорту продукту.

Спростування

Неодноразово на просторах все тій же Всесвітньої павутини з’являлися гучні заяви, що подснежниковый мед – це легенда для любителів казок. Звичайно, тисячі людей, які звикли до того, що в такий ранній сезон бджоли не здатні приносити смачний продукт, повірили в цю версію і почали активно поширювати її.

Можливо, саме це стало причиною такого однозначного ставлення до існування подібного меду. З іншого боку, надзвичайно рідкісний продукт не завжди знаходить свого споживача, з-за своєї високої вартості, тому, найімовірніше, хтось навіть при максимальному бажання так і не зміг поласувати продуктом.

Незважаючи на факти, якими оперують багато знавців, існування меду з пролісків підтверджують досвідчені фахівці, тільки, звичайно ж, мед виробляється не з тих підсніжників, які з’являються в середній смузі Росії на початку весни, та не ті проліски, які не раз ставали важливим елементом дитячих казок.

Алтайський пролісок

Єдиний відомий на сьогодні пролісок медонос виростає тільки на Алтаї, і зустріти його без певних знань досить важко. Тим не менш рослина існує, і бджоли благополучно запилюють його, приносячи рідкісний і якісний урожай пасічнику.

Це цікаво  Фацелиевый мед: корисні властивості

Даний квітка значно відрізняється від звичного більшості людей білого підсніжника. Його квіти мають фіолетовим або рожевим забарвленням, а цвітіння цієї рослини припадає на кінець квітня або початку травня. У зв’язку зі зручним кліматом Алтаю, збирати мед з подібного рослини для бджіл не становить абсолютно ніяких труднощів.

Тим не менше цей продукт надзвичайно рідкісний – область поширення квітів невелика, при цьому не завжди в зоні цвітіння знаходиться пасіка, бджоли якої готові «обслужити» дана рослина.

Ймовірно, саме це і послужило причиною появи такого однозначного ставлення до цього продукту. Сьогодні можна знайти одиниці людей, які реально пробували даний продукт і можуть повною мірою описати його смакові якості. Більше того, вартість такого продукту дуже висока, що не дає можливість будь-якому бажаючому скористатися подібним задоволенням.

Зверніть увагу! Рідкісним мед робить і те, що рослина покриває досить невелику територію. Бджоли віддають перевагу запилювати рослини, що знаходяться в зоні їх зручності, а алтайський пролісок часто виростає в безпосередньому сусідстві з іншими, більш зручними для працьовитих комах рослинами.

Важливі особливості

Існує думка, що мед з алтайського проліска значно відрізняється від інших сортів своїми смаковими якостями і користю, яку вона приносить. Ймовірно, це пов’язано з тим, що даний факт практично ніхто не може підтвердити або спростувати.

Тим не менше, люди, які стверджують, що на своєму життєвому шляху зіткнулися з подібним продуктом, відзначають його незвичайну консистенцію і неповторний смак, а також масу позитивних якостей, які позначаються на здоров’ї людини сприятливо.

Також варто враховувати той факт, що, залежно від кліматичної зони та погодних умов, далеко не всі бджоли відправляються на повноцінну зимівлю. Деякі комахи можуть запилювати рослини практично круглий рік, тим більше сьогодні для цього можливо створити штучні умови – наприклад, утримання вуликів і рослин у спеціально обладнаних теплицях.

Це цікаво  Корисні властивості меду з гарбуза і якими протипоказаннями він володіє?

При такому підході і докладному вивченні ймовірність існування меду значно підвищується, але при цьому його ціна зростає із-за витрат праці і ресурсів для виробництва.

Альтернативи

Люди, впевнені, що меду з пролісків не буває, знайшли безліч способів, як замінити подібний продукт і приготувати з цієї рослини страви, хоча б віддалено нагадують результат праці комах.

Сьогодні докладно описані користь і шкода рослини, за рахунок чого здогадатися, що варення або своєрідна карамель, приготовлена з нього, може принести певну користь. Відомо, що при бажанні варення можна приготувати з всього, що підвернеться під руку, і винахідливі господині, збирають урожай у найближчому лісі, знайшли застосування і подснежнику.

Звичайно, готовий продукт не можна повною мірою назвати медом, однак, ймовірність існування такого продукту ще раз підтверджує, що в світі немає нічого неможливого.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *