Користь перги і основні способи її зберігання в домашніх умовах

Кожен бджоляр і любитель зроблених цими працьовитими комахами продуктів повинен знати, як зберігати бджолину пергу в домашніх умовах.

Мед – далеко не єдиний продукт, який виробляють бджоли. Сьогодні практично всі ресурси, які залишаються в результаті виготовлення працьовитими комахами солодкого продукту, вважаються безцінними завдяки великій кількості корисних елементів, мінералів і вітамінів.

Корисні властивості перги відомі з давніх часів, тому даний продукт часто застосовується в різних рецептах народної медицини, а сьогодні він украй популярний і в косметології.

Перга бджолина повинна зберігатися в особливих умовах – тільки так можна зберегти всі цінні якості речовини і скористатися ними в разі необхідності. Для того щоб використовувати засіб за призначенням, необхідно знати, як зберігати пергу в домашніх умовах, які є особливості у цього процесу і як не помилитися.

Особливості і користь

Користь перги і основні способи її зберігання в домашніх умовах

Так званий «бджолиний хліб» – продукт, яким комахи можуть харчуватися в будь-який час року, при цьому виконуючи свої природні функції незалежно від сезону і температурних умов. Дана речовина – це результат життєдіяльності бджіл, і складається вона з не витраченої на розплід пилку, яку комахи трамбують в соти.

Стільники з пергою запечатуються медом, в результаті чого запускається процес бродіння, виробляється молочна кислота, і ще недавно свіжа пилок стає справжньою пергою – продуктом, застосування якого досить широко не тільки у бджолиній сім’ї, але й у людини.

Людина, яка цікавиться, як відбувається зберігання перги в домашніх умовах, повинен знати, який позитивний вплив робить це речовина і чому воно так цінно для людини. У складі перги міститься велика кількість амінокислот, мінералів і вітамінів, завдяки чому правильне зберігання перги може надати наступне дію:

  • В організмі людини значно знижується рівень холестерину, при цьому не утворюються бляшки, що знижує ймовірність небезпечних захворювань.
  • Печінка і підшлункова залоза під впливом продукту бджолиного виробництва починають працювати в нормальному режимі і повноцінно виконують свої функції.
  • Кровотворення значно поліпшується, тому людей так часто цікавить, як приймати речовина під час розвитку анемії або недокрів’я.
  • Якщо строк зберігання перги суворо дотримувався, тоді її вживання дозволить зміцнити імунну систему, завдяки чому організм зможе самостійно справлятися з великою кількістю неприємних захворювань і швидко відновлюватися після хвороб.
Це цікаво  Як зберігати прополіс в домашніх умовах: термін придатності

Зберігання

Сьогодні питання, як правильно зберігати пергу, особливо актуальним, так як цей корисний продукт вкрай чутливий до перепадів температури, і, якщо правила і умови зберігання не дотримуються, речовина легко втрачає свої корисні якості, після чого приймати пергу не рекомендується в лікувальних цілях.

Як зберігати пергу важливо знати й тому, що навіть у своєму первозданному вигляді, в якому вона міститься в бджолиних вуликах, перга не може довго зберігати своїх корисних якостей і втрачає їх при відсутності належних умов. Також важливим вважається і те, де зберігати пергу – від місця зберігання залежить маса умов, тому на це варто звернути увагу.

Бджолярі, які задалися питанням, як зберігати пергу будинку, виявили, що даний процес дуже непростий і вимагає пильної уваги, при цьому сьогодні існує відразу три методу, скористатися якими може будь-хто:

  1. Існує можливість зберігати пергу в гранулах, при цьому корисні властивості зберігаються досить довго, якщо дотримуються умови.
  2. Речовина довше зберігається в сотах, при цьому важливо дотримувати температурний режим і намагатися не зберігати речовина тривалий час.
  3. Гранульовану пергу часто переробляють в порошок, змішують з натуральним медом і зберігають у такому вигляді цей метод вважається оптимальним, так як період зберігання помітно збільшується.

Багатьох цікавить справедливе питання, скільки зберігається перга в гранулах. Справа в тому, що кисень вкрай негативно впливає на речовину, і в результаті його впливу можлива поява цвілі або навіть шкідливих бактерій, які не тільки не принесуть користь при лікуванні, але і зроблять негативний вплив на організм людини.

Зверніть увагу! Перга в сотах зберігається тільки при дотриманні суворих умов. Для її зберігання знадобиться затемнене місце, температура в якій становить від одного до п’яти градусів, при цьому вологість в цьому місці не повинна перевищувати тридцяти відсотків. Тому сучасні бджолярі вважають за краще інші, більш щадні методи зберігання, при яких можливо зберегти продукт, не дотримуючись настільки суворих рамок.

Це цікаво  Перга бджолина: корисні властивості, як брати, від чого допомагає

Температура

Підтримка температурного режиму при зберіганні перги в такому вигляді, тому багато бджолярі прагнуть зберігати речовина в холодильнику, уважно відстежуючи режим. При цьому не варто розміщувати велику кількість сотень у одній тарі, краще розділити їх на кілька невеликих контейнерів.

Оптимальним варіантом для зберігання перги бджолярі вважають мелену пергу. Для цього стільники разом із вмістом перемелюють, після чого змішують з натуральним медом. Останній продукт по праву вважається справжнім природним консервантом, який допоможе зберегти корисні якості будь-якої речовини і скористатися ним при необхідності.

Отриману в результаті такої переробки пасту зберігають у місці, куди не проникають прямі сонячні промені, здатні нашкодити речовині. Рекомендується використовувати посуд, виготовлену з темного скла, при цьому термін зберігання навіть у такому законсервованому вигляді не повинен перевищувати один рік – саме цього періоду достатньо, для того щоб всі корисні властивості перги зникли.

Перга в гранулах

Гранульована перга – це самий зручний варіант зберігання продукту, так як саме цей метод дозволяє зберегти корисні якості продукту і не вимагає серйозного дотримання складних умов. При цьому існує можливість зберігати продукт в домашніх умовах при звичайній кімнатній температурі. Для цього використовується скляна тара або сухої мішечок.

Зверніть увагу! Навіть у такому вигляді продукт вимагає дотримання режиму вологості. При цьому обов’язково потрібно тримати речовину відкритим і забезпечити циркуляцію повітря. Подібні маніпуляції дозволять надовго зберегти безцінний продукт і скористатися його якостями при необхідності.

Пергу в гранулах ні в якому разі не можна зберігати в холодильнику, так як висока вологість і вплив низьких температур можуть позбавити продукт всіх корисних елементів, які й вважаються безцінними для людського організму. Навіть при дотриманні всіх умов не варто зберігати пергу довше одного року, так як за цей час якість продукту помітно зменшується.

Це цікаво  Перга для печінки: лікування

При наявності великої кількості продукту бджолиного виробництва рекомендується використовувати його в короткі терміни в свіжому вигляді, і тоді всі корисні елементи потраплять в організм людини, надаючи винятково сприятливий вплив на нього.

Бджоли здатні виробляти продукти, які допомагають багатьом людям позбутися від неприємних захворювань, відновити своє здоров’я після серйозних захворювань і зміцнити імунітет. Тільки грамотний і уважний підхід, дотримання всіх вимог і відповідальне ставлення дозволяють скористатися всіма позитивними рисами речовини.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *