Корисні якості меду в сотах і правильне його вживання

Будь-які позитивні впливи меду, можливий медичний ефект можуть бути посилені, якщо його вживати разом з природного упаковкою – сотами, як є.

При цьому важливо пам’ятати, що стільниковий віск не є продуктом харчування, який людина здатна повністю переварити. Тому є мед в сотах слід дозовано.

Корисні властивості

Корисні якості меду в сотах і правильне його вживання

Основні позитивні впливу медових продуктів:

 • мед в сотах застосовують для відновлення і профілактики серцево-судинної системи, роботи серця, лікування судин, нормалізації кров’яного тиску;
 • вживання щодня невеликими порціями нормалізує роботу нервової системи;
 • при постійному помірному споживанні знижується частота, і нерідко зникають головні болі;
 • енергія, збережена в продукті, дозволяє швидко відновлювати життєві сили;
 • самі стільники є хорошим профілактичним засобом від хвороб порожнини рота, якщо використовувати їх як жуйку;
 • продукт і кошти на його основі (мазі, настоянка) корисні для профілактики та лікування органів кровотворення, печінки, жовчного міхура і проток. Якщо постійно вживати мед, то знижується ризик утворення каменів у жовчному, поліпшується перебіг жовчі;
 • медово-воскові кошти надають блиск волоссю, позитивно впливають на шкіру, з-за цього ефекту їх часто застосовують в косметології. Вони живлять шкіру, зволожують її, нормалізують обмін речовин на рівні клітини, покращують роботу сальних залоз і фолікул, сприяють очищенню і загоєнню ран. Вважається, що регулярне застосування таких засобів допомагає омолодженню шкіри;
 • цінність полягає в тому, що апі-продукти є дуже хорошим відновлювальних засобом після важких захворювань, посилює імунітет, а як ласощі значно покращує настрій і душевний стан людини.

На цьому корисні властивості меду в сотах не обмежуються. На стільниках залишається багато інших продуктів праці і життєдіяльності бджіл: пилок, прополіс, залишки маточного молочка, що містить природні антибіотики, кристалізований мед, перга та інші речовини, які не шкодять людині.

При цьому важливо розуміти, що мед із стільників і набутий готовий відкачаний мед в скляній банці практично нічим не відрізняються. Значення має наявність самих сот в приготованому засобі або зілля. Стільники з медом у медичному плані набагато корисніше, ніж чистий продукт. Тому ціна 1 кг стільникового меду дорожча, ніж рідкого, незважаючи на те, що чистого продукту в кілограмі з сотами менше.

Це цікаво  Північний мед: корисні властивості

Протипоказання та обмеження

Протипоказання відповідають тим же заборонам, що і просто для прийому меду:

 1. Не рекомендується хворим на цукровий діабет.
 2. Заборонено приймати особам з алергією, з несприйняттям на будь бджолиний продукт.
 3. Будь-які апі-продукти заборонені до прийому новонародженими. (Це і відповідь на поширений питання «чи можна мед зовсім маленьким дітям, немовлятам?»)
 4. Протипоказано маленьким дітям, дітям в період зміни зубів. Стільники насичені глюкозою, яка може стати причиною утворення зайвої кислотності в роті, що, в свою чергу, сприяє виникненню комфортних умов для розвитку карієсу.
 5. Обережно приймати при вагітності – не більше 3-5 чайних ложок в день вагітним буде достатньо. Крім того, необхідно враховувати особливості організму, його вага: невеликим тендітним жінкам і 1 чайної ложки може бути багато.
 6. Слід дуже дозовано приймати це калорійне ласощі при ожирінні та порушенні обміну речовин – тільки після спілкування з дієтологом, лікарем, адже калорійність, якою володіє продукт, може перешкоджати схудненню.
 7. Не приймати при хворобах ШКТ: гастриті, панкреатиті, виразці.
 8. Приймати обережно або виключити при гострих формах хвороб печінки, нирок.
 9. Мед немає сенсу приймати при температурі тіла від 38 °С.
 10. Для схуднення мед не приймають, також їм не можна замінити більшість продуктів.

ВАЖЛИВО! Ознайомтеся з даною інформацією перед тим, як вживати мед у стільниках. Є обмеження в плані прийому і придбання продукту, з якими треба ознайомитися, перш ніж вибирати його при покупці:

 • медові стільники не можна вживати у великих кількостях – шлунок не впорається з ними, і ви отримаєте запор, замість цілющого дії;
 • користь від меду в сотах сумнівного походження буде теж сумнівна. Купуючи запечатані стільники, ви повинні бути впевненими, що пасічник уважно стежив за вуликами, вчасно проводив санітарні процедури, правильно доглядав за бджолиними сім’ями. Проблемою великих пасік є миші і комахи-паразити, які люблять зимувати разом з бджолами, використовуючи як вулик безкоштовний і дах, і стіл. Паразити (в основному різні клопи) селяться на стільниках, також залишаючи на них свої продукти життєдіяльності і супутню патогенну мікрофлору, які корисними не є точно. Зрозуміло, що стільники з такого вулика не варто приймати, як лікувальний засіб. Тому мед у сотах для користі, а не шкоди організму, необхідно купувати тільки у перевірених пасічників. Вибирати слід чисті стільники, не чорні, з рівномірним забарвленням і структурою, у пасічника у якого бджоли не хворіли, не ослаблені;
 • у багатьох джерелах при питаннях «як правильно їсти медові соти» ви можете знайти рекомендовану дозу 100…150 г в день. Ставитеся до цієї цифри з обережністю, так як це реально багато – еквівалент 30…40 чайних ложок цукру (ви стільки цукру з’їдаєте за день?) в перерахунку на глюкозу;
 • не розбавляйте мед окропом – більша частина цінних сполук, а саме амінокислоти, при цьому руйнуються. Оптимальна температура для приготування будь-якого медового питись – 30…35 °С.
Це цікаво  Корисні властивості чудового меду з японської софори і відгуки про нього

Чи є стільники від меду?

Стільники не потрібно – їх необхідно жувати, до тих пір, поки вони зберігають медовий смак і насолоду. Віск в невеликих кількостях може потрапляти у шлунок, але, відповідаючи на питання, «чи можна ковтати віск?» повторимося: спеціально віск не їдять, їсти його не слід.

Як вживати мед в сотах:

 1. При прийомі всередину необхідно ретельно пережовувати стільники невеликими шматочками (приблизно квадратами 2×2 см, не більше), видавлюючи з них мед. У процесі жування воску виділяється також прополіс та інші речовини.
 2. Після пережовування сот (зазвичай це займає близько 1,5…2 хвилин) залишився невеликий кулька воску необхідно виплюнути, щоб не отримати заворот кишок. Як правило, після такої процедури віск стає на 2…3 тони світліше. Це означає, що ви змогли отримати все, що вам могли віддати дані стільники.
 3. Ковтання дрібних окремих крихт воску ні до чого страшного не призведе, але будьте обережні, коли даєте такий мед дітям: спочатку їм слід пояснити, показати власним прикладом, що віск ковтати не можна.

Шкода і користь від меду в сотах може бути однаковими, якщо не дотримуватися правил обережності при вживанні цього продукту: мед при великій нормі вживання може викликати розлад травної системи, викликати медову алергію навіть у тих, хто нею не страждав. Це складний, насичений вуглеводами енергетично потужний продукт, який необхідно приймати дозовано – тоді користь від меду в сотах буде незаперечна.

Зберігання

Основні положення:

 • продукт необхідно зберігати в сухому місці при температурі від 10 до 20 °С у темному місці. При більш низькій температурі він може засахариваться. На цей процес впливає не тільки температура, але і вміст вологи в самому меді. Наприклад, мед, зібраний в спекотні місяці, зацукровується дуже швидко, а такі види, як травневий або акацієвий мед, зібрані в більш вологих умовах травня-червня, тому і не засахариваются довго, так як в них більше вологи. При більш високій температурі і під дією світла мед в сотах може бродити;
 • стільники при зберіганні повинні бути загорнуті в пергаментний папір або знаходиться в щільно закритій ємності. В першу чергу це дозволить захистити їх від напитывания оточуючими запахами, а по-друге – зменшить втрату вологи;
 • при виборі огляньте поверхню сот – осередки повинні бути закупорені, без тріщин, без вытеканий, крім обрізаних осередків з боків бруска.
Це цікаво  Чому з'являються в меді антибіотики і як від них позбутися?

Вживайте без фанатизму – і здоров’я додасться, адже не даремно це ласощі так довго присутня в нашому раціоні.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *