Лікувальні властивості меду з борової маткою і протипоказання до прийому

Мед з борової маткою відноситься до рідкісних лікарських продуктів бджільництва. Його збирають бджоли з рослини «борова матка», іменованого в народі «жіноча трава». Мед з борової маткою, лікувальні властивості та протипоказання якого відомі народним цілителям, застосовується для лікування багатьох хвороб.

Чим знаменита борова матка?

Лікувальні властивості меду з борової маткою і протипоказання до прийому

Борова матка — народна назва цілющого рослини Ортилія однобока, що росте в дикій природі в лісах Сибіру та Алтаю. Рослина цвіте в кінці весни – початку літа. Зовні «жіноча трава» схожа на конвалію. Слово «борова» означає «лісова», що росте в лісах.

Здавна рослина застосовувалася в народній медицині для лікування жіночих хвороб. Відвари і настойки з нього володіють лікувальними властивостями:

 1. Сечогінними.
 2. Знеболюючими.
 3. Антимікробними.
 4. Протизапальні.
 5. Протипухлинними.

Її позитивний вплив на сечостатеву сферу дозволяє використовувати її для лікування «чоловічих» хвороб: простатиту, аденоми простати.

І сьогодні «жіноча трава» застосовується для лікування таких гінекологічних захворювань:

 • безпліддя;
 • міома матки;
 • полікістоз яєчників;
 • поліпи;
 • цистит;
 • пієлонефрит;
 • порушення менструального циклу.

Надаючи протизапальну і знеболюючу дію, борова матка оздоровлює жіночі органи і ШКТ. При цьому відбувається оздоровлення і омолоджування всього організму, серцево-судинної системи.

Але при виборі цієї рослини для лікування не можна забувати, що воно впливає на згортання крові і змінює гормональний фон. Тому перш ніж приступити до лікування, обов’язкова консультація лікаря та перевірка на гормони і згортання крові.

Мед

Мед з борової маткою відноситься до полифлерному продукту, тому що зібрати чистий продукт з «жіночої трави» не представляється можливим. По-перше, її зарості в лісах не такі численні. По-друге, рослина не відноситься до медоносів, що дає великий хабарів.

Це цікаво  Існує мед з пролісків і якими властивостями він володіє?

Для виробництва меду з борової матки бджолярі мають вулика ближче до місць проростання трави, забезпечуючи значне видалення від інших медоносів. В результаті отримують мед з частковим входженням нектару від борової матки. Але навіть невелика кількість пилку, отримане з ортилії однобокою, надає продукту бджільництва додаткову цілющу силу.

Особливості продукту

Мед борова матка відрізняється за складом, кольором та змістом корисних речовин залежно від місця збору та різновиди медоносів. Колір продукту може відрізнятися від світло-жовтого до темно-жовтого, з легким зеленуватим відтінком. Його смак змінюється від ніжно-солодкого до дуже солодкого. Що відрізняє цей сорт меду — це аромат, сильний, багатогранний.

Кристалізація меду відбувається протягом двох місяців, після чого мед набуває в’язку структуру з дрібнокристалічний вкрапленнями.

Справжність

Ортилія однобока росте тільки в Сибіру, на Алтаї. Тому в сертифікаті на мед має бути зазначено походження медового продукту, його склад. Справжній мед, складаючий з «жіночої трави» повинен містити вкраплення її пилку. Аналіз в лабораторії за допомогою спеціальних приладів дозволяє визначити кількісний вміст пилку, і з яких рослин вона зібрана.

Інший спосіб виробництва меду — додати в нього свіжі подрібнені квіти і листя ортилії однобокою. Оскільки рослина у великій кількості росте на Алтаї, то і такий медовий продукт можна виготовити тільки на місці поширення ортилії.

Корисні властивості меду борова матка

Натуральний мед є корисним і лікувальним продуктом, багатим на мікроелементи, вітаміни та амінокислоти.

Мед, що містить у своєму складі пилок ортилії однобокою, набуває додаткові лікувальні властивості, стаючи справжнім лікувальним продуктом.

Склад

У ньому знаходяться такі рідкісні речовини:

 1. Флавоноїди.
 2. Хінон.
 3. Фітоестроген і – прогестерон.
 4. Арбутин і метиларбутин.
 5. Кумарин.
 6. Кислоти (виннокаменная, лимонна).

Присутність естрогену і прогестерону, що належать до гормональних препаратів, вимагає особливої обережності при його вживанні. Кількість мінералів і мікроелементів у цьому виді меду більше, ніж у звичайних різновидах. Серед них слід відзначити наявність цинку, марганцю і титану.

Це цікаво  Розмаїття квіткового меду і його користь при різних захворюваннях

Застосування

Незважаючи на невеликий вміст у меді корисних речовин, притаманних рослині ортилія однобока, його регулярне застосування дозволяє впоратися з багатьма жіночими хворобами. Його застосовують і окремо, і як доповнення до відварів «жіночої трави», медичним препаратам.

Спостерігається позитивний ефект при лікуванні наступних захворювань жіночих органів:

 • фіброма матки;
 • пієлонефрит (гострий та хронічний);
 • ендометрит;
 • маткова кровотеча;
 • клімакс;
 • запалення придатків.

Також цей цілющий мед використовується для позбавлення від молочниці, кольпіту, відновлення гормонального балансу. Бджолиний продукт з борової маткою корисний ще своїм заспокійливу дію при станах депресії, безсонні, неврозах, що супроводжують період менопаузи.

Борова матка посилює дію солодкого продукту бджільництва, сприяючи очищенню судин, прискорює обмін речовин, знімає набряки, що благотворно впливає на стан організму, шкіра омолоджується. Не можна обійти стороною той момент, що у народній медицині мед борова матка застосовується для вирішення чоловічих проблем. Поліпшується стан чоловіків при запаленні простати, аденома, проблем з потенцією.

Лікувальні властивості та протипоказання

Яке б не було лікарська дія меду і користь від його застосування, необхідна попередня консультація у лікаря і перевірка вмісту гормонів для жінок. Серед протипоказань необхідно відзначити основні захворювання:

 1. Алергія на продукти бджільництва.
 2. Проблеми зі згортанням крові.
 3. Цукровий діабет.

Не можна вживати солодкий продукт з борової маткою вагітним і годуючим жінкам, дітям до чотирнадцяти років. Наявність в ньому фітогормонів вимагає попереднього контролю вмісту гормонів в організмі приладами в лабораторії.

Якщо під час курсового прийому меду з борової маткою проявляються побічні явища, такі як нудота, слабкість, головний біль та інші, то слід припинити прийом бджолиного продукту. Якщо симптоми перестають проявлятися після припинення прийому меду, то у вас непереносимість цього продукту і надалі слід шукати інші методи лікування.

Це цікаво  Незвичайні цілющі властивості унікального меду Амурський оксамит

Способи прийому

Мед з ортилией однобокою використовується тільки як ліки, на відміну від звичайного меду. Приймають його по одній чайній ложечці перед їжею за півгодини. Бажано порцію довше тримати в роті, повільно розсмоктуючи. Це сприяє обробці лікувального продукту слиною, краще і повного його засвоєнню.

З приводу тривалості прийому цілющого медового продукту бажано порадитися з лікарем, у якого ви спостерігаєтеся.

Відгуки

Існують досить суперечливі відгуки з приводу достовірності меду борова матка, так і його впливу на організм.

З питання достовірності можна впевнитися тільки одним способом — вимагати у продавця дані аналізу на наявність пилку ортилії однобокою в продукт бджільництва (за допомогою лабораторних приладів). Також необхідно подивитися документи на походження меду. Як вже говорилося, зарості ортилії однобокою в природі зустрічаються тільки на Алтаї. Тому повинно бути зазначено місце збору меду.

Багато жінок відзначають позитивний ефект від вживання такого меду при безплідді, жіночих хворобах. Деякі домоглися лікувального ефекту тільки при тривалому прийомі. Навіть наявність безлічі позитивних відгуків вимагає уважного спостереження за своїм станом, реакцією організму на нові ліки і не скасовує консультації у лікаря. Прийняти чи ні такий спосіб лікування — вирішувати вам!

В деяких аптеках є в продажу сироп прополісу з борової маткою. Цей продукт виготовляється на основі сиропу з розчиненим прополісом і відваром ортилії. Він відноситься до Бадів, і позиціонується для лікування жіночих хвороб. Додавання прополісу посилює корисні властивості рослини, дає протизапальний і знеболюючий ефект.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *