Італійська порода бджіл: фото та відгуки

Визначення, розповсюдження

Італійська порода бджіл дуже поширена по всьому світу і користується великим успіхом. Як зрозуміло з назви, виведена і вперше випробувана вона була в Італії. Виявилося, що італійські бджоли дуже навіть хороші і обганяють по параметрам інші види, можна почитати відгуки.

Італійська порода бджіл

Головне, вони приносять багато меду і невибагливі до погоди. Тим не менше, існують місця, де ці комахи рідко розлучаються. Пов’язано це з тим, що не в усякому кліматі вони можуть повноцінно розвиватися.

Найчастіше італійські бджоли зустрічаються в:

  • Австралії;
  • Європі;
  • США.

У межах однієї породи зустрічаються різні розмальовки, рекомендується подивитися фото. Зрозуміло, кожен різновид має свої відмінні риси і характеристики. Перерахуємо забарвлення:

  • смугаста;
  • сіра;
  • золотиста.

Особливості матки

Так вийшло, що останній тип зустрічається частіше за інших. Особливої причини цього немає, так як сірі особини нічим не гірше золотистих. Цінується порода насамперед тим, що матка здатна до величезної народжуваності. В середньому вона кладе 2000 яєць на добу, що є відмінним показником. Для вулика це дуже добре, так як сім’я виходить дуже численна, а отже, меду приносити вона буде набагато більше, ніж мала.

Велика кількість особин швидше опыляет великі сільськогосподарські простору

Так що в цьому сенсі італійської бджолі просто немає рівних. Іноді професіонали звертають увагу на те, що така плодючість матки може зіграти і негативну роль, тобто сім’я схильна до роїння. Це іноді буває небезпечним.

Звички бджіл

Італійська бджола має свої особливості. Спробуємо звернути увагу на найбільш важливі моменти. В першу чергу, італійські бджоли неагресивні по відношенню до людини, тобто працювати з ними не так складно. Вони не нападають на пасічника, ведуть себе смирно. Це, звичайно, великий плюс. Італійські бджоли дуже продуктивні і злодійкуваті – залітають в інші вулики. Це не є мінусом, так як роблять вони це тому, що велика сім’я завжди відчуває нестачу в чому-небудь.

Медом заповнюють спочатку верхні планки, це дуже добре, зручно для пасічника. Добре також те, що в погану погоду італійська порода бджіл відпочиває, не витрачає сили даремно. Ці комахи дуже хороші будівельники, складно знайти породу, яка так би відбудовували вулик. Навіть візуально все виглядає дуже красиво, чітко, злагоджено.

Це цікаво  Скільки у бджоли очей, ніг і крил: будова

Недоліки

Є і недоліки. До зими італійські бджоли не звикли. Вони люблять тепло. У той же час у північних країнах іноді розводять цю породу. Як же так? Справа в тому, що є методи підгодівлі і зберігання бджіл взимку. Окремі сім’ї пересаджують в спеціалізовані ящики для зимівлі.

Інший недолік – італійська порода бджіл погано переносить транспортування. Фахівці називають це стресом. Чомусь ці комахи не пристосовані до такого навантаження.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *