Як правильно приготувати цукровий сироп для підгодівлі бджіл восени?

Догляд за бджолами — нелегка наука. Досвідчені пасічники знають, коли виконувати підгодівлю бджіл восени цукровим сиропом: пропорції і як приготувати. Навіщо потрібна така процедура, особливості її проведення і багато важливі нюанси висвітлені в інформації нашої статті.

Навіщо необхідна підгодівля?

Як правильно приготувати цукровий сироп для підгодівлі бджіл восени?

Сироп для підгодівлі бджіл восени допомагає створити необхідні запаси, які не можна було накопичити природним способом. Кращим варіантом харчових запасів для комах вважається натуральний мед. Його необхідно залишити в достатній кількості, щоб сім’я благополучно пережила зиму.

Осіння підгодівля бджіл цукровим сиропом допомагає зберегти цей продукт для своїх цілей, тому такий метод досить успішно застосовується багатьма фахівцями. Це допоможе заощадити товарний мед, що також важливо для рентабельності бджільництва. Розрізняють деякі особливі ситуації, коли підгодівлю необхідно здійснювати в будь-якому випадку.

Коли необхідно виконувати підгодівлю:

 • при негативній погоді, коли збір меду не проводився;
 • запаси на зиму утворилися виключно з падевого меду, який швидко кристалізується і призводить до шлункових розладів травлення у комах;
 • в якості компенсації за збір основної хабара;
 • при відсутності природного хабар для забезпечення яйцекладки у матки;
 • якщо необхідно дати бджолам ліки.

В цілому підгодівля бджіл цукровим сиропом досить виправдана, особливо якщо мова йде про підтримку сімей перед суворою зимою. Коли є можливість, краще використовувати натуральний квітковий мед, але буряковий чи тростинний цукор також підійде.

Особливості приготування

Далеко не завжди цукровий сироп для бджіл є виходом із складної ситуації. Давати його належить не всім пчелосемьям і не завжди. Переробка цукрового сиропу займає багато часу і сил, тому бажано комбінувати різні способи підгодівлі для кожного індивідуального випадку.

Нюанси виконання підживлення:

 1. Цей метод підходить тільки для сильних сімей.
 2. Годувати бджіл можна за допомогою спеціальних годівниць, встановлених на кришці вулика.
 3. Зловживати таким методом не варто, інакше бджолосім’ї ослабнуть.
 4. Необхідно брати тільки товарний цукор, будь-які «технічні» різновиди неприйнятні і навіть небезпечні.
 5. Дати сироп необхідно у визначені терміни: занадто пізно бджоли не зможуть переробити, а раніше така підгодівля недоцільна.
 6. Зазвичай зимовий прикорм закінчується в жовтні, а навесні це треба зробити не пізніше березня.
 7. У холодному кліматі прикорм починається в кінці літа.
 8. Найкраще переробляється сироп при температурі навколишнього повітря близько 20 градусів.
 9. Краще всього давати корм у вечірній час, коли знижується ризик бджолиного злодійства.
 10. Добре засвоюється теплий, але не гарячий сироп.
Це цікаво  Середньоросійська порода бджіл: фото

Альтернативною схемою прикорму буде підгодівля бджіл на зиму цукровими сотами, приготованими більш сильної сім’єю. Всього заміна справжнього меду цукровий повинна відбуватися в межах 30%. Розрахунок ведеться від кількості цукрового піску, а не самого сиропу, тому недосвідченим бджолярам потрібно звернути увагу і на цей момент.

Годівля бджіл необхідно організувати і ранньою весною, щоб перезимували вулик зміг набрати сил перед першим збором.

Схема прийому

Приготувати цукровий сироп для бджіл можна за нижченаведеним рецептом. Важливим моментом стане також комфортний графік організації підгодівлі. Для цього в середину вулика вставляються дві вільні рамки. На них бджоли будуть збирати перероблений цукровий мед, який, як відомо, довго не зберігається. Після спорожнення цих запасів, комахи будуть просуватися до країв рамок, в яких знаходиться квітковий мед.

В залежності від очікуваного результату необхідно виконувати прикорм за наступною технологією:

 • для бджіл на зиму досить дати одноразовий прикорм в 3-4 літра цукрового сиропу. Це допоможе забезпечити необхідні запаси для зимівлі одного невеликого вулика;
 • щоб виростити міцний розплід час годування необхідно трохи розтягнути. Для цього використовується 0,5-1,0 літра суміші щодня, поки всі стільники не будуть заповнені.

При розрахунку, скільки необхідно давати бджолам сиропу, також потрібно враховувати метод зимівлі. Якщо вулики закриті в омшанику, кількість поживної речовини можна зменшити. При зимівлі відкритим способом, витрата сировини збільшується.

Південні регіони відрізняються меншою тривалість зимового періоду, чого не скажеш про північних частинах країни. До речі, підгодівля цукровим сиропом була вперше впроваджена саме для благополучної зимівлі на північних пасіках.

Щоб проаналізувати, чому бджоли не використовують цукровий сироп, необхідно зварити його за нижченаведеним рецептом, а також дотримуючись технологію. Для цього обов’язково знадобитися емальований ємність достатнього обсягу. Як приготувати цукровий сироп, детально розказано в подальшій інформації.

Це цікаво  "Муравьинка" для бджіл відгуки

Рецепт приготування цукрового сиропу для бджіл

Досвідчені бджолярі розробили спеціальну систему підрахунку кількості необхідного корми на зиму. Так, на одну вуличку потрібно взяти близько 2 кг корму. В середньому на ній міститься близько 3000 особин. Розібратися детальніше допоможе прикладена таблиця.

Необхідна концентрація сиропу для підгодівлі бджіл:

Обсяг готового сиропу, л: Концентрація сиропу:
2:1 (70%) 1,5:1 (60%) 1:1 (50%) 1:1,5 (40%)
Цукор, кг: Вода, л: Цукор, кг: Вода, л: Цукор, кг: Вода, л: Цукор, кг: Вода, л:
1 0,9 0,5 0,8 0,6 0,6 0,6 0,5 0,7
2 1,8 0,9 1,6 1,1 1,3 1,3 0,9 1,4
3 2,8 1,4 2,4 1,6 1,9 1,9 1,4 2,1
4 3,7 1,8 3,2 2,1 2,5 2,5 1,9 2,8
5 4,6 2,3 4,0 2,7 3,1 3,1 2,3 3,5

Наведена інформація допоможе визначити співвідношення, скільки потрібно додавати води для сиропу. Рецепт надзвичайно простий: для приготування сиропу на цукровому піску, необхідно довести воду до кипіння, потім додати цукор, перемішавши суміш до повного розчинення. Після охолодження до 40 градусів тепла, в склад потрібно додати 10% натурального меду. Щоб створити кисле середовище, багато пасічники радять додавати оцет.

Правильно це чи ні, кожен вирішує для себе. Процес приготування цукрового сиропу для підгодівлі бджіл включає в себе багато нюансів, головний з яких — створити оптимальну суміш, яку бджоли будуть охоче брати. Якщо вони не беруть сироп, можливо, порушені пропорції.

Варити сироп додатково не потрібно, крім того, перекип’ячену суміш бджоли не беруть або використовують неохоче. Даний рецепт універсальний і не передбачає додавання оцту. Зроблений сироп бджолам можна зберігати в пакетах, а також використовувати скляні банки з герметично закривається кришкою.

Для бджіл у період переробки цукрового сиропу може знадобитися багато білка. Зазвичай для цього використовується пилок (перга), тому в цей період обов’язково давати необхідну білкове харчування.

Це цікаво  В яких ситуаціях і як необхідно підгодовувати бджіл взимку?

Альтернативні методи

Багато бджолярі цікавляться, чи можна давати бджолам інші суміші замість наведеного сиропу. У продажу існують спеціальні інвертовані суміші, які не вимагають розщеплення до необхідних компонентів. Це забезпечує щадний спосіб переробки, протягом якої бджоли не так зношуються.

Навесні особини виглядають більш сильними і не вимагають особливого догляду. Приймати такий сироп необхідно за запропонованою схемою, але поки що цей метод не набув повсюдного поширення. Незважаючи на очевидні переваги, це вимагає великих матеріальних витрат, що при наявності великої пасіки вважається недоцільним.

Безсотовая зимівля бджіл являє собою новітні розробки по оптимізації процесу розведення пасіки. Це циліндрична будова з натуральних чи синтетичних матеріалів не має всередині рамок з запасами меду. Це має вберегти родину від передачі та зараження важкими формами характерних захворювань.

Всередині будови є сітчастий барабан, що дозволяє комахам рухатися і обігрівати один одного в холодну пору. Внизу будови є спеціальні годівниці для рідкого корму. Він подається дозовано, враховуючи кількість і потреби певної сім’ї.

Як зробити бессотовый вулик можна побачити на запропонованих в спеціалізованих журналах схемах. Всередину будівлі сім’я передається на час зимівлі, обов’язково закритим способом. За цей термін спустошений вулик як слід необхідно обробити від можливих шкідників, грибка і цвілі. По весні, в будиночок повертають благополучно перезимували бджіл.

Вважається, що таким чином можна знизити втрати бджіл під час зимівлі, зміцнити сім’ї і дати їм гарний весняний старт. Розробки оптимального споруди та схеми догляду за таким інноваційним вуликом все ще знаходяться в розробці, але отримані результати змушують сподіватися на повсюдне розширення таких методик.

Важливим етапом, що забезпечує виживання сімей в зимовий час, буде правильно організований прикорм восени. Він забезпечить сім’ю всім необхідним, допоможе благополучно перезимувати. Як приготувати сироп для бджіл, особливості і пропорції, а також багато важливих порад щодо організації цього заходу описані в інформації нашої статті.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *