Календар виведення бджолиних маток

Матка – королева у бджолиній родині, саме вона дає життя всім іншим комахам в гнізді. Під час головного хабар при хорошому годуванні королева відкладає 1500 яєць за 24 години. Складніше за все справи йдуть у початківців бджолярів, адже перед тим як взятися за роботу, потрібно дізнатися, як все відбувається природним шляхом. Для спрощення створюється календар виведення бджолиних маток.

Календар виведення бджолиних маток

Як вивести бджолиних маток природним шляхом

Найпростіший спосіб виробництва маток на аматорській пасіці – роїння. Вам потрібно створити умови для того, щоб від основної сім’ї відокремився рой. Ви вводите бджолосім’ю в роевое стан. Для цього скорочується гніздо і вносяться додаткові рамки з друкованим розплодом. Їх має бути 3.

Після цього комахи розуміють, що у вулику, дуже мало місця і всі мешканці просто не помістяться. Бджоли активно закладають ройові маточники. Для цього вони ламають перегородки в звичайних клітинках, виготовляючи мисочку. Після цього дану личинку годують виключно маточним молочком. За весь період роїння на пасіці комахи можуть робити 10-20 маточників. Відзначайте дні закладки маточників в календарі.

Ройовий спосіб не використовують досвідчені бджолярі, так як контролювати рой дуже складно. Не завжди вдається його зловити. Крім того, в процесі роїння сім’я послаблюється, і ви ризикуєте «провалити» основний хабарів. Відповідно такий метод краще не використовувати і попередити роїння своєчасним розширенням гнізда і постановкою додаткових корпусів.

Ще одним природним методом виведення бджолиних маток є закладка норицевих маточників. Вам потрібно імітувати смерть королеви. Простіше кажучи, сформуйте відводок, забравши їхні гнізда матку, кілька рамок з розплодом, і струсіть трохи льотних комах. Цей відводок може стати основою сильної сім’ї або підсилити основну громаду під час основного хабар.

Це цікаво  Як пересадити бджіл з вулика у вулик навесні

Таким чином, стара сім’я залишається без матки. Бджоли ламають клітинки і закладають свищева маточники. З часом з них виходять молоді неплодные матки. Їм потрібен час, щоб злягтися з трутнями.

Перевага такого методу виведення бджоломаток:

  • простота,
  • отримання бджоломаток нормальної якості,
  • запобігання роїння,
  • можна самостійно вибирати час для виведення маки і підлаштувати це під основний хабарів.

Для кращого планування використовуйте календар – так ви зможете спрогнозувати кількість відсадків, які зможуть підсилити основну родину під час хабар. Крім цього, ви зможете наростити сім’ю до зими.

Висновок бджолиних маток для початківців штучними методами

Варто відзначити, що недоліком отримання бджоломаток роевым і свищевым методом є їх випадкове походження. Бджоляр відбирає корольов там, де комахи виготовили мисочки і побудували свищева маточники. Відповідно, королева може бути не дуже хорошої якості.

Для виведення корольов з найкращими генами використовують штучні методи

Часто використовують систему nicot. Це спеціальна система для виведення племінних маток. У календарі відзначають день одержання яєць.

Усі роботи діляться на три етапи:

  1. вирощування трутнів,
  2. вирощування неплідних корольов,
  3. отримання плідних маток.

Відповідно, необхідно виростити трутнів з кращими генами, а потім спарити їх з вирощеними королевами. В основі штучного методу лежить спосіб осиротения сім’ї, тобто сім’ї забирають розплід і королеву. Виходить, що потрібно дві сім’ї – одна, яка дасть личинки для вирощування матки, і друга, яка буде готова годувати молодих личинок після перенесення.

На формування хороших личинок для вирощування бджоломаток впливає кілька факторів: кількість корму, генофонд сім’ї та вік личинок, які віддаються на виховання. При слабкому хабарі висновок бджолиних маток не дуже вдалий, особини виходять легковажними. Відповідно, сприяти закладки маточників безвзяточный період не можна. Часто в бджільництві практикують обмін матками для поліпшення генофонду.

Це цікаво  Пристрій вулики для бджіл: як зробити правильно

Сім’я-годувальниця повинна бути дуже сильною. Гніздо має бути теплим. У холодних широтах матки виходять легковагими з нерозвиненими статевими органами. Утепліть гніздо з боків і на дні. Після цього з родини-годувальниці відбирають розплід і матку і підсаджують заздалегідь виведених личинок з батьківської сім’ї. Бджоляр Степаненко проти методу перенесення личинок. Детальніше про його способі виведення маток можна посомотреть на відео.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *