Лікування гнильця у бджіл чистотілом

Гнилець — досить поширене і небезпечне захворювання у бджіл, потребує особливих методів лікування. Щоб точно зрозуміти, що причини хвороби — гнильцовые мікроорганізми, слід скористатися послугами ветлабораторії. Але краще дотримуватися заходів профілактики, такі як зміцнення сімей, забезпечення нормальної зимівлі бджіл з достатньою кількістю меду і перги, регулярний огляд пасіки, обробка. Адже хвороба ця дуже важко протікає з повною загибеллю бджіл.

Лікування від гнильця бджіл

Щоб пасіка не була вражена цією хворобою, слід утримувати її в сухому місці. Бджоли повинні мати достатню кількість корму, а умови їх проживання повинні бути максимально ідеальними. У разі виявлення проблеми проводиться лікування бджіл від гнильця із застосуванням різних методів і підходів. На цей час пасіку відокремлюють і поміщають в карантин.

Джерело хвороби, як правило, трупи личинок. Зважаючи на те, що очищенням сот займаються робочі бджоли, вони, контактуючи з трупним матеріалом, є переносниками захворювання. Щоб позбавити сім’ю від хвороби, слід проводити як профілактичну, так і лікувальну обробку. Для цих цілей хороший «Санапін», яким лікують та інші інфекційні хвороби на пасіці.

Така проблема, як гнилець, дуже заразна, тому використання тільки «Санапіну» недостатньо. Для цих цілей краще використовувати всі відомі методи. Рекомендується регулярно читати літературу, дивитися відео, інші матеріали, щоб дізнаватися про нові методи боротьби з проблемою, яка дуже небезпечна. Так, сьогодні дуже популярним є народний спосіб лікування гнильця у бджіл чистотілом. Робиться це наступним чином: коли проведена остання за літо відкачування меду, проводиться профілактична обробка вулика цим народним препаратом. Також рекомендується повторити навесні. Настій готують так: 100 г чистотілу заварюють в 2 л окропу і настоюють півгодини. Отриману рідину поміщають в розпилювач і обробляють нею як комах, так і робочі поверхні.

Це цікаво  Що таке препарат Тимол для бджіл та інструкція по його застосуванню

Лікувати гнилець можна різними способами

Як лікувати бджіл від гнильця, вирішувати пасічнику. Деякі застосовують антибіотики, інші діють радикально і нищать сім’ю. Але всі ці способи неідеальні, адже перший шкодить і комах, і людині (препарати можуть потрапити у мед), а другий економічно невигідний. Народні ж підходи до лікування, такі як використання чистотілу, — це завжди найкраща альтернатива будь-яким препаратів і схем.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *