Харчування бджіл: види

Бджоли – корисні комахи, які дають мед. Варто врахувати, що харчування бджіл позначається на якості готового продукту. Особливу увагу варто приділити раціону комах в зимовий час.

Харчування бджіл

Варто відзначити, що їжу комахи одержують з медоносних рослин і культур, що дають пилок. Раціон трудівниць і годувальниць сильно відрізняється. Робочі особини в основному споживають вуглеводну їжу, таку як мед, сироп та ін. А бджоли-годувальниці вживають пергу, так як в її складі багато жирів і білків, необхідних для вигодовування матки і потомства. Саме тому у вулику має бути достатньо меду і перги.

Чим годувати бджіл взимку?

Перед холодами бджоляр повинен проконтролювати кількість меду і перги у вулику. Не підходить для живлення бджіл продукт з хвойних дерев, соняшника та гірчиці. Ці медоноси дають продукт, який дуже швидко кристалізується. Таким чином, навіть при наявності великої кількості корму сім’я гине. Найбільш придатним для живлення бджіл в зимовий час вважається мед акації і різнотрав’я.

Що потрібно бджолам для збору меду?

Існують певні умови, за яких комахи збирають багато меду:

  • просторі вулики;
  • наявність медоносних рослин;
  • наявність води.

Для гарного медоносу обов’язково біля пасіки встановлюйте поїлки. Труженицам необхідна вода. Зверніть увагу, що принципової різниці немає, комахи харчуються дикими або окультуреними рослинами. Головне, щоб вони не оброблялась пестицидами, в іншому випадку сім’я може загинути.

Що робити, якщо мед непридатний для годівлі взимку?

Для нормальної зимівлі потрібно вдатися до використання замінників. Це глюкоза та фруктоза. Розчин глюкози непридатний для годування трудівниць. Оптимальним варіантом вважається звичайний білий цукор. З нього готують сироп для живлення бджіл. Фруктові соки теж можна використовувати в якості корму. Крохмальна патока не підходить в якості корму.

Зверніть увагу, при повній заміні натурального корму цукровим сиропом скорочується тривалість життя сімей і погіршується їх стійкість до хвороб. Тому заздалегідь подбайте про харчування. Необхідно, щоб мед був позбавлений добавок, пестицидів і не кристалізувався.

Чим годувати бджіл-годувальниць?

При невеликій кількості перги або її погану якість нічого їсти годувальницям. Для вирішення проблеми в раціон годувальниць вводять вбиті дріжджі, соєве борошно, сухе молоко. Ці продукти містять багато білка, що сприяє зростанню сім’ї. Зверніть увагу, молоко не повинно бути скисшим.

Це цікаво  Інструкція по застосуванню препарату Апитон для лікування бджіл

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *