Яку дію надає прополіс на печінку і як його правильно приймати?

Необхідний прополіс для печінки, у чому його користь і можливий шкоди від цього продукту, як приймати його правильно – ці питання виникають у всіх людей, які уважно відносяться до власного здоров’я, які прагнуть займатися профілактикою різних хвороб або ж лікуючих який-небудь недугу.

Печінка – це природний фільтр організму, саме від здоров’я цього органу залежить загальний стан людини, а викликати печінкові патології або дисфункції здатні багато речей – прийом ліків, Бадів, неправильне харчування, спосіб життя, екологічні проблеми і багато іншого.

Важливість здоров’я печінки

Яку дію надає прополіс на печінку і як його правильно приймати?

Згубний вплив на цей орган позначається на здоров’ї в цілому, хвороби печінки торкаються функціонал всіх систем організму, порушують всі процеси життєдіяльності і тяжко лікуються. Тому за здоров’ям печінки необхідно стежити особливо ретельно, періодично займатися очищенням від скупчилися в її тканинах токсинів і вживати продукти, що сприяють її регенерації клітин.

Одним із таких продуктів, які допомагають оздоровленню організму людини в цілому і відновлюють здоров’я печінки зокрема, є прополіс. Ним, як і іншими продуктами спочатку бортництва, а потім і бджільництва, здавна користувалися в народній медицині при захворюваннях печінки і цей продукт-один з небагатьох, чия ефективність не тільки не заперечується офіційною медициною, але і навпаки, повністю нею підтверджується.

Чим корисний прополіс?

Успішне використання лікувальних продуктів з прополісу для лікування печінки пояснюється його унікальним складним складом, об’єднував понад сотні біологічно активних мікроелементів, що надають вплив на події, що відбуваються в організмі процеси і відновлюють здоров’я і нормальне функціонування цього органу.

Найбільш важливе значення для лікувального і очищаючого застосування мають такі речовини, присутні у складі даного продукту бджільництва:

 1. Магній.
 2. Мідь.
 3. Фосфор.
 4. Калій.
 5. Флавоніди.
 6. Тіамін.
 7. Піридоксин.
 8. Рибофлавін.
 9. Азотисті речовини і віск.

Не менш важливу роль відіграють і незамінні для лікування захворювань печінки, її регенерації клітин і відновлення функцій органу містяться в прополісі кислоти:

 • пантотенова;
 • нікотинова;
 • фенольна.

Тобто склад зробленого бджолами лікувального продукту аналогічний кращим ліків та Бадів, призначеним для оздоровлення печінки і створеним фармацевтичною промисловістю.

Це цікаво  Лимон з медом для схуднення: відгуки

Відповідно, регулярне вживання цієї речовини надає наступний вплив:

 1. Нормалізується обмін речовин.
 2. Стає повніше процес засвоєння вуглеводів, білків і жирів.
 3. Прискорюється процес внутрішнього синтезу гормональних сполук.
 4. Запобігає відкладення неусвояемого холестерину.
 5. Підвищується міцність і еластичність внутрішньої м’язової і судинної тканини.
 6. Прискорюється метаболізм.
 7. Посилюється синтез гемоглобіну, гістаміну і ацетилхоліну.
 8. Підвищується проникність міжклітинних мембран, поряд з посиленням їх міцності та еластичності.
 9. Поліпшується функціонал печінки і нирок – зростають дезінфікуючі, дубильні, антитоксичные, жовчовивідні функції.
 10. Посилюється вироблення організмом антитіл до інфекцій, тобто посилюється імунітет і, відповідно, здатність протистояти різним захворюванням.

Цей продукт бджільництва характеризується цілим рядом корисних для здоров’я печінки властивостей, таких, як:

 • анальгезуючі;
 • иммуноповышающие та імуномодулюючі;
 • бактерицидні і бактеріостатичні;
 • антивірусні;
 • антитоксичні;
 • регенеруючі;
 • сосудоукрепляющим;
 • розсмоктуючі, що важливо при злоякісних або доброякісних новоутвореннях;
 • очищають від шлаків і токсинів.

Відповідно, лікувати печінку прополісом – цілком допустимо, так само, як і користуватися ним для профілактичних або очищувальних заходів стосовно цього органу.

Лікування

Лікування печінки прополісом вимагає неухильного дотримання схем прийому, тривалість і правильного підбору необхідного дозування.

У кожному конкретному випадку параметри індивідуальні і залежать від багатьох нюансів – від віку людини, його ваги, стану печінки і загальної картини здоров’я організму, від цілей застосування, тобто ставиться завдання вилікувати якесь захворювання або ж лікувальний засіб планується використовувати для очищення органу і профілактичних цілей.

Прополіс, аналогічно меду, можна приймати у чистому вигляді, так і готувати з нього лікувальні настоянки. Зазвичай спиртові настої вживають при лікуванні вже наявних захворювань або ж для прискореного відновлення органу після прийому ліків, хіміотерапії, будь-яких травм. А продукт в чистому вигляді прийнято використовувати для профілактики здоров’я і очищення органу від токсинів і шлаків.

Як готувати настоянку?

Настій на спирту готується наступним чином – 20-25 грам продукту ретельно змішують з 100 мл спирту. Вистоюватися настоянка прополісу має від 3 до 7 днів. Раз на добу ємність з підготовкою лікувальним засобом слід струшувати. При приготуванні настою лікувального важливо пам’ятати, що на якість продукту впливає сонячне денне світло і пил, а також не можна допускати зіткнення майбутнього ліки з металевими поверхнями.

Це цікаво  Мед при вагітності: можна чи ні

Тара з выстаивающейся настоянкою прополісу повинна бути виконана з кераміки або затемненого скла, ізолювати від пилу її потрібно шаром тканини, а ємність повинна стояти в прохолодному, але не холодному місці, з постійним рівнем температури і вологості.

При відсутності спирту часто користуються горілкою, проте цей спиртний напій містить смакові добавки та домішки, які можуть вплинути на якість лікарського настою, знизивши його лікувальні властивості.

Замість спирту доцільно застосовувати спиртові розчини з аптеки, що містять екстракт цілющих рослин, наприклад, плодів глоду, кореня валеріани або інших.

Як правильно приймати?

Дозування і схему прийому такого біологічно активно впливає на орган кошти, як прополіс та продукти на його основі, повинен визначити лікар, тому що при лікуванні печінки слід враховувати не тільки стан самого органу, але і загальну картину здоров’я людини, спосіб її життя, рівень отриманого стресу і багато іншого.

Загальні рекомендації по прийому настоянок, від яких відштовхуються як лікаря, так і АПІ терапевти при лікуванні захворювань печінки полягають у наступному:

 1. Настоянку приймають краплями.
 2. Краплі слід приймати в кількості від 26 до 46 за раз.
 3. Слід приймати на голодний шлунок, за 20-40 хвилин до їжі.
 4. Прийом крапель проводиться від 3 до 5 разів на добу.
 5. Тривалість курсу складає від 2 місяців до півроку.

Дані рекомендації є усередненими, тобто, у кожному конкретному випадку схема застосування коригується з урахуванням захворювання і інших особистісних нюансів стану здоров’я. Враховується також вагу та вік людини.

Однак при визначенні індивідуального графіка прийому і дози кошти основним чинником є саме захворювання, яке належить вилікувати.

Наприклад, при цирозі печінки вживання настоянки має бути таким:

 • Кількість уживаних за добу крапель становить половину ваги хворого, тобто якщо людина важить 80 кг, то йому потрібно 40 крапель.
 • Кількість крапель збільшується на 2 раз в два дні, після того, як воно стає рівним вазі людини, дозу зменшують, довівши її знову до половини маси тіла.
 • Добову дозу слід розділити на два прийоми – ранковий і вечірній.
 • Лікувальні краплі приймаються натщесерце, за 30 хвилин до прийому їжі.
 • Тривалість лікування становить півроку.
Це цікаво  Основні рецепти використання бджолиного підмору для лікування суглобів

При раку печінки прополіс і настій з нього приймаються інакше – кількість крапель для разового прийому має становити третину від віку хворої людини, а приймати їх потрібно від 3 до 4 разів за добу протягом 3-4 місяців, після чого настає перерва на тиждень, яку використовують для медичних обстежень і здачі аналізів.

Продукт у чистому вигляді має потужний регенеруючу, стимулюючу і очищаючу дію на печінку, тому його вживання теж обмежується. Традиційно, для профілактики здоров’я, в селах було прийнято пити вранці чай з прополісом, а для очищення органу від засмічуючи його токсинів, продукт брали двічі в день, вранці і в обідній час по одній чайній ложці.

Якщо в питаннях того, як лікувати захворювання печінки лікарі і АПІ терапевти дотримуються необхідності індивідуального підходу, у вживанні чистого продукту для очищення і профілактичних цілей. Фахівці користуються усередненими рекомендаціями.

Приймати прополіс слід так:

 1. В залежності від ваги по чайній або десертній ложці два рази на добу, при масі тіла нижче 60 кг – по чайній ложечці, при вазі вище позначки в 60 кг – по десертній.
 2. Прийом повинен бути проведений на порожній шлунок, за 20-40 хвилин до їжі.
 3. Тривалість прийому становить 1-1,5 місяця.

Прополіс в чистому вигляді не бажано вживати перед сном, так як це засіб стимулює нервову збудливість.

Може прополіс принести шкоду?

Як і у використанні інших ліків при лікуванні прополісом для печінки шкоду і користь йдуть рука об руку. Шкоду цього продукту полягає тільки в одному – його неправильному використанні, але незважаючи на єдину можливість виявитися корисним, цей продукт цілком здатний помітно погіршити стан людини.

Невірно обрана методика лікування здатне викликати порушення в імунних процесах, збої в роботі щитовидної залози і прискорення процесів метаболізму в печінці, тобто орган почне фільтрувати сам себе. Уникнути цього просто, варто лише заручитися схваленням лікуючого лікаря і дотримуватися погодженого з докторами і АПІ терапевтами графіка і кількості прийому.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *