Летковые загороджувачи для вуликів: розташування, розміри, фото

Летковые загороджувачи стали для сучасної пасіки обов’язковим елементом. Багато хто задається питаннями, скільки вічок має бути у вулику (або в лежаку) і яке розташування вічок у вулику. Але перш ніж на це відповісти, потрібно визначитися з функцією пристрою. Розмір вічка у вуликах (вхід для бджіл) може бути різним, і в ряді випадків виникає необхідність закрити вхід. Є варіант зробити летковые загороджувачи для вуликів своїми руками.

Розташування вічок у вулику-лежаку

Справа в тому, що в деяких випадках, коли вітер або температура на вулиці падає, бджоли можуть закрити прохід самостійно за допомогою прополісу, але цей варіант поганий тим, що потрапляє всередину мало повітря, отже, вологість підвищується. А це небезпечно: може виникнути завестися грибок або паразити, це для бджіл є несприятливим середовищем.

Загороджувач потрібен, щоб не повністю закрити, а, що важливо, відрегулювати просвіт. Існує два види пристроїв. Отже, основні типи:

  • прямокутний;

  • круглий.

Перший тип вважається застарілим, другий – сучасного, обидва їх можна побачити на фото. Відрізняються вони не тільки формою, але і використовуваним матеріалом. У другому випадку використовується метал, в першому – дерево. Складно сказати, який краще, але в сучасний час всі фахівці рекомендують круглий варіант, так як він має декілька режимів: пропуску та вентилювання.

Існує два види пристроїв

Тим більше, що поведінка бджіл на річку в цьому випадку набагато краще. Немає необхідності застосовувати дадан для бджіл. Для прямокутного варіанту іноді використовують алюмінієві пластинки, але все одно конструкція виходить малонадежной, вона прослужить недовго. Погано, коли бджоли сидять на річці.

Сучасний загороджувач

Обов’язково потрібно не забути покрити метал зверху емаллю. У пристрої є чотири режиму. Опишемо кожний з них. Перший для вентиляції, нормалізує вологість всередині вулика, бджоли через нього вибратися не можуть. Застосовується в погану, але не холодну погоду. Другий закриває вулик наглухо. Застосовується, коли мороз і вітер. У цьому випадку краще не ризикувати сім’єю. Третій режим повністю відкриває комах вхід, це стандартне положення (дивіться фото).

Це цікаво  Вулики з пінополістиролу своїми руками: креслення, фото, виготовлення

Останній режим дозволяє зменшити розмір вічка у вуликах, тобто обмежити кількість бджіл, що покидають і залітають у вулик. У ряді випадків це дуже допомагає. Але радять застосовувати цей режим тільки в тому випадку, якщо ви досвідчений пасічник. Так як якщо загороджувач буде постійно перебувати в такому положенні, – родина в лежаку може ослабнути і зменшитися.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *