Ліки для бджіл: основний набір

Бджоли – комахи, але це не означає, що вони нічим не хворіють. Як і люди, що бджолиний рій нерідко страждає від низки недуг, які призводять до смертності особин і зниженням кількості збору меду. Саме тому у будь-якого бджоляра повинні бути ліки для бджіл.

Ліки для бджіл

Це цілий перелік препаратів, які допомагають боротися з недугами комах. Бджолина сім’я страждає від таких хвороб:

  • гнилець;
  • аскосфероз;
  • варроатоз;
  • акарапідоз;
  • нозематоз.

Варроатоз – захворювання, що розвивається через ураження бджіл кліщами. Простіше кажучи, на черевці бджоли з’являється паразит, який поступово її вбиває. Кліщ живе на тільце, а потім потрапляє в личинку бджоли. Після цього паразит проколює яйце і висмоктує його вміст. Відповідно, це веде до повільної загибелі всього роя.

Щоб боротися з цією недугою, існує безліч методів, причому навіть без використання ліків. Це зміна температури і вологості у вуликах. Але цей метод боротьби з кліщами часто неефективний, тому доцільно використовувати лікарські препарати. Для боротьби з кліщем використовують щавлеву кислоту, «Біпін-Т», «Аміпол-Т», «Полісан».

Препарати для бджіл від акарапідоз

Це теж кліщ, але він паразитує в трахеї трудівниці. Він виділяє токсини, які повільно отруюють комах. З часом бджола погано літає, найчастіше комахи, уражені недугою, збираються біля вулика і повзають. Колір трахеї у хворих особин відрізняється. З метою лікування акарапідоз використовують «Фольбекс» і «Полісан».

Ліки від гнильця для бджіл

Гнилець – інфекційний недуг, який може вражати дорослих особин і друкований розплід. Це бацила, яка передається за допомогою молі, хворих бджіл і паразитів. Заражені стільники відрізняються від здорових. У них є дірочки на кришечці, іноді з’являється нехарактерна увігнутість.

Це цікаво  Які бувають годівниці для бджіл і як їх виготовити самостійно

Американський гнилець

При поширенні недуги від сот виходить кислий запах, крім того, змінюється колір личинок. Вони стають жовтими. Для боротьби з гнильцом використовують антибіотики. Дуже часто антибактеріальні препарати комбінують з вітамінами. Серед найбільш популярних ліків для лікування гнильця у бджіл можна виділити:

  • «Еритроміцин»;
  • «Стрептоміцин»;
  • «Оксибактоцид».

Цими ліками проводять обробку рамки. Іноді використовують методи вигодовування шляхом розчинення антибіотиків в цукровому сиропі. Часто використовують метод опудрювання. Для обробки комах порошок антибіотика змішують з борошном.

Ліки від нозематозу для бджіл

Цю недугу можна назвати заразним проносом. Виявити недугу можна при уважному огляді комах. При цьому зменшується наполовину збір нектару. Велика кількість особин сидить у вуликах і гуде. З житла трудівниць виходить жахливий запах.

Для лікування гнильця теж використовують антибактеріальні препарати. Серед них можна виділити «Ноземацід» і «Фумагілін». Ці ліки відрізняються за способом використання. «Фумагилином» часто користуються для профілактики. «Ноземацід» застосовують для комплексної обробки бджолиної сім’ї. Лікування проводять ранньою весною. Для цього ліки вводять в канді або цукровий сироп, яким годують трудівниць.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *