Конструкції медогонок: яка краща, радіальна або хордіальна

Добре відомо, що існує дві конструкції медогонок: радіальна і хордіальна. Спробуємо зважити всі за і проти і з’ясувати, яке ж пристрій краще.

Конструкції медогонок

Спочатку потрібно визначитися, що ж власне являє собою медогонка. Це не що інше, як пристрій для отримання меду методом центрифугування. Все дуже просто: медові стільники спочатку роздруковуються спеціальним чином, а потім вставляються в вищезазначений апарат.

Види медогонок

Всі медогонки – касетного типу, тільки в радіальній касети розташовані по радіусах кола, а в хордиальной – за хордам. Так легко пояснюються їх назви. Користувачі відзначають, що медогонка радіальна своїми руками – один з кращих варіантів. Але все ж спробуємо об’єктивно розглянути питання, яка медогонка краще, радіальна або хордіальна, яка конструкція медогонки краще.

Всі медогонки – касетного типу

Відзначають, що хордіальна машина трохи складніше в обслуговуванні. Робочий постійно повинен перебувати біля неї, а медогонка радіальна з електроприводом вимагає уваги лише 15 хвилин на годину. Плюс не треба виймати стільники і вставляти їх іншою стороною, коли з одного боку мед викачано.

Переваги і недоліки

Зусилля розподіляється таким чином, що в радіальній машині стільники практично не ламаються, залишаються цілими. Фахівці радять використовувати рамки, виготовлені на заводі, вони прослужать довше. Тут же слід додати, що виймати їх набагато складніше з хордиального апарату, так як деякі клітинки вдавлюються в касетну сітку і прилипають. Тобто можна визначити явні плюси радіальної машини:

  • безпроблемне управління;
  • простота обслуговування;
  • легка чистка.

Хордіальна машина має такий недолік: стільники можуть стикатися з частинами машини. Внаслідок цього збільшується ймовірність поширення гнильцы, що, зрозуміло, негативний фактор. Якщо задатися питанням, яка краще медогонка, то слід враховувати і те, що саморобна медогонка радіальна може бути сумнівної якості. Кустарним чином набагато простіше зробити хордиальную машину, це і є її основна перевага. Але потрібно знати нюанси конструкції медогонок.

Це цікаво  Напування бджіл водою

Якщо говорити про чистоту, то треба додати, що в радіальних пристроях барабан захищений металевим листом, внаслідок чого зруйновані клітинки, мертві бджоли не можуть потрапити у мед і забруднити його. У підсумку продукт набагато чистіше.

Висновки

Звичайно, важливо і те, що механічні машини складні в роботі тим, що витрачається фізична сила, робочий втомлюється. Крім того, якщо говорити про хордиальном апараті, то людині доводиться обертати всі механізми (касети, важелі тощо) разом з барабаном. Іноді доводиться працювати удвох, змінюючи один одного. Зате зробити таку машину можна досить недорого, але треба мати певний досвід в чищенні і експлуатації.

Підсумувати можна тим, що якщо вам важлива швидкість відкачування меду, то медогонка радіальна виконає роботу чи не в 2 рази швидше, ефективніше і якісніше. Продукт вийде більш чистим. При цьому не доведеться застосовувати фізичну силу. Хордіальна машина хоч і повільна, зате можна зібрати її самостійно.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *