Квітковий пилок: користь і застосування, корисні властивості, відгуки

Квітковий пилок має дуже різноманітний склад, залежить від рослин медозбору. Сорти рослин, що розрізняються за ботанічним походженням, виявлено величезну кількість елементів і мінеральних речовин, вуглеводнів, білків, амінокислот, цукрів, гормонів, полісахаридів, жирів, жирних кислот.

Квітковий пилок

Доведена користь застосування квіткового пилку в апітерапії і народній медицині, всі її корисні властивості досить повно представлені в численній літературі, в електронних виданнях наводяться відгуки про її використання, а також фото – та відеоматеріали.

Маючи такий різноманітний склад, квітковий пилок є кормом для бджолиного сімейства. Облітаючи квіти, бджоли переносять пилок, завдяки цьому процесу вона збагачується живильними речовинами, набуває корисні властивості, стає цінним продуктом.

Квітковий пилок, що переноситься бджолами на задніх ніжках, обробляється нектаром і склеюється секретом, вироблюваним залозами бджіл. Виходить бджолине обніжжя — гранульована, має жовтувато-коричневий колір, іноді навіть фіолетова у залежності від виду рослин, з яких збиралася квітковий пилок.

Бджолине обніжжя, що служить основним продуктом харчування бджіл, зберігається у вуликах в переробленому стані в комірках стільників. Бджоли заповнюють стільники з обніжжям нектаром і медом. Вологий і теплий клімат у вулику дозволяє вироблятися різних бактерій і мікроорганізмів. У результаті складного процесу ферментації і зброджування до осені можна отримати пергу – продукт ще більш цінний, ніж обніжжя, завдяки вмісту в ній меду.

Квітковий пилок. Застосування апітерапії

Від чого допомагає квітковий пилок, відомо давно, її активно застосовують апітерапевти для лікування всіляких захворювань.

Обніжжя і перга не протипоказані алергікам і дітям, схильним до алергії, так як квітковий пилок, оброблена секретами залоз бджіл, втрачає всі властивості сильного алергену

Квітковий пилок, перероблений бджолами в обніжжя і пергу, з-за вмісту різних вітамінів (А, В, С, РР, Р, Е), аміно – та жирних кислот, білків і мінеральних речовин, хімічних елементів, необхідних для життєдіяльності організму людини, застосовується:

 • як засіб для підвищення імунітету людей в періоди епідемій, як продукт для загального зміцнення організму під час стресових ситуацій;
 • як дієтичне харчування для людей, які страждають різними харчовими відхиленнями, зокрема, входить до складу добавок для схуднення;
 • для правильного росту дитини в організмі матері, зокрема, фолієва кислота, вітамін А, вітамін Е та інші речовини допомагають правильно сформуватися плаценти під час вагітності;
 • як засіб для профілактики і лікування проблем передміхурової залози, для поліпшення потенції у чоловіків;
 • як профілактичний засіб в онкології;
 • як засіб від різних видів кашлю у дітей, для лікування астми, бронхітів і пневмоній, гайморитів.
 • як протизапальний засіб, для профілактики захворювань сечостатевої системи у жінок;
 • для лікування неврозів, квітковий пилок допомагає при депресії та безсоння;
 • як засіб, що полегшує стан людей, залежних від магнітних бур;
 • екстракт пилку активно використовується в косметології для створення масок і кремів.

Квітковий пилок, а точніше, її похідні – обніжжя і перга — завдяки своїм складом можуть полегшувати стану як гіпертоніків, м’яко знижуючи тиск, так і гіпотоніків, усуваючи слабкість і запаморочення. Однак все-таки є деякі протипоказання для прийому хворими на цукровий діабет з-за великої кількості у їх складі цукрів.

Як приймати пилок

Хоча обніжжя і перга гіпоалергенні, все ж, скільки її пити для профілактики, встановлюють під наглядом досвідченого апітерапевта. Починати прийом рекомендується завжди з маленької дози, на кінчику мови, поступово збільшуючи дозу до 5-10 р.

Це цікаво  Різноманітні рецепти приготування медовухи

Приймати пилок рекомендується наступними способами:

 • в сухому вигляді, в гранулах, тримаючи на мові деякий час, потім пережовуючи, запиваючи водою;
 • розчиняючи у воді, перемішуючи до повного розкладання гранул.

Приймати у сухому вигляді або пити в розчині два рази в день перед їжею.

Зберігання

Як і всякий продукт, що має в своєму складі вітаміни та інші органічні речовини, схильні до руйнування, квітковий пилок має термін придатності. Щоб збільшити термін зберігання, пилок необхідно помістити в стерилізовану банку, щільно прикривши кришкою і зберігати в холодильнику. Але й при такому способі вона збереже свої лікувальні властивості не більше року.

Висновок

Квітковий пилок і її похідні володіють багатьма цілющими якостями, чим і потрібно скористатися, а саме: антиоксидантні, антитоксичними, регенеративними, радіозахисними та імуностимулюючими.

Квітковий пилок рослин – цінний продукт харчування, і людям потрібно лише прислухатися до заповітам матінки-природи, яка навчила бджіл її збирати, зробити висновок і правильно вживати її для збереження здоров’я.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *