Хлористий кобальт для бджіл: інструкція, застосування

Щоб бджоли відмінно розмножувалися і ефективно працювали під час медозбору, їх недостатньо добре годувати. Велике значення для стану здоров’я бджіл має наявність в їх раціоні вітамінів і мікроелементів. Встановлено, що кобальт для бджіл збільшує розмір личинок і їх здоров’я.

Кобальт для бджіл

Навіщо потрібен хлористий кобальт бджолам?

У минулому сторіччі спостерігався значний падіж великої рогатої худоби. Тварини хворіли незрозумілою хворобою, і у них спостерігалася анемія. Для лікування ветеринари використовували препарати заліза, але пізніше з’ясувалося, що саме із-за дефіциту кобальту тварини вмирають. З тих пір цього мікроелемента приділяють багато уваги, вводять у раціон тварин і комах.

Що стосується бджіл, то кобальт у них в кишечнику перетворюється вітамін В12. Завдяки цьому зростає швидкість білкового та вуглеводного обмінів. З-за цього потомство бджіл швидко росте і стає міцним. Відповідно, в період медозбору можна отримати величезний врожай.

Інструкція по застосуванню хлористого кобальту

Найпопулярнішим є кобальт хлористий. Він реалізується у вигляді рожевого порошку або таблеток. Для введення в підгодівлю необхідна 1 таблетка хлористого кобальту на 2 л сиропу. Таблетку потрібно просто розчинити в сиропі.

Зараз препарати на основі кобальту продаються у вигляді сірчистих або хлористих сполук

Зверніть увагу, препарат потрібно давати в дозах, вказаних в інструкції. Тобто на 1 л сиропу необхідно 2 мг речовини. При меншій концентрації ефекту не буде. Якщо переборщити, то комахи можуть загинути. Підгодівлю потрібно здійснювати восени і навесні.

Позитивна дія на бджіл:

  • збільшується яйцекладка;
  • личинки додають у вазі;
  • активізується бджолина сім’я.

Деякі бджолярі експериментують і дають підгодівлю, приготовану з використанням 1 таблетки на 1 літр води. Тобто концентрація в два рази перевищує оптимальну. Після 2-5 таких підживлень зменшується яйцекладка. У деяких випадках матки взагалі перестають відкладати яйця. Молоді личинки гинуть.

Це цікаво  З якої причини бджоли залишають вулик восени і більше не повертаються?

При подальшому використанні концентрованого речовини гинуть дорослі личинки. Застосування мікроелементів покращує опірність бджіл до інфекцій і вірусних хвороб.

Для цього приготований сироп заливають в годівниці зверху вуликів з розрахунку 0,5 л розчину на одну сім’ю. Це необхідно робити перед весняним взятком. Підгодівля проводиться 2-3 рази з інтервалом в 3 дні. Найцікавіше, що повторювати підгодівлю потрібно після літнього медозбору, це відновлює сили трудівниць. В таблетці міститься не тільки кобальт, але і хлорид натрію. Деякі препарати містять морську сіль.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *