Як своїми руками зробити діафрагму для утеплення вуликів взимку?

Діафрагма для вулика своїми руками досить проста у виготовленні, досить дотримуватися розміри і використовувати готові креслення.

Зміст пасіки – досить багатогранний і відповідальний процес, до якого кожен пасічник повинен підходити з розумом. Недостатньо поставити вулик і запустити в нього бджіл, очікуючи якісного врожаю меду. Звичайно, працьовиті комахи точно знають, як треба діяти для того, щоб виробити продукт, але в деяких аспектах їм потрібна допомога людини.

Діафрагма для вулика своїми руками – це можливість утеплити бджолине житло швидко і недорого, при цьому не побоюючись за життя сімейства в холодний зимовий період. Досить запастися вільним часом, будівельними матеріалами та бажанням створити конструкцію самостійно.

Сьогодні існує кілька видів утеплювальних конструкцій, вибрати з яких має право кожен пасічник, при цьому найпоширеніші і прості, як правило, приносять максимально позитивний ефект.

Обігрів

Як своїми руками зробити діафрагму для утеплення вуликів взимку?

Кожен бджоляр намагається всіма силами допомогти бджолам, для того щоб вони принесли гарний врожай меду. Всі використовують різні технології, хтось дотримується своїх особистих навичок і споруджує конструкцію по одному методу, хто заглиблюється в книги, а деякі люди і зовсім замовляють готові деталі в магазині. У будь-якому випадку утеплити бджолине житло – завдання кожного пасічника, і діафрагма для вулика здатна допомогти з цим впоратися.

Існує кілька способів створення і установки діафрагми у вулик, ви можете вибрати підходящий саме вам, виготовити його самостійно і не турбуватися про ймовірність загибелі бджіл від морозів.

Виготовлення

Створення каркасу для діафрагми нагадує виготовлення звичайної рамки для вуликів. Цікаво, що верхня і нижня планка при цьому будуть повністю співпадати з розміром рамки, тому вибрати відповідні бруски не складе особливої праці.

Це цікаво  Нуклеуси для бджіл своїми руками: фото

Бічні планки вибираються виходячи з того ж розміру рамки, але при цьому перевищують її розмір на половину сантиметра – це робиться для того, щоб каркас повністю упирався в рамку і дозволив утеплити вулик якісно. Товщина бічних планок при цьому також значно більше – зазвичай до розміру рамки додається 14 міліметрів, для того щоб діафрагма, поставлена у вулику, повністю закривала отвір між рамкою і стінками.

З підготовлених рейок необхідно збити каркас. Даний процес відбувається практично також як при виготовленні рамок, тільки для його здійснення потрібні цвяхи трохи більше. Оптимальним варіантом стане цвях 50 мм.

Як своїми руками зробити діафрагму для утеплення вуликів взимку?

В результаті нехитрих маніпуляцій виходить своєрідна рамка розміру, придатного для конкретного вулика, яка буде майже щільно входити в його корпус. При встановленні між рамкою і стінками вулика залишаться невеликі зазори, які в майбутньому будуть закриті утеплювачем, і тоді очікуваний ефект від рамки буде отриманий.

Другий етап

Для здійснення наступного етапу знадобиться шматок щільного утеплювача, який нарізається точно під розмір внутрішньої частини виготовленої раніше рамки. Відразу ж можна вставити цю частину у рамку. Після цього вирізається шматок фанери, розміром підходить до зовнішньої межі рамки, тобто повністю відповідає її габаритами.

Фанеру, захищає утеплювальний матеріал від бджіл, прикріпляємо за допомогою будівельного степлера так, щоб вона трималася щільно і не з’їжджала.

Зверніть увагу! При використанні будівельного степлера трапляється так, що деякі скоби залишаються забитими не повністю. Тому доведеться додатково скористатися молотком.

Далі слід встановити на бічну частину всієї рамки гумовий ущільнювач, який позбавить вже готову діафрагму від зазорів. Саме він стане розділовим елементом в конструкції. Подібний ущільнювач можна придбати в будь-якому будівельному магазині, так що проблем з вибором виникнути не повинно. Як правило, на подібних елементах присутній клейка стрічка, яка і допоможе завершити створення конструкції.

Це цікаво  Вулик Озерова

Для надійності цей елемент можна додатково закріпити за допомогою будівельного степлера, тільки в цьому випадку доведеться використовувати скоби меншого розміру. Рекомендується фіксувати гумку з двох сторін для того, щоб вона не відірвалася в процесі експлуатації.

Установка

Конструкція, яка вийшла в результаті досить простих маніпуляцій, послужить не тільки якісним утеплювачем для бджолиного житла, але і дозволить розділити її на зони. Встановлювати діафрагму рекомендується вертикально, але деякі умільці використовують різні методи для підвищення комфорту бджіл.

Матеріали, які використовуються для виготовлення, можуть бути змінені. Ви можете додати рамку до фанері звичайними маленькими цвяхами, але так ви ризикуєте отримати тріщини, і роботу доведеться починати з самого початку. Будівельний степлер зі скобами різного розміру – оптимальний варіант для будь-яких робіт подібного формату.

При наявності нижнього корпусу у вулику виготовлений утеплювач буде щільно прилягати до нижньої рамці. Тим самим щільно фіксуючи і виконуючи свої функції. Якщо ж такого рівня немає, то знизу буде залишатися вільний прохід для працьовитих комах.

Незважаючи на те що деякі фахівці стверджують, що міцний мороз лише зміцнює постояльців вулика, краще не ризикувати життям комах. Втрати, які може принести сувора зима, будуть колосальними ,а для відновлення сім’ї будуть потрібні довгі тижні. Подбайте про безпеку бджіл, і скоро ви отримаєте якісний натуральний мед домашнього виробництва.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *