Як застосовується настоянка воскової молі в медицині?

Настоянка воскової молі є улюбленим ліками у прихильників народної медицини, але щоб досягти хороших результатів, необхідно знати, як приймати її, а також показання та протипоказання до використання.

Така популярність обумовлена її здатністю зцілювати багато хвороби. Цей засіб може застосовуватися як додаткове до терапії традиційної медицини.

Що собою являє воскова міль?

Як застосовується настоянка воскової молі в медицині?

Це комаха, яке також відоме як огнівка, є страшним шкідником у бджільництві. Метелик воскової молі виділяє медовий запах, тому без зусиль може проникати всередину вуликів.

Сама по собі вона не несе загрози для бджіл з-за нерозвиненої системи травлення. Однак її личинки живляться воском, пергою, медом, виробляючи при цьому церразу. Дана речовина є ферментом для переробки продуктів.

З часом личинки здатні настільки пошкодити вулик, бджоли гинуть або покидають своє місце. Личинки шкідника нерідко поїдають собі подібних.

Цілющі властивості настоянки

Щоб зрозуміти, чим корисна воскова міль, досить дізнатися про її властивості:

 • висока ефективність при лікуванні вірусів;
 • екстракт здатний стимулювати кровотворення і обмін речовин, знизити рівень холестерину і запобігти жирові відкладення;
 • позбавляє від наслідків інфаркту міокарда;
 • зміцнює імунну систему;
 • підвищує статевий потяг у чоловіків, знімає клімактеричні симптоми у жінок;
 • благотворний вплив на нервові клітини;
 • знімає запалення простати і бореться з недугами, вражаючими статеву систему;
 • стимулює мозкову діяльність;
 • сприяє швидкому відновленню м’язової активності.

Сфери застосування та протипоказання

Лікувальні властивості воскової молі ефективно використовуються для позбавлення від таких недуг:

 1. Хвороб органів дихання.
 2. Грипозних станів, респіраторних вірусних інфекцій.
 3. Варикозу.
 4. Серцево-судинних розладів, у тому числі ішемії та інфарктів.
 5. Розлади обмінних процесів.
 6. Патології ендокринного характеру.
 7. Хвороб статевих органів у чоловіків і жінок.
 8. Всіляких недуг печінки та підшлункової залози.
Це цікаво  Мед з маточним молочком: корисні властивості, застосування, як відрізнити підробку

Воскова міль в народній медицині займає гідне місце внаслідок мізерного переліку протипоказань. Її не використовують при виразковій хворобі, будь-якому типі гепатиту, схильності до алергічних реакцій, вагітності.

Коли були відкриті корисні боку ПЖВМ (продукту життєдіяльності воскової молі), засіб стали тестувати для позбавлення від туберкульозу. Церраза, яка необхідна для засвоєння продуктів бджільництва, здатна впоратися з вірусом Коха. Саме він є збудником страшної хвороби дихальної системи. Настоянка стимулює зростання здорового епітелію в бронхолегеневій системі. В даний час воскова міль рекомендується для лікування туберкульозу цілителями і знахарями.

Настоянка здобула позитивні відгуки деяких лікарів неспроста. У медичній практиці відомі випадки її чудодійного ефекту. При онкології воскова міль істотно полегшує стан хворого, допомагає впоратися з болісними болями і знизити негативні наслідки хіміотерапії. Засіб стимулює зростання здорових клітин і знижує швидкість поширення пухлини.

Показання та протипоказання повинні строго дотримуватися. Це дозволить лікувати хвороби на належному рівні без шкоди для організму.

Правила приготування лікарського засобу

Настоянка екскрементів воскової молі готується переважно бджолярами самостійно. Щоб правильно приготувати ліки, необхідно використовувати личинок у передостанньому віці. Їх розмір повинен бути досить великим. Якщо гусениця знаходиться в стадії окукливания, то її заборонено застосовувати. Можна приготувати настоянку в наступних концентраціях:

 1. 10 % – для цього знадобиться одна частина личинок і 10 частин горілки.
 2. 25 % – необхідна одна частина гусениць і 4 частини горілки.

В обох випадках склад настоюється три місяці в щільно закритому посуді.

В аптечній мережі можна придбати лікарські препарати екстракту комах. Вони розрізняються по концентрації і виготовляються промисловим методом приватними компаніями. У результаті виходить спиртовий розчин, який консервується при низьких температурах. Такий режим дозволяє зберегти корисні властивості речовини.

Це цікаво  Рецепти ефективних масок для обличчя на основі меду і аспірину

На основі екстракту можна самостійно зробити зовнішній засіб. Рецепт приготування досить простий: пару чайних ложок аптечного ліки додати в розчин димексиду в концентрації 33 %. Засіб ефективно лікує рани, шкірні запалення, гнійні інфекції та фурункули.

В продажу присутні капсули, до складу яких входить продукт життєдіяльності воскової молі. Їх призначають двічі на день під час прийому їжі. Період лікування передбачає повну відмову від спиртовмісних напоїв.

Методика лікування

Інструкція по застосуванню воскової молі повинна строго дотримуватися. Основні критерії при розрахунку дозування – маса тіла та вік, а спосіб застосування універсальний:

 1. Чотири столові ложки будь-якої рідини і 20 крапель настойки добре перемішати.
 2. Вживати до їди.
 3. Для лікування недуги необхідний триразовий прийом на добу, для профілактики – одноразовий.
 4. Курс лікування – до 90 днів.
 5. Перерва між курсами – від двох тижнів до місяця.

Рекомендовані такі дози застосування ліків:

 • дітям до 14 років кількість крапель для щоденного прийому відповідає віку;
 • 3-8 крапель на добу на 10 кг маси тіла для лікування туберкульозу;
 • 3-9 крапель на 10 кг ваги щоденно при боротьбі із захворюваннями серцево-судинної системи;
 • 4 краплі в день на кожні 10 кг маси тіла при інфаркті, але не раніше, ніж на десяту добу після нападу.

У деяких випадках лікування може викликати побічні реакції і неприємні відчуття. Для їх мінімізації доцільно проводити лікування за схемою:

 • у перший день терапії випити вранці чверть добової дози;
 • у другий день – половину;
 • у третій день – три чверті;
 • у четвертий – повну добову норму.

Корисно знати

Цілющими властивостями личинок воскової молі люди користувалися ще в давнину, але довести її ефективність змогли лише в XIX столітті. Тоді ж був розкритий хімічний склад цього засобу народної медицини. Амінокислоти допомагають впоратися з будь-якими отруєннями організму, в тому числі радіаційними. У ньому містяться ферменти, пептиди, стероїдні гормони, ксантин, мінерали, вітаміни, біологічні флавоноїди, кислоти.

Це цікаво  Лікування псоріазу бджолиним крем-воском «Здоровий» з прополісом

Для спортсменів всього світу це засіб стало справжнім порятунком, коли необхідно в найкоротші терміни відновити тонус м’язів і нервової системи, оговтатися від травм та хірургічного втручання.

Тривалий курс лікування цим продуктом бджільництва зумовлений його властивістю спочатку концентруватися в організмі, а потім вступати в активну фазу боротьби з захворюванням. При взаємодії з іншими ліками воскова міль не несе негативних наслідків. Вона може зберігатися кілька років, не втрачаючи свого лікувального властивості.

В аптечній мережі продається екстракт бджолиної молі, виготовлений тільки приватними виробниками. Причина полягає в тому, що, на думку медичного співтовариства, настоянка володіє ефектом плацебо.

Церраза є ферментом, який хімічна наука не визнає досі. При цьому в медичній практиці існують наукові дослідження, проведені з метою доведення ефективності лікарського засобу.

Важливо пам’ятати, що настоянка личинок не може вступати самостійним ліками. Вона є доповненням до медикаментозної терапії або хірургічної. При цьому лікарі не призначають її, залишаючи рішення за пацієнтом.

В даний час настоянка воскової молі стала хорошим засобом заробітку. З цієї причини багато пасічників і приватні виробники розводять її цілеспрямовано. Для цього використовується старий вулик або ящик, куди поміщаються рамки з медом і комах. Розмноження молі можливо при хорошому рівні вологості і температурі від 25 до 35 градусів. Збір личинок повинен бути максимально акуратним, щоб не пошкодити їх. Для приготування ліків використовують тільки цілі особини.

Застосування засобу з бджолиної молі доцільно здійснювати тільки після консультації з лікарем. Це дозволить мінімізувати негативні наслідки для організму і виключити розвиток алергічних реакцій.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *