Корисні властивості меду з чебрецю і протипоказання до її вживання

Мед з чебрецю популярний у багатьох людей, тому так важливо знати корисні властивості і протипоказання цього ласощі.

Мед – це продукт, який протягом довгих десятиліть не втрачає своєї популярності. При цьому вживали його ще в давнину – дикі вулики руйнувалися, з них добувався цінний продукт, а бджоли буквально выкуривались або знищувалися. Вже пізніше чоловік зрозумів, що набагато вигідніше самостійно створювати штучні умови для комах і отримувати велику кількість продукту без шкоди для їх популяції.

Сьогодні мед є частиною як народної, так і офіційної медицини, причому він входить до складу лікарських препаратів, так і до складу косметичних засобів. Деякі сорти меду мають високу цінність і унікальні смакові і цілющі якості, і мед з чебрецю – яскравий тому приклад.

Чебрець, або чебрець – рослина, яке популярне завдяки своїм лікарським властивостям, і його популярність зростає навіть в століття високих технологій і проривів в медицині. Бджоли, як правило, звертають увагу на всі види цієї рослини, так як його нектар доступний, а росте ця квітка досить широко.

Деякі бджолярі для того щоб отримати мед чабрецовый спеціально вирощують медонос чебрець. Справа в тому, що продукт, отриманий таким чином, має масу дивовижних позитивних якостей, і цей сорт меду є особливо цінним.

Мед з чебрецю

Корисні властивості меду з чебрецю і протипоказання до її вживання

Чабрецовый мед – це продукт, який сьогодні має особливу цінність по всьому світу. Саме тому його популярність постійно зростає, навіть незважаючи на високу вартість – входять до складу продукту цінні елементи надають сприятливий вплив на організм людини, швидко позбавляє від безлічі небезпечних захворювань.

Колір у подібного продукту в свіжому вигляді янтарний, при цьому він досить швидко кристалізується, утворюючи характерні зерна, а в процесі набуває коричневий відтінок. Популярність продукт отримав завдяки своїм лікувальним якостям, унікальному смаку і сполучуваності з багатьма продуктами.

Це цікаво  Зелений мед: особливості

У всьому світі його вживають з млинцями та тостами в якості сніданку, а в результаті подібної трапези не тільки піднімається настрій, але і зміцнюється імунна система людини.

Смак меду з чебрецем досить специфічний, причому деякі експерти відзначають фруктові нотки і легку солонуватість.

Користь

Корисні властивості та протипоказання цього продукту вже давно відомі тисячам людей. Багато використовують такий сорт меду в якості універсального ліки від багатьох захворювань, а також як профілактичний засіб для виключення застуди та інших неприємних вірусів.

Цей безцінний продукт містить в собі відразу кілька груп корисних елементів, серед яких особливо відзначаються антиоксиданти, противоонкологические речовини і гипоаллергены. Лікування бджіл у багатьох країнах світу є цілим культом, тому з кожним десятиліттям відкривається все більше дивовижних можливостей меду.

Відомо, що даний продукт відмінно справляється з різного роду запаленнями, причому загоюючий ефект виробляється набагато швидше, ніж від спеціально розроблених для цієї мети коштів.

Популярна терапія із застосуванням меду та інших лікарських рослин або речовин бджолиного виробництва. Так, великою популярністю користується поєднання ромашка-чебрець або прополіс-ромашка. Чудові властивості об’єднання таких продуктів вивчені досить докладно, проте кожна людина через своїх індивідуальних особливостей знаходить власну унікальну користь у таких засобах.

Серед інших корисних якостей даного продукту в усьому світі відзначають такі ефекти:

 • антигрибковий вплив;
 • протистояння різним шкідливим мікроорганізмам;
 • зниження ймовірності зараження при ранах;
 • обробка ураженої ділянки шкіри після опіків різного характеру;
 • при серйозних захворюваннях, у тому числі ангіні.

Зверніть увагу! Мед багато років є об’єктом численних досліджень вчених у всьому світі. В результаті дослідів вдалося довести, що мед з чебрецю володіє максимальним антиоксидантним впливом нарівні з іншими темними сортами.

За рахунок цього цінність даного продукту підвищується в кілька разів, а його популярність тільки збільшується. Відомо, що більшість контрольних груп підтвердили даний ефект і описали його в максимальних подробицях.

Це цікаво  Помаранчевий мед: корисні властивості

Речовини, які містяться в цьому сорті меду і ще в кількох інших темних сортах, допомагають позбавити організм людини від цілого ряду негативних впливів:

 1. Молекули, які утворюються в результаті сильного випромінювання сонця і негативно впливають на здоров’я людини.
 2. Тютюновий дим, який містить у собі масу отруйних речовин.
 3. Вплив пестицидів, які містяться в атмосфері і використовуються для зростання безлічі культур.
 4. Вплив серйозних інфекцій.
 5. Порушення нормального обміну речовин в організмі людини, викликані різними факторами.

Завдяки м’якому і акуратного впливу всі негативні фактори зводяться до мінімуму, а в поєднанні з іншими продуктами виходить повністю оновити свій організм, привести всі органи і системи в порядок і насолоджуватися життям повною мірою.

При цьому варто враховувати, що займатися лікуванням за допомогою меду, навіть при наявності відповідних захворювань, показано далеко не всім людям. У кожного є індивідуальні особливості, які у деяких випадках не дозволяють проводити подібне лікування.

Застосування

Як і будь-який інший продукт, який призначений не тільки для посилення смаку деяких страв і просто для задоволення, але і для терапії і виключення безлічі захворювань, мед з чебрецю має одразу кілька застосувань. Справа в тому, що при поєднанні деяких продуктів разом з даними медом підвищується ймовірність швидкого одужання, що, однозначно, позитивно позначається на житті людини.

Афлубін Бронхо – сироп з чебрецем і медом – яскравий приклад того, що сучасні фармацевтичні компанії взяли даний продукт бджолиного виробництва в «оборот». Сьогодні переважна більшість лікарських засобів має в своєму складі мед в будь-якому його прояві, а також інші продукти, вироблені комахами.

Цікаво, що навіть виробники знаменитого на весь світ бальзаму «Зірочка» використовують для виготовлення мазі мед – саме тому ефект від цього кошти обростає легендами і користується популярністю вже багато десятиліть.

Це цікаво  Дягилевый мед: корисні властивості, фото

Даний продукт все частіше використовується в складі чаю, але варто враховувати, що при зайвій термічній обробці і високих температурах мед втрачає свої позитивні якості. Тому фахівці рекомендують повністю відмовитися від розігріву меду і використовувати його у вигляді настоїв і інших лікарських препаратів домашнього приготування, рецепти яких сьогодні вкрай популярні.

Протипоказання

На жаль, незважаючи на таку кількість позитивних якостей даного продукту, вживати його в своє задоволення рекомендується далеко не всім. Існує цілий ряд людей, яким необхідно повністю виключити або частково обмежити вживання ласощі. До таких категорій належать:

 • Особи, у яких на певному етапі життя діагностовано алергічні реакції на різні подразники. Незважаючи на те що даний сорт солодощі має гіпоалергенним ефектом, використовувати його без консультації з медичним спеціалістом суворо заборонено. У разі прийому продукту у алергіка можуть розвинутися непередбачені і неприємні реакції, у тому числі набряк Квінке і навіть анафілактичний шок, який нерідко призводить до летального результату.
 • Людям із хронічними захворюваннями печінки та нирок слід попередньо пройти консультацію з медичним фахівцем, після чого отримати дозвіл на проведення такої терапії. У разі самолікування хронічне захворювання може погіршитися.
 • Вагітним жінкам і жінкам, що знаходяться у періоді лактації, також варто знизити споживання меду до мінімуму або зовсім виключити його зі свого раціону. Даний продукт може викликати у малюка алергію, що помітно позначиться на його майбутнє життя.
 • Будь-яке лікування, навіть з допомогою натуральних продуктів, повинен проходити з максимальною відповідальністю. Тому перед такою терапією важливо пройти обстеження у лікаря. Тільки грамотний підхід дозволить позбутися від неприємних захворювань і зміцнити своє здоров’я.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *