Коли ставити вощину у вулик

Вощина – пласт, виготовлений з воску з проштампованими осередками. Саме по цих контурах бджілки будуть вибудовувати стільники. Під час головного хабар, повинно бути дуже багато суші. Практично всі гніздові рамки повинні бути відбудованими і готовими до наповнення меду. Купувати суш недешево, тому необхідно знати, як і коли ставити вощину навесні. Саме з цього матеріалу комахи відбудують суш.

Коли ставити вощину навесні

Бджоляр повинен бути дуже уважним і не пропустити період, як і коли потрібно ставити вощину у вулик. Зазвичай цей момент настає з появою перших квітів на клені і абрикосах. Це ранні дерева, які цвітуть першими. В цей час навесні у вулику бджоляр на темних сотах зауважує білі кульки нового воску. Саме в цей момент можна ставити рамки з вощиною. Як це можна зробити, подивіться на відео.

Період восковыделения починається з надходженням у вулик великої кількості білкового та вуглеводного корму, а також пилку. Рамки можна ставити з боків вулика. Але це не крайні рамки, а другі з краю. Комахи перебираються туди і відбудовують їх. Після будівництва, як тільки пройде 5-7 днів, коли на рамках з’являється засів, їх переносять в центр гнізда, а з боків знову встановлюють вощину. Як тільки практично всі рамки будуть засіяні, на вулик ставлять додатковий корпус або магазин з порожніми навощенными рамками.

Коли ставити вощину у вулик, якщо сім’я слабка

Варто пам’ятати, що можна правильно встановлювати вощину лише в тому випадку, якщо сім’я займає більше 6 вуличок. В такому випадку з початком цвітіння перших медоносів по краях встановлюють рамки. Ні в якому разі не варто ставити рамочки в центр. По 2 штуки теж не ставте.

Це цікаво  Догляд за бджолами взимку

Під час основного хабар можна використовувати восковыделение комах і ставити в центр декілька листів вощини. Не можна розташовувати поспіль. Обов’язково їх перемішують з расплодными рамками, тобто розплід – вощина – розплід. В лежаках у слабкій сім’ї навощенные рамочки теж можна встановлювати по краях.

Правила постановки вощини навесні:

  • оцініть силу сім’ї;
  • подивіться, чи є у вулику перші кульки нового воску;
  • є неподалік галявини з кульбабою.

Якщо немає хабар, сильна сім’я не стане відбудовувати стільники. Підгодівля цукровим сиропом проблему не вирішить. Бджоляр при необхідності постановки вощини побачить мови воску по краях рамок, всі стільники покриються «побілкою» (кульками воску).

Деякі пасічники не знають, коли підставляти вощину у вулик, і прагнуть швидко поповнити запаси суші, тому нерідко прибирають наполовину збудовані стільники. Потім їх підставляють у гніздо під час головного хабар. Але є нюанс: матка може почати відкладати яйця в недобудовані стільники. Після їх вилучення сім’я відчуває себе осиротілою.

Коли необхідно ставити вощину в багатокорпусні або альпійські вулики

Існує методика, за якою між двома корпусами ставлять порожній магазин з навощенными рамками. Нерідко в такому випадку комахи в одному з корпусів закладають маточники. Вони думають, що матка пропала. Тому бажано ставити навощенные рамки упереміш з розплодом. Комахи повинні відчувати, що королева нікуди не поділася.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *