Корисні властивості і протипоказання для використання бджолиного пилку

Бджолиний пилок, як і інші продукти бджільництва, має власні корисні властивості, протипоказання, рекомендації того, як її брати і коли, а відгуки про цей продукт можна знайти на будь-якому тематичному порталі, присвяченому бджолиної продукції або ж на порталах АПІ терапевтичної тематики.

Бджоли збирають пилок для забезпечення харчуванням власного потомства. Це єдиний з бджолиних продуктів, який оброблений комахами мінімально, тільки невеликою кількістю слини, яка виступає в якості консерванту і забезпечує тривале збереження.

Чим корисна пилок?

Корисні властивості і протипоказання для використання бджолиного пилку

Зовні квітковий пилок відрізняється від іншої бджолиної продукції. Вона виглядає наступним чином – гранули, але не сухі, немов покриті воском, тобто блискучі на світлі. Свіжий якісний продукт відрізняється насиченим приємним ароматом, не розсипається при струшуванні і має глянсовим блиском.

Хімічний склад пилку, як і будь-якого бджолиного продукту, відрізняється багатством мікроелементів, вітамінів та інших компонентів, що надають активний вплив на організм людини. Саме складом обумовлені лікувальні властивості пилку, її ефективна допомога у відновленні здоров’я та безпосередньому лікуванні багатьох хвороб.

У ній міститься понад 50 елементів, основними для людини з яких є наступні:

 1. Калій.
 2. Кальцій.
 3. Мідь.
 4. Залізо.
 5. Фосфор.
 6. Каротиноїдні з’єднання.
 7. Вітаміни, включаючи повний спектр групи «В», «Е», «Р», «С» і «РР».
 8. Антиоксиданти і протибактеріальні з’єднання.
 9. Ферменти слини бджіл.
 10. Феноли.
 11. Амінокислоти.
 12. Рослинний протеїн і білок.
 13. Рутин.
 14. Вуглеводи.
 15. Рослинні жири.

Корисні властивості цього продукту для людського організму, при його регулярному вживанні, полягають у наступному впливі:

 • імуностимулюючу;
 • загальнозміцнюючий;
 • підвищує еластичність судин і їх міцність;
 • виводить надлишки холестерину з кровоносних судин;
 • нормалізує тиск;
 • стимулюючу та зміцнюючу серцевий м’яз;
 • підвищує рівень та якість міститься в крові гемоглобіну;
 • прискорює процес клітинної регенерації, тобто сприяє загоєнню пошкоджених тканин;
 • нормалізує обмін речовин і сприяє втраті зайвої ваги.

Такий вплив пилок впливає в цілому на організм, проте АПІ терапевти, розповідаючи про це речовині, зазвичай виділяють ряд окремих її якостей, важливих для чоловіків, жінок і дітей.

Містяться в цьому речовині елементи вкрай корисні для здоров’я чоловіка, оскільки лікують такі патології, як:

 1. Зниження статевої сили.
 2. Імпотенція.
 3. Передчасне сім’явипорскування.
 4. Простатит.

Користь для жінок теж не маленька. Адже в пилку багато фолієвої кислоти, вітамінів, кальцію та інших речовин, здатних забезпечити жіночий організм під час вагітності всім необхідним як майбутній мамі, так і малюкові.

Крім користі при вагітності, ця різновид бджолиної продукції допомагає жінкам:

 • попередити утворення целюліту;
 • позбавитися від зайвої ваги;
 • нормалізувати стан шкіри і колір обличчя;
 • стабілізувати менструальний цикл і запобігти хворобливі відчуття з ним пов’язані.

Крім того, що це бджолине речовина використовується для схуднення, воно також корисно і під час менопаузи, так як суттєво полегшує симптоматику клімаксу, запобігає горезвісні «припливи» і в цілому тонізує організм жінки в цей непростий період.

Це цікаво  Бджолиний пилок: корисні властивості та шкоду, як брати, протипоказання

Дітям бджолиний пилок корисна тим, що при регулярному вживанні:

 1. Зміцнює кісткову і хрящову тканину.
 2. Сприяє повноцінному функціонуванню і правильному формуванню судинної системи.
 3. Сприяє злагодженій роботі організму, здорового і рівномірному зростанню всіх органів.
 4. Зміцнює і допомагає сформуватися імунній системі.
 5. Сприяє розвитку мислення, пам’яті.
 6. Допомагає впоратися з гіперактивністю, зменшує сприйнятливість до збуджує нервову систему факторів, сприяє міцному і здоровому сну.
 7. Покращує апетит і сприяє повному засвоєнню їжі.

Для дітей цей продукт важливий тим, що він здатний замінити фармацевтичні вітамінні комплекси, допомагаючи впоратися з розумовими і фізичними навантаженнями, не хворіти під час епідемій респіраторні та вірусні хвороби, не втомлюватися і не вередувати.

Коли не можна приймати?

Як і у будь-якої речовини, що виявляє вплив на здоров’я людини, у цього продукту є протипоказання для вживання.

Оброблені бджолами нектар і пилок квітів володіють сильним впливом на що відбуваються в людському організмі процеси, що й не дивно, адже мета того, навіщо бджоли збирають пилок – вигодовування власного здорового потомства.

Фактично ця речовина є сильнодіючим БАДом, що володіє такою ж дією, як лікарська терапія. Цим і зумовлена його ефективність, і як оздоровчого засобу, і як профілактичного.

Але цей засіб може принести і шкоду, його не можна приймати при наявності:

 • цукрового діабету будь-якого типу;
 • вроджених патологій щитовидної залози;
 • патологіях надниркових залоз і ниркової недостатності;
 • при схильності до кровотеч, відразу ж після пережитих хірургічних втручань;
 • при наявності непереносимості продукції бджільництва;
 • при Снід та Віл;
 • при гепатиті будь-якого типу.

Крім перерахованого вище, не рекомендується приймати цей засіб у разі вірогідності розвитку гемофілії, якщо це захворювання є в роду, то прийом пилку може сприяти його прояву і швидкого розвитку.

Це засіб не можна давати немовлятам, так як в пилку міститься велика кількість тианина, лізоциму, еритропоетину та інших компонентів, наявних і в грудному молоці.

Як потрібно використовувати?

Бджільництво надало по-справжньому універсальний активний продукт не тільки за оказываемому впливу на процеси в людському організмі, але і за можливостями його споживання.

Пилок можна вживати в чистому вигляді, змішувати з їжею, наприклад, з кашами, з напоями, причому вона змішується не тільки з водою або чаєм, але і з соками або молоком, з іншими напоями, навіть з квасом.

Добова норма вживання цього засобу така:

 1. 5-12 грам для дитини, залежно від віку.
 2. 15-24 грама – доза дорослого.
 3. 20-32 грама – норма при лікуванні будь-яких хвороб.

32 грами за добу – максимально допустима кількість цього засобу для дорослої людини, що страждає від яких-небудь захворювань. Що ж стосується тимчасових обмежень на прийом пилку, то лікувальний курс становить місяць, профілактичний – пару тижнів. Повторювати курси рекомендується 3-4 рази на рік.

Це цікаво  Збір пилку на пасіці

Лікування захворювань передбачає індивідуальний підбір дозування, способи застосування і тимчасового графіка. Те, як правильно вживати бджолиний пилок з метою лікування конкретних захворювань визначає лікар або АПІ терапевт виходячи з віку і ваги хворого, загального стану здоров’я, ступеня занедбаності захворювання та прийнятих фармацевтичних засобів.

Для лікування гіпертонії і при інших хворобах, пов’язаних з тиском, засіб приймається так:

 • пилок змішується з медом, у пропорційному співвідношенні 1 до 1. Суміш повинна вийти однорідною;
 • прийом здійснюється на голодний шлунок, за 20-30 хвилин до їжі;
 • приймати потрібно по одній чайній ложці тричі на добу протягом 35-45 днів;
 • за рік потрібно 4 курсу.

Вживання засоби для лікування виразкових патологій, гастритів та інших проблем, що виникають у шлунку і кишечнику, відбувається інакше:

 1. Пилок змішується з темним медом у співвідношенні 1 до 1.
 2. Приймати слід по десертній ложці за 2 години до їжі.
 3. Тривалість лікування – 2-3 тижні.
 4. Кількість прийомів на добу – 4-5.

Для приведення в норму кислотності дорослим засіб в кількості чайної ложки потрібно розвести в чверті склянки води і пити теплим до сніданку, мінімум за 40 хвилин. Дітям кислотність лікують аналогічно, але розлучається половина чайної ложки в третині склянки води. Тривалість лікування – від місяця до двох.

При онкології така схема прийому:

 • 30 грам засоби ділять на 6 прийомів;
 • вживається пилок у чистому вигляді за 30-40 хвилин до прийому їжі;
 • тривалість застосування – від 1 до 1,5 місяців;
 • за рік потрібно пропити 4 курсу.

«Заїдати» цю бджолину продукцію необов’язково, однак після її прийому осіб через 20-50 хвилин починає відчувати почуття голоду.

Як зберегти?

Термін придатності даного засобу практично необмежений, якщо забезпечити йому правильне зберігання. Що таке правильні умови зберігання в даному конкретному випадку цікавить кожної людини, що здобуває пилок, так як вартість цієї бджолиної продукції висока і абсолютно не виникає бажання її зіпсувати.

Головною вимогою до того, як зберігати в домашніх умовах це засіб є відсутність вологості і її перепадів. Волога – головний ворог пилку, саме з метою не допустить проникнення вологості в продукт, бджоли ферментують його слиною після того, як їм вдається зібрати певну кількість квіткового сировини і сортувати його.

Збирати пилок бджоли вилітають тільки в сухі спекотні дні, в обідній час, відповідно до її кількість прямо залежить від погоди і буває різним рік від року. Це засіб бджолярі не забирають з вуликів повністю, фактично людям дістаються тільки надлишки, що залишилися після того, як стає ясним, скільки личинок буде у вулику, чому ціна на цей вид бджолиних лікувальних засобів висока і нестабільна.

Це цікаво  Перга від остеохондрозу

Хоча багато хто воліє зберігати пилок в холодильниках, холод гранулам не потрібен зовсім, для них важлива сухість і постійний режим вологості. Тобто буде достатньо пересипати придбане засіб в щільно закривається ємність і поставити на поличку в коморі, зазвичай комори вбудовані шафи в передпокої – найсухіше місце в міській квартирі.

Бджолярі, говорячи про терміни придатності цього виду бджолиної продукції, зазвичай, його не обмежують, але гарантію на наявність у пилку корисних активних компонентів дають на термін від 5 до 6 років, якщо був придбаний якісний сухий продукт.

Намагаючись заощадити, часто набувають відсирілу пилок, що стоїть в рази дешевше. Сумлінні продавці зазвичай роз’яснюють, що термін гарантованого утримання в такому продукті важливих для здоров’я компонентів не перевищує пари років, а для того, щоб засіб не цвіле, його обов’язково потрібно просушити в духовій шафі при температурі, що не перевищує 40 градусів.

Пити напої з цим засобом, вживати його в чистому вигляді можна і для того, щоб зміцнити свій імунітет, тобто в якості профілактичного БАДа, а можна і для лікування різних недуг, до того ж відгуки про пилку, використовуваної у вигляді ліків позитивні.

Але якими б не були цілі застосування, не можна приймати цвілу або розсипається продукцію, що володіє неприємним або затхлим запахом – ці ознаки говорять про те, що засіб прийшло в непридатність і замість користі принесе шкоду.

Відгуки

«Пилок пили всією сім’єю для профілактики грипу та застуд, замість часнику. Результат перевищив очікування, восени ні в кого не було навіть звичайного нежитю. Застосовували білі гранули, за словами продавця, зібрані з акацій. Пили двічі в день один місяць, діти по кавовій ложечці з молоком і какао, а дорослі по чайній ложці з водою» – Ліза, 31 рік, Зеленоград.

«В сім’ї спадковість по онкології. Від частих стресів і не особливо натуральної і правильної їжі страждаю гастритом. Про те, що існує такий продукт, дізнався прочитавши книжку, знайшов магазин і, хоч вартість була немаленька, купив. Приймаю вже три роки, за цей час забув про наявність гастриту, постійно бадьорий, підтягнутий, в хорошому настрої. Раджу всім це засіб» – Кирило Сергійович, 42 роки, Москва.

«Моя проблема – зайва вага. Перепробувала багато, але результативності не було. Від пилку чудес не чекала, просто пила разом з батьками, як профілактичний. За рік вага нормалізувався, без дієт і специфічних зусиль втратила більше 10 кг» – Ганна, 28 років, Санкт-Петербург.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *