Як самостійно зробити візок-підйомник для переміщення вуликів?

Транспортувальне обладнання активно використовується у сфері бджільництва. Виготовлена згідно з власними вимогами візок підйомник для вуликів своїми руками може значно полегшити роботу бджоляра та збільшити продуктивність праці на кочовий пасіці. Спеціальні пасечные пристрою можна, звичайно, замінити універсальними візками для транспортування, але це не забезпечить бажаного зручності.

У сезон цвітіння медоносів пасіки змушені мігрувати регулярно і часто. Деякі бджолярі намагаються справлятися виключно власними силами, не вдаючись до допомоги техніки. Інші активно застосовують звичні «городні» транспортувальні пристрої.

Але всі власники великої кількості вуликів, які бажають ефективно, але легко і своєчасно виконувати свою роботу, давно почали використовувати підйомник для вуликів. Його нескладно зробити своїми руками, а можна і купити готовий.

Навіть початківець бджоляр іноді стикається з необхідністю перевезти свої вулики. Це може бути обумовлено різними причинами або цілями:

 1. Найпоширеніша причина – забезпечення доступу пчелосемьям до більшої за розмірами місцевості. Такі переїзди завжди сприятливо позначаються на якості зібраного меду і його кількості.
 2. Перевезення вуликів до місць цвітіння певних медоносних рослин, наприклад, гречки. Це дозволяє пасічнику отримати бажаний сорт меду за кольором і за смаковими якостями.
 3. Неминучий для будь-якого бджоляра привід для транспортування – перша доставка вуликів від місця їх придбання до місця установки.

Механізація будь-якого процесу, в тому числі вантаження і розвантаження пчелодомов, може відчутно полегшити працю.

Саморобні пристосування для перевезення вуликів

Як самостійно зробити візок-підйомник для переміщення вуликів?

Виготовлений в заводських умовах транспортувальне обладнання має свої особливості та володіє незаперечними перевагами. Але на жаль, вартість такої продукції виявляється занадто високою, тому власники невеликих і середніх пасік воліють виготовити своїми руками всі необхідні пристосування, в тому числі і візки.

Це цікаво  Як бджоли роблять соти: з чого вони їх роблять, і хто їх навчив

Це рішення можна вважати цілком виправданим у тих випадках, коли вуликів не дуже багато і необхідність переїзду виникає досить рідко. Саморобні засоби для транспортування зможуть задовольнити невисокі вимоги і витримати малі навантаження. До того ж, багато бджолярі можуть знайти у себе в запасах всі потрібні складові і матеріали для виготовлення візка.

Як самостійно зробити візок-підйомник для переміщення вуликів?

У деяких ситуаціях, у бджоляра немає іншого виходу, окрім як робити техніку для транспортування своїми руками, тому що у віддалених регіонах не завжди є можливість придбати готову продукцію, а замовлення з центральних областей збільшує кінцеву вартість іноді і в 2 рази.

Пристрої для транспортування бувають різні по функціональності і складності конструкції:

 • проста платформа для перевезення;
 • візок з підйомником для вуликів.

Кожна різновид може мати безліч варіацій, але суть залишається однаковою для всіх.

Як виготовити своїми силами просту тачку для перевезення

Звичайна транспортний візок робиться досить просто, досвідченому пасічнику не знадобляться навіть креслення і схеми. Головне – це уважно вивчити конструкцію, ретельно підібрати матеріали і врахувати всі можливі нюанси. Основою примітивного обладнання є платформа, яка дооборудуеться колесами і ручкою. Кожен матеріал чи компонент повинен бути настільки надійним і міцним, щоб витримувати вагу занурених вуликів.

До вибору коліс для платформи-перевізника варто підійти серйозно. Якщо вони будуть занадто маленького розміру, то переміщення вуликів по нерівному ґрунту, поля або інший пересіченій місцевості стане практично неможливим. Але на жаль, знайти великі колеса – складне завдання. У будь-якому разі візок повинна мати високу стійкість і достатню маневреність.

Крім індивідуально розрахованих габаритів і вантажопідйомності, рекомендується передбачити установку бортів на платформі. Це допоможе надійно зафіксувати вулики в процесі транспортування і запобігти їх падіння.

Це цікаво  Як очистити рамки від старої вощини

Примітивна візок підійде тільки для перевезення пчелодомов на малі відстані без використання додаткового транспорту. Для далеких переїздів або великих пасік такі пристосування не використовують, тому що буде вимагатися ручне навантаження та вивантаження.

Пасічний апилифт або візок-підйомник своїми руками

Всі пасічники змушені з різних причин пересувати корпуси вуликів, вага яких вельми відчутний. Виконання важких робіт завдає шкоди здоров’ю, тому й були винайдені різні допоміжні пристрої, наприклад, апилифт. Маючи деякі навички і вільний час, можна зібрати підйомник для вуликів власноруч.

Як візуально, так і за принципом роботи апилифт може здатися нескладною конструкцією, але, насправді, він складається з численних дрібних деталей. Базово, пасічна візок – це металева конструкція, яка обладнана елементами для захоплення і колесами.

Також вона оснащується спеціальними кріпленнями, що оберігають вулики від падіння. «Посадочне місце повинно регулюватися, щоб була можливість транспортувати вулики будь-якого розміру, або все габарити пчелодомов на пасіці мають бути стандартизовані за єдиним вимогам.

Візок-апилифт додатково оснащена підйомним механізмом, що складається з ручки-важеля, фіксуючого пристрою і самого підйомного блоку. Апилифт функціонує таким чином:

 1. Бічні затискачі зміщуються до середини за допомогою спеціального пристосування.
 2. Фіксується необхідну відстань, добре затискається і утримується корпус вулика.
 3. Спеціальний важіль зрушує бічні затискачі.

Спочатку, в якості основи пасічній візки з підйомником, потрібно виготовити металеву конструкцію за допомогою зварювального апарату. Також варто запастися різним кріпленням – шурупами, болтами, гайками, підібрати відповідні колеса, пружини і підшипники.

Основні деталі обладнання і технологія їх виготовлення:

 • Рама – вона повинна бути виготовлена з профільних труб і укріплена 4-ма поперечками. Внизу передбачається місце для установки кронштейна коліс. Далі, потрібно прикріпити ролик з підшипником, який виступає в ролі підйомного блоку, до конструкції приробити трос. Виготовити котушку для намотування троса при піднятті каретки, її обладнати рукояткою і важелем.
 • Колеса – кронштейн для них виготовляється з двох труб, зварених між собою, а на раму вони кріпляться за допомогою спеціальних пластин.
 • Каретка – найскладніший, з точки зору конструювання, елемент апилифта. Поперечна перекладина обладнана затиском, якими проводитиметься захоплення транспортуються вуликів. В центрі нижньої поперечини потрібно приварити блок для троса. Рухливість каретки забезпечують підшипники в рамі, а регулюється вона тягою і важелем. Крім того, внизу потрібно приварити шматок труби, щоб можна було вставляти підйомну вилку.
Це цікаво  Польські вулики "Лысонь": відгуки

Всі рухомі елементи підйомника самостійно «на око» виготовити нелегко, тому заздалегідь доведеться ознайомитися з уже перевіреними кресленнями і, якщо є потреба, створити свою індивідуальну схему конструкції, з прорахованими точними розмірами всіх частин і деталей. В процесі виготовлення важливо строго дотримуватися своїх креслень, а вже в ході експлуатації готового виробу зазвичай не виникає труднощів.

Апилифт – досить багатофункціональний пристрій. Завдяки йому, для бджолярів не складе особливої праці транспортування вуликів, заміна корпусів і переміщення ден, так само як і далекі сезонні переїзди. Більшість саморобних візків-підйомників можуть підняти вулики вагою до 150 кг на висоту до 1.4 м. Пасічники добре відгукуються про це пристосуванні з-за відчутного полегшення і прискорення роботи з апилифтом.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *