Як самостійно зробити автомобільний причіп для перевезення вуликів з бджолами?

Протягом сезону бджоляр змушений організувати своїм бджолам до п’яти переїздів, адже медоносні зони в потрібній кількості рідко розташовані недалеко від пасіки. Тому незамінним буде знання про те, як зробити причіп для перевезення бджіл своїми руками, креслення та інструкція теж не будуть зайвими. Постійні переміщення бджіл до нових місць полегшують медозбір і сприяють зростанню підсумкового кількості меду до 40%.

Середній термін цвітіння рослин-медоносів триває від 10 до 20 днів, після цього докази можна повертати в причіп для перевезення бджіл і переїжджати на інше місце. Ці міграції зазвичай випадають на спекотні місяці.

При температурі вище 25С важливо організувати якісну вентиляцію, щоб не запарити комах у вулику. Для полегшення роботи кочової пасіки бджолярам доводиться купувати або виготовляти самостійно спеціальні пристосування, які допомагають вантажити і транспортувати докази:

 • найпростіше рішення – тачка;
 • більш функціональний варіант – проста візок або візок-підйомник;
 • оптимальний варіант – автомобільний або саморобний причіп;
 • самий складний і самий зручний – платформа для перевезення бджіл або вулики.

Подробиці про пристосування для транспортування

Як самостійно зробити автомобільний причіп для перевезення вуликів з бджолами?

Багато виробників товарів для сфери бджільництва пропонують широкий асортимент обладнання, виробленого в заводських умовах, але воно орієнтоване тільки на великі господарства. Тому, в спробах оптимізувати свою працю, власники невеликих пасік змушені використовувати кілька різних пристосувань або виготовляти щось самостійно.

Якщо немає часу і бажання всерйоз перейматися роботою над технічним удосконаленням своєї пасіки, то для полегшення і прискорення вантажно-розвантажувальних робіт можна використовувати просто тачку і візок для перевезення.

Більш складний варіант – придбати візок-підйомник, яка дозволить уникати фізичних навантажень і економити час. Та на великих пчелофермах використовують таке обладнання, воно зарекомендувало себе високою прохідністю в різних умовах і стійкість на нерівних поверхнях. Використання навіть примітивної техніки істотно підвищує продуктивність праці.

Це цікаво  Ціни на готову вощину і способи самостійного її виготовлення

Багато пасічники використовують причепи для перевезення бджолиних вуликів. За кожен рейс можна перевезти не більше 20 одиниць. Але не будь-який причіп легкового автомобіля можна використовувати для цих цілей. Є ряд вимог, яким він повинен відповідати, головні з них – надійність, місткість і висока продувність для літніх переїздів на значні відстані.

Більш великим пчеловодческим господарствам, щоб часто перевозити бджіл, не обійтися без платформ. На них встановлюються павільйони, які дозволяють не пересаджувати бджолосім’ї. Достатньо лише зчепити павільйон на платформі з машиною, і відразу можна їхати в потрібне місце. Цей спосіб максимально спрощує сезонне кочівництва.

Креслення

Як самостійно зробити автомобільний причіп для перевезення вуликів з бджолами?

Як самостійно зробити автомобільний причіп для перевезення вуликів з бджолами?

Інструкція по виготовленню

Використовуючи в якості бази ходову частину автомобільного причепа, бджолярі розробили креслення і методики, щоб виготовити причіп для перевезення бджіл своїми руками. Єдина умова, що вимагає суворого дотримання витримати ширину виробу, не виходячи за рамки максимально дозволеної ПДР.

Для збільшення місткості прийнято подовжувати конструкцію, але оптимальним розміром вважається 2.5х5.6 метрів. Такі габарити дозволяють перевозити павільйон з 60-ю доказами, розташованими у два ряди по три яруси.

Що знадобиться для складання платформи:

 1. В основу конструкції потрібен причіп, хорошим варіантом буде взяти виріб старого зразка, виробництва ОЗТП-Сармат.
 2. Труби прямокутного перерізу 2,5*5 см 12 м і 2*4 см 24 м.
 3. Куточки 3шт 4*180 см і 2шт 3,5*240 см
 4. Труби 3шт 20*240 см
 5. Панелі з пластика 24шт 10*180 см
 6. Листи металу за планованим розмірам рами для розміщення вуликів.
 7. Дошки для укладання підлоги.

З інструментів потрібно озброїтися зварювальним інвертором, дрилем, болгаркою і косинцем.

Поетапне керівництво:

 • Починати будівництво платформи треба з подовження рами на 1 метр. Для цього заготовлені прямокутні труби приварюються до базової конструкції.
 • Подбавши про поліпшення амортизаційних характеристик, потрібно встановити ресори в комплекті з пружинами і амортизаторами.
 • З труби 2,5*5 потрібно виготовити раму 2,4х1,8 м. як ребер жорсткості виступають труби, приварені через кожні 0,5 м.
 • Наступний крок – до рами потрібно приварити отриману конструкцію, використовуючи зварювальний інвертор.
 • Розмітити поділ всієї платформи в довжину на 3 рівні частини.
 • Для простого розміщення вуликів виготовляються висувні санчата. Їх рама зроблена з прямокутної труби 2*5 і укріплена п’ятьма поперечними трубами.
 • Поділ місць під вулики організовано за допомогою куточків 4*60, а для кріплення використовуються петлі, за 5 штук уздовж бортів.
 • На дно висувний рами вкладається лист металу.
 • Рухливість забезпечують коліщатка, в ролі яких можуть виступати підшипники, рівномірно розподілені по рамі.
 • Підлогове покриття конструкції організовується з дощок.
 • До всіх кутах рами потрібно приварити стійки 1,55 м. Для підвищення надійності і стійкості конструкції, додаткові стійки приварюються по кутах квадратів, на які можна умовно розділити всю конструкцію.
 • Для посилення кріплення до сцепному пристроєм причепа приварюється труба 4*150 і два 4 см куточка під нахилом.
 • Тими самими куточками зверху обладнується кріплення для пластикових панелей, якими покривається дах. Герметичність покриття не так важлива, основне завдання даху над платформою – затінення вуликів.
 • За бажанням, під самим дахом можна виготовити полиці або ящики, заввишки 35 см, для зберігання дрібного обладнання або інвентарю бджоляра.
Це цікаво  Чому гинуть бджоли: причини

Перед кожною роботою зварювального потрібно косинцем контролювати дотримання 90 º кута. Розібравшись, як зробити з причепа платформу, можна перейти до справи, адаптувавши всі параметри під свої потреби. Тільки в індивідуальному порядку можна прорахувати, який розмір буде найоптимальнішим.

Переваги платформи

3 переваги використання не просто автомобільного причепа, а спеціальної платформи:

 1. Тряска під час переїздів мінімальна. Це дозволяє уникнути стресових ситуацій у бджіл.
 2. Для полегшення праці пасічника, не потрібно кожен раз спускати вулики на землю і повертати їх назад.
 3. Можливість організації багатоярусної конструкції з вуликів, що дозволяє за один раз вивезти до квітучих медоносів більшу кількість бджолиних сімей.

Павільйон на платформі може бути знімним і стаціонарним, служити тільки для сезонних перевезень бджолосімей або їх цілорічного утримання. Кожна особливість вимагає своїх модифікацій. Так, зміст та перевезення бджіл взимку змусить утеплити павільйон.

Для незнімних вуликів платформу потрібно дообладнати підпорою на передній частині, для утримання горизонтального положення. При бажанні і потребі завжди можна реалізувати будь альтернативне рішення і доповнити конструкцію на свій розсуд.

За умови виготовлення своїми руками, павільйон на платформі – самий маловитратний і високоприбутковий варіант організації пасіки. Конструкція великої місткості і високої мобільності – оптимальне рішення для пасік будь-якого розміру.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *