Як правильно застосовувати Стимовіт для бджіл в цілях профілактики і розвитку бджолосімей?

Бджоли, як і всі живі істоти, можуть піддаватися вірусних захворювань. Часто для лікування рекомендують Стимовіт для бджіл. Його інструкція по застосуванню задоволена проста, і відгуки про цей препарат позитивні. Використовується для профілактики захворювань, адже простіше запобігти виникненню недуги, ніж вилікувати його.

Короткий опис препарату

Як правильно застосовувати Стимовіт для бджіл в цілях профілактики і розвитку бджолосімей?

Стимовіт являє собою порошок коричневого або сірого кольору, який пахне часником. До складу засобу входять вітаміни, макро – і мікроелементи. Саме діюча речовина складається з суміші квіткового пилку, екстракту часнику і глюкози. Це засіб для бджіл випускають в пластмасових флаконах вагою 40 грамів.

Стимовіт стимулює ріст, розвиток, продуктивність комах, покращує опірність до несприятливих зовнішніх факторів.

Цей препарат використовують для:

  1. Профілактики хвороб бджіл.
  2. Стимуляції розвитку бджолосімей.
  3. Запобігання зараження комах інвазійними та інфекційні хвороби, виникнення яких можливе в разі використання перги з інших пасік для підгодівлі.

Зберігати препарат слід у сухому місці, куди не проникає сонячне світло. Ідеальна температура зберігання від -15 до +30 градусів. Використовувати медикамент можна не більше двох років від дати випуску. Мед, який зібрав бджоляр з пасіки після підгодівлі бджолосімей Стимовітом, абсолютно безпечний. Такий продукт не втрачає своїх смакових або цілющих властивостей, підходить для прийому в їжу.

Дозування і правила застосування

Для цілорічного використання Стимовіт не підходить: інструкція говорить, що застосовувати його треба з весни до кінця літа. Це допоможе підвищити результативність бджіл, збільшити врожай медового продукту.

Для підгодівлі готують цукровий сироп. Кількість цукру і води беруть в однаковій пропорції, потім розчиняють цукор, додають препарат з розрахунку 5 г на 0,5 л сиропу. Раз в 2-3 дня розчин наносять на рамки вуликів. Для однієї бджолиної сім’ї знадобиться півлітра рідини. Її розпилюють 2 рази на добу протягом 3-х днів.

Це цікаво  Будова бджіл: фото

Якщо підгодівля планується в період кінця літа-початку осені (після відкачки меду), потрібно збільшити дозування сиропу до 1,5 літрів, а для сильно ослаблених вуликів – до двох літрів. Курс лікування – три рази на день протягом трьох днів.

Комахи здатні самостійно впоратися із захворюваннями, які вражають їх з-за поганої екології або неправильного догляду. Сильно шкодить їх станом вміст хімікатів у повітрі: отруйні сполуки послаблюють комах, з-за чого вони частіше хворіють, знижується їх корисна діяльність.

Бджоли, які вважаються найбільш чутливими комахами до змін стану середовища, страждають частіше за інших. Щоб поліпшити імунітет бджіл, важливо підгодовувати їх хоча б раз за сезон.

Відгуки пасічників

В більшості своїй, відгуки про препарат позитивні, хоча зустрічаються і сумніваються його дієвості або просто вважають його шкідливим.

«Дуже хороший препарат, хоча, звичайно, для лікування бджіл не зовсім підходить. Але для профілактики – те, що треба! Великий плюс у тому, що він не має протипоказань» – Марина.

«З недовірою ставлюся до медичних препаратів у бджільництві, тим більш стимулюючим, хоча радити щось нікому не беруся. На мій погляд, бджоли при створенні їм максимально комфортних умов і самі будуть бурхливо розвиватися і плідно працювати. Інша справа, що забезпечення ним таких умов – це робота, непроста і постійна. А це не всім до вподоби» – Федір.

Багато пасічники вже давно застосовують Стимовіт на своїх угіддях. Бджоли часто страждають від забруднення повітря. Негативно діють на них навіть рослини: поля обробляють хімічними добривами, які впливають на якість пилку.

Приносячи пилок і нектар у вулик, бджола разом з ними приносить шкідливі елементи. З-за цього бджоли можуть хворіти або навіть гинути, причому розплід теж страждає. Для пасічника важливим завданням є вирощування сильних сімей, оскільки якість меду і супутніх продуктів залежить від стану всієї родини комах.

Це цікаво  Варроатоз бджіл: методи боротьби

Після використання Стимовіту бджолярі відзначають поліпшення стану жителів вулика. Комахи, рідше хворіють, страждають від паразитів. Отруєння пестицидами проходять набагато легше, у цьому випадку гине менше бджіл, ніж до використання підгодівлі. Бджоли, які отруїлися менше інших, швидко одужують.

За словами багатьох бджолярів, великою перевагою цього препарату стало те, що він не впливає на якість меду. Ні смакові властивості, ні хімічний склад продукту не змінюється. Застосування Стимовіту не відбивається на якості інших продуктів бджолиної діяльності.

Препарат Стимовіт активно застосовується бджолярами для профілактики захворювань на пасіці. Поєднання вітамінів і інших корисних елементів робить це засіб нетоксичним, тому продукти бджільництва не забруднюються, залишаються придатними для їжі.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *