Історія походження і відмінні риси африканизированных бджіл-убивць

Агресивні і нещадні, ці бджоли придбали популярність, далеко виходить за межі зазвичай виду. Що собою являють африканизированные (африканські) бджоли вбивці та їх особливості докладно розглянуті в інформації нашої статті.

Опис та історія походження

Історія походження і відмінні риси африканизированных бджіл-убивць

Популяція цього виду збільшується у величезних масштабах. Як це часто трапляється, науковий експеримент по виведенню більш продуктивною і працьовитою бджоли привів до несподіваних наслідків. В ході експерименту кілька маток вирвалися на свободу, що не було заплановано розробниками.

В результаті вийшов абсолютно новий вид, що отримав назву африканизированной або африканської бджоли. Вони відбулися від схрещування африканської породи Керра з медоносними бджолами Бразилії.

Разом з працьовитістю і високою продуктивністю, африканські бджоли успадкували надзвичайно агресивний характер і токсичний отрута. Укуси цієї комахи смертельні, тому вони і отримали назву бджіл-вбивць.

Відмінні риси:

 1. Сильна агресивність, вони здатні нападати без попередження.
 2. Хороша життєздатність, пристосовуються до будь-яких умов.
 3. Медоносність підвищена приблизно в два рази порівняно з європейськими породами.
 4. Отрута сильніше і токсичніший.
 5. Невеликі розміри тіла.
 6. Здатність переслідувати жертву на відстань до двох кілометрів.
 7. Збір меду займає тривалий час.
 8. Нечутливі до погодних змін, зберігаючи відмінну працездатність.

Одне з головних переваг — менший інкубаційний період виведення розплоду (на один день), що і забезпечує активне поширення цих комах. За неповні півстоліття існування вони практично витіснили інші породи на території Бразилії та Південної Америки.

Особливості змісту

Незважаючи на «складний» характер, африканська порода також використовується в бджільництві. Пов’язано це, перш за все, з високою продуктивністю і хорошою виживаністю сім’ї. Ці бджоли спокійно переносять перепади температур, активно вирощують розплід навіть у зимовий час і при цьому практично не вимагають стороннього втручання.

Це цікаво  Способи та особливості двухматочного утримання бджолиних сімей

Недоліків у такого варіанту також вистачає:

 • кусають у середньому у вісім разів частіше, ніж звичайні породи;
 • не терплять конкуренції, винищують інших медоносних комах в безпосередній близькості;
 • схильні до поширення характерних захворювань: вароатозу і акарапідоз;
 • після нападу схильні до агресії ще протягом 8 годин, у той час як європейські бджоли заспокоюються за годину;
 • часто утворює рої, переміщаються з місця на місце;
 • складне непередбачувану поведінку;
 • випадки нападу на пасіки та крадіжок, з повним винищенням місцевих бджіл.

У дикій природі африканські бджоли вбивці можуть селитися практично в будь щілині або дуплі дерева. Наближення будь-якого живої істоти на відстань менше п’яти метрів до вулика автоматично вважається загрозою і сигналом до нападу.

Характерною рисою цих комах вважається здатність нападати відразу всім роєм, а його чисельність досягає декількох тисяч особин. При цьому вони переслідують жертву на значну відстань, часом віддаляючись від дому до двох кілометрів. Врятуватися в такому разі вдається далеко не всім, тому їх кількість жертв постійно зростає.

Врятуватися від розсердженого роя не вдається навіть у воді, адже бджоли довго чекають біля поверхні і жалять при найменшому русі. Смертельна порція отрути в середньому становить 50-80 укусів, що практично вчетверо менше, ніж від звичайних бджіл.

Єдина речовина, здатне відлякати небезпечна комаха вважається оцет. Його запах для них нестерпний, тому при зборі меду використовують саме його. Навіть при дотриманні всіх заходів безпеки, розведення африканських бджіл — небезпечне заняття, часто закінчується трагічним чином.

Перспективи розведення

Враховуючи всі негативні сторони розведення, африканизированная бджола повинна вважатися неперспективною і навіть небезпечною, адже її поширення витісняє інші породи. Разом з тим багато вчених займаються розробкою планів щодо подальшого схрещування і виведення нових порід. Пріоритетним завданням вважається отримання менш агресивних комах, без втрати працездатності і продуктивності.

Це цікаво  Правила застосування препарату ізатізон для профілактики вуликів і лікування бджіл

Перші успішні результати були отримані зовсім недавно при схрещуванні з альпійськими бджолами. Вони відрізняються миролюбним характером і вважаються найбільш привабливим варіантом для подібного роду експериментів. Можливо, незабаром ця загроза буде усунена максимально щадними методами.

Гібридно вирощені африканські бджоли — абсолютно унікальний вид медоносних комах. Підвищена агресивність і стрімке поширення створює серйозну загрозу для життєдіяльності людини, адже вони здатні напасти без видимої причини і безпосередньо всім роєм.

Зафіксовано безліч випадків летальних результатів після нападу бджіл на людину, при цьому вони не роблять винятків для будь-яких інших живих істот. Особливості, історія походження, а також перспективи розведення докладно розглянуті в інформації нашої статті.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *