Корисні властивості кленового меду і протипоказання до її вживання

Кленовий мед – продукт з приємним смаком, корисні властивості якого відомі багатьом людям. Тому важливо знати і протипоказання до вживання даного продукту, так як наслідки можуть завдати серйозної шкоди.

Продукти бджолиного виробництва, особливе місце серед яких займає мед, завжди привертали увагу людства. Ще з давніх часів цей елемент збирали для лікувальних цілей, так як ефект настає практично відразу. Мед допомагає позбутися від можливих простудних захворювань, зміцнити імунну систему, зняти запалення.

Сьогодні цей продукт використовується не тільки в харчовій промисловості, але і в медицині, і навіть в косметології. Тисячі людей з усього світу вживають мед регулярно, тому він не втрачає своєї популярності.

Кленовий мед відноситься до світлим сортам, і розпізнати його можна за характерним янтарному окрасу. Смак і аромат приємно доповнюють позитивні якості даного виду меду, за рахунок чого саме цей сорт отримав високий попит серед людей різних категорій у багатьох країнах світу. Працьовиті комахи збирають нектар в місцях, де можна зустріти певні суцвіття всього двох видів рослини – польового і гостролистого.

Склад

Корисні властивості кленового меду і протипоказання до її вживання

Кленовий мед – це продукт, який дивним чином включає в себе безліч безцінних для людського організму елементів. Складно уявити будь-який інший продукт харчування, який володів би такою кількістю позитивних якостей і так широко використовувався.

Вчені нарахували в складі меду майже дві сотні корисних елементів, які необхідні організму людини на всіх етапах його життя. У їх числі знаходяться необхідні амінокислоти, мікроелементи і цілий спектр вітамінів, які здатні зміцнити імунну систему людини і позбавити його від маси неприємних захворювань.

Клен клен гостролистий та ясенелистий здатні давати мед з такими цінними речовинами у своєму складі:

 1. Йод.
 2. Бор.
 3. Залізо.
 4. Марганець.
 5. Літій.
 6. Сірка.
 7. Мідь.
 8. Кремній.
Це цікаво  Лавандовий мед: корисні властивості для здоров'я

Дивно, що така кількість речовин, які беруть участь у будівництві організму людини та забезпечують нормальну життєдіяльність, містяться лише в одному продукті харчування. Навіть кваліфіковані вчені, які знають корисні властивості, протипоказання, стверджують, що зміцнити імунну систему за допомогою цього продукту досить просто.

Цілющі властивості

Мед, приготований з клена, часто використовується не тільки як смачне натуральне ласощі, але як справжній лікарський препарат, приготований без будь-яких хімічних добавок.

Медонос часто застосовується для лікування захворювань крові, в тому числі анемії, також медонос вкрай ефективний при розвитку атеросклерозу. Продукт не тільки надає профілактичну дію на організм, але і допомагає іншим препаратів набагато швидше вилікувати дані хвороби.

Корисними якостями володіє кожен продукт бджолиного виробництва, але мед, виготовлений з клена-медоносу, відрізняється рядом характерних особливостей. Наприклад, він підвищує кількість енергії у людини і надає заспокійливу дію на нервову систему. За рахунок цього людина стає набагато спокійніше, а стреси стають рідше.

Величезний позитивний вплив даний продукт надає на молодих матерів, що знаходяться у періоді лактації. Мед покращує якість молока, воно виробляється в нормальних кількостях, а корисні елементи отримує як жінка, так і малюк, якого вона годує.

При простудних захворюваннях кленовий мед – також вкрай популярний засіб, так як медонос здатний значно підвищити імунітет, зняти запалення і надати знеболюючу дію. Медоносом лікують синусит, ларингіт і інші серйозні захворювання, які доставляють значний дискомфорт людині.

Чорноклена

Продукт бджолиного виробництва, створений з різновиди кленового дерева – чорноклену, вважається великою рідкістю, так як рослина росте в рідкісних місцях, а бджолам вкрай складно збирати з нього нектар. Цінується такий мед набагато вище, але і корисні якості його значно перевищують якості звичайного меду.

Це цікаво  Білий мед: буває чи ні

Такий продукт відноситься до темним сортам, його смак можна розпізнати за відчутної терпкості, невеликий, але чувствующейся кислуватості та низькому вмісту глюкози, за рахунок чого продукт не такий солодкий, як інші сорти бджолиного продукту.

Незважаючи на такі радикальні відмінності від інших сортів, у складі продукту міститься величезна кількість вітамінів, мінералів та інших речовин, цінних для людського організму.

Особливість даного продукту полягає в першу чергу в тому, що цвітіння рослини, з якого працьовиті комахи збирають пилок, відбувається досить короткий період – комах потрібно встигнути обробити всі квіти, для того щоб створити якісний мед.

Збір пилку з такого рослини відбувається вкрай рідко, тому і чистий мед з чорноклена – надзвичайно рідкісне явище. Тим не менш елементи рослини можна зустріти в інших сортах, наприклад, у лісовому.

Позитивною стороною продукту вважається те, що він тривалий строк не кристалізується, при цьому з часом його забарвлення стає темніше. Користь від такого продукту очевидна, так як маса корисних речовин зберігається протягом досить тривалого терміну.

Показання та протипоказання

Незважаючи на очевидну користь продуктів, вироблених працьовитими комахами, застосовувати для лікування або профілактики мед показано далеко не всім. До групи людей, яким необхідно вживати продукт з обережністю, відносяться наступні:

 • Особи з індивідуальною непереносимістю меду і будь-яких інших продуктів бджолиного виробництва. У разі вживання продукту у людини може виявитися сильна алергія, впоратися з якою буде вкрай проблематично. В деяких випадках можливий прояв анафілактичного шоку, що може призвести до непередбачуваних наслідків.
 • Вагітним жінкам рекомендується вживати мед з обережністю та в розумних кількостях. Обов’язковою є консультація з медичним спеціалістом, так ви виключите можливі ризики алергії у майбутньої дитини.
 • Особам з цукровим діабетом мед рекомендується вживати в помірних кількостях і тільки після консультації з медичним спеціалістом.
Це цікаво  Незвичайні цілющі властивості унікального меду Амурський оксамит

Способи прийому

Існує декілька порад, які дозволять збільшити позитивний вплив продукту:

 1. Використовувати мед з клена необхідно приблизно за годину до прийому їжі. При цьому зазвичай достатньо однієї столової ложки бджолиного продукту виробництва для досягнення повноцінного ефекту. Профілактичний курс зазвичай не перевищує десяти днів, при цьому не варто збільшувати тривалість курсу і кількість меду.
 2. Якщо мед у чистому вигляді неможливо вжити, додайте продукт в кашу або чай – ефект від нього буде таким же позитивним, при цьому він приємно доповнить смак їжі.
 3. Мед використовується для лікування маси захворювань, тому обов’язково консультуйтеся з лікарем перед початком подібної терапії. Тільки фахівець підкаже оптимальну дозу і допоможе повернутися до нормального способу життя.

Бджоли – дивовижні комахи, які подарували тисячам людей можливість захистити себе і своїх близьких від безлічі захворювань. Мед цінується по всьому світу, але лише деякі люди по-справжньому відкрили для себе всі його корисні якості.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *