Кочове бджільництво: фото

Кочове бджільництво – це відмінне рішення для пасічників, які прагнуть збільшити кількість видобутку сезонного меду. Звичайно, в кочовому бджільництві є значні плюси, але є і мінуси, які особливо позначаються на утриманні бджіл пасіки в цілому.

Кочове бджільництво

Сьогодні ми проведемо невелику екскурсію по цьому виду бджільництва, продемонструємо фото, розглянемо недоліки, ознайомимося з навчальними відео.

Що ж таке кочове бджільництво?

Протягом медового сезону пасіки подорожують, переїжджаючи з одного місця концентрації медоносних рослин на інше. За сезон можна кочувати від 1 до 3-4 разів. Поїздки плануються, складається чіткий план, карта, в яку вписують терміни, маршрути. Так, наприклад, ви можете отримати мед з квітучих дерев, а потім встигнути відвезти бджіл до місця, де цвіте акація. Звичайно, все залежить від вашого регіону.

Причиною транспортування пасіки може бути наступне:

  1. В радіусі 3 км рослини оброблені отрутохімікатами для захисту від комах-шкідників.
  2. Кормова база регіону не відповідає потребам бджіл.

А кочевка бджіл сприяє наступним поліпшенням:

  1. Бджоли розвиваються швидше, особливо навесні.
  2. Збільшення кількості меду, як результат, прибутку, яка покриває витрати на кочове бджільництво.

З мінусів можна виділити незручності для самого пасічника: часті переїзди, необхідність контролю віддаленій пасіки. На час сезону збору меду ви повністю поринаєте в низку переїздів.

Як організувати зібраний переїзд?

Кочові сучасні пасіки прийнято ставити на колеса. Якщо справа поставлено на професійний рівень, дуже зручно використовувати обладнаний автомобіль з причепом або мінівен.

Перед виїздом необхідно домовитися з власниками господарств, де ви збираєтеся розміщувати пасіку. Вони повинні дати згоду, навіть підтвердити її письмово, щоб не вийшло так, що вулики перевезені, а власник господарства змінив своє рішення. Також варто дізнатися, чи не обробляються місцеві медоноси хімією і отрутами від шкідників.

Дуже важливо вибрати правильне місце для розміщення переїзні вуликів. Це повинна бути захищена від вітрів і протягів максимально рівний майданчик: ліс, посадка дерев, поляна. Деякі бджолярі під час сезону організовують групи і вивозять за 3-4 пасіки. Спільно легше все організувати, а потім по черзі чергувати, ділитися знаннями. Але є і мінуси: поширення захворювань бджіл, можливо злодійство і конфлікти.

Навантаження вуликів

Навантаження вуликів починається ввечері, через півгодини–годину після того, як бджоли завершують років. Відповідно, перевезення проводиться вночі або в похмурі дні, коли бджоли не вилітають з вулика.

Це цікаво  Інструкція з виготовлення вулика лежака на 24 рамки з кресленнями

Перевезення пасіки відбувається вночі

Для транспортування переважно використовувати вантажний транспорт. Укладання вуликів починають від крісла водія, розташовуючи стільники таким чином, щоб вони лежали поперек машини – під час різкої зупинки вони точно не впадуть. Якщо використовуєте причіп, то вулики викладаються паралельно руху транспорту. Про правила вантаження можна детальніше дізнатися з навчальної відеоуроку.

Вулики вибудовують в кілька рівнів, якщо у вас виходить всього 1 ряд, то його необхідно зафіксувати мотузкою. Також на дно вантажівки або причепа насипають шар піску у 20-30 см для обважнення.

Існують спеціальні павільйони, які отримали назву кочове пасіка на колесах. Але доцільність їх покупки знаходиться під питанням, якщо ви вивозите вулики періодично. У цьому випадку розумніше орендувати таку пасіку. У деяких випадках при дальньої транспортуванні зручніше скористатися залізничним, морським або авіатранспортом.

У випадку довгих і далеких поїздок варто придбати кочовий будиночок бджоляра. В залежності від вартості в ньому є душ, кухонька і спальне місце.

Існує необхідність щорічного вивозу пасіки?

Вивезення пасіки на кочівництва – це ваш особистий вибір. Деякі пасічники чинять так з-за потреби, інші бачать в кочевничестве спосіб заробітку, адже кількість сезонного меду збільшується в кілька разів.

Вивозити чи пасіку, кожен вирішує сам

У деяких випадках вивозиться частину пасіки, а друга половина залишається для збору меду з місцевих медоносів. Необхідно знайти людину, яка поїде з бджолами на кочове бджільництво, або догляне за рештою.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *