Якими лікувальними властивостями володіє бджолиний підмор і як його застосовувати?

Бджолиний підмор – продукт, що відрізняється від інших, його лікувальні властивості по-справжньому унікальні, застосування і дозування – індивідуальні, користь незаперечна і шкода від використання в терапії цього кошти практично відсутня.

Про лікувальні властивості речовини відомо багатьом, хто цікавиться народною медициною в цілому і, зокрема, апітерапією, але про те, що саме являє собою підмор, що лікує і як використовується, зазвичай знають тільки ті, хто стикався з ним на практиці.

Що таке підмор?

Якими лікувальними властивостями володіє бджолиний підмор і як його застосовувати?

Що це таке – питання, з якими часто доводиться стикатися бджолярам, що виробляють лікарські засоби та АПІ терапевтам, тобто спеціалістів по лікуванню хвороб і загального оздоровлення організму за допомогою бджолиних продуктів.

Підмор – це північне старослов’янське слово, що позначає собою не що інше, як мумифицировавшиеся останки бджіл. Самим традиційним і сильнодіючих вважається зимовий підмор, муміфікація якого пройшла природним чином, а бджоляр просто забрав з вуликів останки.

Однак, купуючи такий вид муміфікованих бджіл, потрібно бути впевненим у якості продукції, тому що саме в природному зимовому засобі міститься найбільше сміття і шлаку, які недобросовісні виробники залишають для збільшення загальної ваги.

Хоча, консервативна народна медицина як і раніше віддає перевагу зимового варіанту цього кошти, більшість медиків, рекомендують пацієнтам продукти бджільництва в якості додаткової терапії і Бадів, схиляються до подмору, приготовленого за допомогою сучасних засобів, наприклад, электросушильных установок.

Такий продукт повністю позбавлений шлаків і сміття, у ньому присутні ті ж компоненти, що і в отриманому природним шляхом, а зберігається він у рази довше, та придбати запліснявілі засіб практично неможливо.

Також традиційно корисним прийнято вважати осінній підмор, висушений у печі. Такий засіб було в минулому найдорожчим, на ринку ще 15-16 століття за мішечок подібного лікарського сировини можна було виторгувати корову або коня.

Зараз же в магазинах, що продають продукти бджільництва, часто зустрічається напівфабрикат, тобто – сировина, яку слід сушити самостійно, у електросушарці або духовці. Хоча, даний вид підмору і є самим недорогим, але купувати його можна лише будучи впевненим у свіжості.

На жаль, багато власників пасік морозять останки бджіл. Особливо часто до цієї хитрощів вдаються після хвиль мора серед комах. Подібний продукт не несе в собі користі, оскільки заморозка розриває клітини в останках і руйнує цілісність містяться в них біологічно активних елементів.

За рахунок чого допомагає?

Допомагає відновити здоров’я або перемогти яке-небудь захворювання дану речовину за рахунок містяться в ньому компонентів:

 1. Бджолиної отрути.
 2. Гепарину та його похідних.
 3. Амінокислот і насичених кислот.
 4. Складних ферментів.
 5. Ряду біологічно активних сполук.

Точної хімічної формули складу подморов не існує, так як наявність і співвідношення біологічних сполук і ферментів в муміях залежить від того, де жили бджоли, чим вони харчувалися, наскільки чиста порода їх і від ряду інших, подібних факторів.

Бджолина отрута – основне активну лікувальну речовину, що міститься у підморі, саме воно впливає на клітини людського організму, блокуючи злоякісні патогенні процеси, активізуючи обмінні та регенераційні, а також очищає кров від холестеринових накопичень і надає загальний оздоровчий вплив.

Це цікаво  Використання апітерапії при лікуванні різних захворювань

Гепарин та його похідні, що є частиною біологічного складу бджолиного покриву, мають властивість нейтралізації шкідливого впливу отрути, простіше кажучи – врівноважують дію і пригнічують його токсичні компоненти. Завдяки вмісту у хітині і покриві елементів, засіб із сухих останків не викликає алергічного шоку при застосуванні, як це буває при укусі комах.

Від яких хвороб?

Лікувальні препарати, виготовлені на основі муміфікованих останків, мають специфічний коло застосування. Тобто, користуватися ліками з підмору в якості вітамінної добавки, тонізуючі кошти або ж для профілактичного ефекту – марно. Ця речовина є сильнодіючими ліками та призначене для безпосереднього лікування серйозних захворювань.

Свавільне використання, без рекомендації лікаря, наявності показань і хвороб здатне завдати організму шкоди, незалежно від того, як і в яких кількостях вживати засоби, виготовлені з підмору. Справа в тому, що відвар або будь-яка інша лікарська форма, зроблена з мумій комах, є найсильнішим стимулятором і активатором усіх процесів в організмі, що відбуваються на клітинному рівні.

Якщо клітина здорова, то процеси все одно активуються, всередині клітинного ядра всі реакції починають відбуватися в рази швидше, що при відсутності необхідності призводить до передчасного зносу, старіння і загибелі клітини.

Лікарські засоби з муміфікованих бджолиних останків маю досить великий перелік показань для прийому, найбільш часто вони використовуються в лікуванні наступних захворювань:

 • онкологічні захворювання;
 • хвороби щитовидної залози;
 • патології серця і судин;
 • хвороби шлунка, кишечника, печінки і нирок;
 • нервові і психічні розлади;
 • порушення в гормональному балансі, обмінних процесах;
 • розлади і патології імунної системи;
 • вірусні та інфекційні захворювання.

Фактично бджільництво надало людям унікальне засіб, що об’єднало в собі цілющі властивості отрути, сот, воску, молочка, меду та інших продуктів, одержуваних від бджіл.

Корисні властивості ліків, приготовлених з останків бджіл, полягають у наступному дію на організм людини:

 1. Пригнічує патогенну активність бактерій і вірусних мікроорганізмів.
 2. Прискорює всі процеси всередині клітин організму, включаючи і регенераційні.
 3. Очищає організм від скупчень холестерину, шлаків і інших, що заважають нормальному функціонуванню органів і систем елементів.
 4. Загоює запальні процеси.
 5. Стимулює жовчогінні функції і роботу нирок, сечостатевої системи і печінки в цілому.
 6. Нормалізує гормональний баланс і обмінні процеси.

Відповідно, даним продуктом, а, точніше, приготованими з нього ліками, можна лікувати не тільки злоякісні пухлини, але і нормалізувати вагу, привести в порядок судини і позбутися інсулінової залежності.

Як готувати і приймати?

Те, як приготувати ліки з підмору бджіл, залежить від того, що планується їм вилікувати, тобто проти одних хвороб слід приймати відвари, проти інших використовувати мазь і так далі. Перед тим як готувати і приймати будь-який лікувальний засіб, необхідно проконсультуватися з лікарем і порадитися з АПІ терапевтом, особливо якщо немає досвіду і знань в даній сфері.

На основі підмору готують лікувальні препарати у вигляді:

 • мазей;
 • настоянок;
 • відварів.

Настоянками і відварами лікуються внутрішні захворювання і патології, наприклад, ними користуються при гіпертонії, імунних і обмінних розладах, онкологічних утвореннях та інших недугах.

Мазь допомагає при хворобах чоловіків, таких, як простатит, при різних типах гаймориту, при мігрені, болях у суглобах, подагрі та інших захворюваннях, які потребують місцевого лікувального впливу. Тобто, використовувати компреси або мазі проти, наприклад, порушень тиску безглуздо, так само, як застосовувати відвар проти запалень в особових пазухах.

Це цікаво  Якими корисними властивостями володіє калина з медом і всім її можна?

Приготування

Найчастіше на основі підмору готуються настоянки на спирті або горілці. Дані лікувальні форми найбільш універсальні у застосуванні і дуже прості у виготовленні, їх нескладно приготувати в домашніх умовах, а численні відгуки лікувалися настоянками відзначають можливість застосовувати їх не тільки всередину, але і в якості компресів, тобто зовнішньо.

Настоянки на спирті або горілці готуються наступним чином:

 1. Береться суха чиста неметалічна посуд, здатна захистити вміст від попадання світла і пилу.
 2. На дно висипається необхідну кількість муміфікованого подрібненої сировини.
 3. Наливається спирт або горілка, після чого настій ретельно розбовтується.
 4. Ємність закривається від пилу, однак слід залишити вільну циркуляцію повітря, то є прикривати потрібно тканиною, наприклад, марлею, закріплюючи її тасьмою або аптекарській гумкою.

Пропорційне співвідношення підмору і спирту – 1:2 або 1:3. Хоча, в більшості випадків для домашнього приготування використовують горілку, більш доцільно і правильно готувати лікувальний засіб не на ній, а на спирту, оскільки продається в магазинах горілка може мати у своєму складі різні смакові добавки, домішки і консерванти, здатні вплинути на ефективність засобу.

Не слід вважати, що такі ліки, як настій готується повністю без уваги людини, навпаки, скільки коштує і готується настій, стільки ж йому потрібне участі. В середньому, для повного переходу на спирт з муміфікованих останків всіх корисних компонентів, потрібно 20-30 днів.

Все це час настій потрібно струшувати і разбалтывать двічі на добу, стежити за тим, щоб у приміщенні, де він готується, не було перепадів температури і вологості, а також не допускати вплив світла, навіть у мінімальній кількості. Правильно настояти підмор досить неважко, варто лише уважно і відповідально поставитися до цього процесу.

Відвари рекомендується готувати тим, хто має можливість займатися цим постійно, і необмежений у кількості сировини, так як термін зберігання відвару складає всього лише три доби.

Готувати його досить нескладно, потрібно глиняна або ж керамічна каструлька, така ж ложка і, зрозуміло, непрозора і неметалева тара для зберігання вже готового продукту.

Пропорційне співвідношення обсягу підмору і води у відварі може бути різним, в залежності від бажаної концентрації лікарського засобу, як правило, користуються пропорційним співвідношенням 1:4 або 1:5, вони найбільш універсальні.

Виготовлення мазей вимагає певних навичок, тому при можливості придбати в спеціалізованому магазині вже готовий продукт, це потрібно зробити.

Найпростіші методи приготування мазі зажадають наявність трьох компонентів – косметичного м’якого вазеліну або жиру, спирту, настоянки трав на спирту або лосьйону, висушеного і подрібненого на порох підмору.

Вазелін більш доступний, ніж борсуковий або ведмежий жири, тому його найчастіше використовують як основу для мазі. Спирт, який можна замінити лосьйоном, що не містить добавок або ж настоянкою з аптеки, наприклад, настоянкою глоду, необхідний в якості забезпечує збереження компонента і елемента, що полегшує проникнення активної речовини з підмору в шар епідермісу.

Готується мазь наступним чином – на повільному вогні в неметалевої посуді розігрівається вазелін або жир, цей компонент потрібно саме розігріти, а не розтопити. У гарячу основу додається спирт і перемелений в пил підмор. Все ретельно перемішується і забирається на пару днів.

Це цікаво  Медово-лимонні рецепти від кашлю з гліцерином і відгуки про них

Якщо через дві доби зроблене засіб не розпалося на окремі шари, значить, його вдалося зробити правильно і можна вживати для терапії.

Термін придатності мазі необмежений, а зберігати її потрібно в сухому і прохолодному місці, але не в холоді і при постійній температурі. У селах мазь зберігали в підвалах, а в сучасних умовах міської квартири для її збереження підходить бічна полиця холодильника.

Існують різні рецепти лікувальних засобів на основі останків бджіл, що включають в себе трави, плоди, масла та інші компоненти, однак захоплюватися даними рецептурами немає сенсу, оскільки всі додаткові елементи мають лише допоміжний характер, головною речовиною, що надає оздоровлюючу дію, є бджолина отрута.

Прийом

Прийом лікарських засобів, приготованих з цієї сировини, здійснюється курсами, але не має загальної схеми або графіка. Дозування і тимчасові рамки підбирають індивідуально, виходячи з виду захворювання, ваги і віку людини, ступеня сприйнятливості до бджолиного яду і загальної картини стану здоров’я.

Відвари і настої приймають краплями. Усереднено, лікування щитовидки, наприклад, вимагає прийому 12-16 крапель на добу, за три рази протягом місяця. Потім робиться перерва строком на тиждень, після чого курс повторюється. Лікування раку вимагає індивідуального розрахунку за співвідношенням ваги і віку хворого, а спосіб застосування проти онкологічних патологій такий же – краплинно і щодня.

Для точного визначення потрібної дозування та тимчасової схеми прийому необхідно проконсультуватися і з лікарем і, зрозуміло, з АПІ терапевтом. Займатися самолікуванням і самоназначением при терапії з використанням підмору ні в якому разі не можна, так як цей продукт надає сильний вплив на всі внутрішні процеси.

Маззю користуватися слід раз на добу, перед сном або ж при нападах болю, якщо мова йде про подагрі або запаленнях в м’язах, відхід гайморитных бляшок та інших подібних процесах.

Що потрібно знати?

Ціна готового сухого підмору відчутна, тому часто намагаються купувати з рук або на ринках сире сировину, щоб висушити його самостійно.

При такій сушінні часто допускається ряд помилок, наприклад, при використанні духовки на високих температурах і з закритими дверцятами відбувається не сушка, а запікання комах. Зрозуміло, цілющі властивості продукту при цьому виявляються загубленими. Друга поширена помилка – неповне просушування. Це призводить до утворення цвілі і як наслідок до псування продукту.

Термін придатності правильно просушеного підмору необмежений, якщо, зрозуміло, правильно зберігати. Для зберігання сировини важливо вибрати сухе місце з постійною температурою, забезпечити циркуляцію повітря і захист від пилу. Для збереження муміфікованих останків бджіл у міській квартирі підходить комора, а помістити сировину найкраще в мішечок з тканини.

Лікуватися засобами з бджолиних останків можна не кожному. У ліків на їх основі є протипоказання – вагітність, лактація, ряд внутрішніх захворювань, нервові патології, ВІЛ і СНІД.

Тому, хоча користь терапії підмором і очевидна, перед тим, як почати їм лікуватися, важливо обстежити організм і заручитися схваленням лікуючого або спостерігає лікаря.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *