Канді для бджіл: як приготувати

Канді – твердий корм для бджіл, який використовується в зимовий час і навесні для нарощування сімей. Існує декілька варіантів цього корму, все залежить від його призначення. Канді для бджіл може бути приготоване з цукру або меду, хоча обидва продукту присутні в двох рецептах.

Канді для бджіл

Як приготувати канді медове для бджіл

Це класичний рецепт, який придумав німецький бджоляр Шольц. В основі рецепту лежить мед. Для приготування медового тіста необхідно поставити каструлю з медом на водяну баню. Не варто нагрівати вище 60 °С. Коли нектар стане рідким, зніміть його з вогню і додайте цукрову пудру.

Ретельно помішуйте суміш ложкою. На 2,5 частини меду потрібна 1 частина пудри. Коли суміш охолоне й стане білою, насипте на стіл цукрову пудру і ретельно місіть солодкий ком. Вимішувати потрібно 20-30 хвилин. В результаті у вас повинно вийти м’яке і нелипким тісто. При скачуванні з маси кульки він не повинен втрачати форму. Якщо кулька тече, додайте ще цукрової пудри.

Медове канді для бджіл поділяють на шматки масою до 1 кг і обертають вощеного папером. Для підгодівлі бджіл потрібно тісто розкачати в пласт товщиною 2,5 см і укласти на дно вулика. Цього шматка досить на місяць. Таке канді використовується для нарощування сімей навесні і для підгодовування в зимовий час. Це не веде до раннього розмноженню бджіл.

Рецепт приготування канді

Канді для бджіл часто використовується в лікувальних цілях

Інгредієнти:

  • вода очищена;
  • цукрова пудра;
  • мед.

Поставте воду на вогонь і розігрійте її. У гарячу рідину всипте цукрову пудру і дайте закипіти. Зменшіть вогонь, але не перемішуємо суміш. Обов’язково знімайте піну. Тримайте масу на вогні 20 хвилин. Тепер перевірте готовність тіста. Опустіть ложку в солодку суміш, а потім занурте у воду. Зніміть солодкість з ложки і спробуйте скачати кульку.

Це цікаво  Профілактика і лікування небезпечного захворювання бджіл браулеза

Як тільки ви отримаєте м’яку масу, трохи остудіть суміш і додайте мед. Тримайте на вогні ще 3 хвилини. Маса може кипіти з утворенням великої кількості бульбашок, так і повинно бути. Перелийте канді в металеву банку і остудіть. Постійно перемішуйте, поки суміш не стане білого кольору і потрібної консистенції. Як бачите, приготування канді дуже просте.

Переваги використання канді

На відміну від цукрового сиропу, канді не підвищує народжуваність у вулику, відповідно, в зимовий час популяція бджіл не збільшиться. Це зміцнить сили сім’ї і підготує її до активного розмноження після весняного обльоту. Цукровий сироп підвищує народжуваність, тому часто стає причиною голодування бджіл, так як їх велику кількість у вулику. При необхідності в солодке тісто додають антибіотики або вітаміни.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *