Лісовий мед: корисні властивості

Лісовий мед є елітним сортом серед продуктів бджільництва. Він проводиться з нектару рослин, квітучих на лісових галявинах, таких як малина, суниця, чорниця, ромашка, глід, черемха й ін Він має безліч унікальних цілющих властивостей, а також неповторні смакові якості. Нектар для виготовлення лісового меду бджоли збирають під час другого і третього місяців літа.

Мед лісовий

Відмінною особливістю лісового меду або, як його ще називають, дикого є те, що він увібрав в себе велику кількість перги, маточного молочка та прополісу. Це робить його одним з лідерів серед усіх медових сортів. Наявність у складі паді ласощі робить ще більш корисним, а його смак і аромат — злегка гіркуватими. Також таке ласощі завдяки паді відрізняється тривалим процесом кристалізації.

Користь і шкода

Як і будь-який продукт бджільництва, лісовий мед володіє безліччю корисних властивостей. Він включає в себе цілющі властивості рослин, з яких бджілки збирали нектар для його виготовлення.

Корисні властивості лісового меду:

  • протизапальна – допомагає при лікуванні вірусних захворювань;
  • відхаркувальний – швидкий помічник при лікуванні захворювань дихальних шляхів;
  • протимікробний – вбиває бактерії, тому його можна використовувати в якості компресів і примочок;
  • заспокійливий – ефективно бореться зі стресами і безсонням, допомагає зняти втому і нервове напруження;
  • імуностимулюючу і загальнозміцнюючий – щоденне вживання лісового меду підвищує імунітет і покращує фізичний стан, тому його часто рекомендують вживати людям пенсійного віку;
  • мульти – допомагає позбутися від шрамів, опіків та порізів.

Що стосується шкідливих властивостей, у нього існує ряд протипоказань: алергічна реакція на бджолині продукти, а також вік до трьох років. Дітям від року до трьох рекомендується давати продукт обережно, ретельно спостерігаючи за реакцією.

Це цікаво  Дягилевый мед: корисні властивості, фото

Як проводиться лісовий мед?

Відомо, що медове частування було одним з улюблених продуктів в стародавні часи. Щоб добути трохи лісового меду, люди робили отвори в дуплах товстих дерев, куди заселялися бджолині сім’ї. Всередині цих вуликів будувалися соти, з яких далі добувалася медова солодкість. Її збирали через спеціальні отвори, які люди зробили спеціально для цих цілей.

Зараз таким методом користуються лише в Башкирії, де досі збереглося традиційне бортництво. Ласощі, яке ми бачимо в магазинах під назвою «Лісовий мед», найчастіше проводиться окультуреними бджолами, чиї будиночки розставляють у лісових масивах в період цвітіння трав.

Завдяки своїм корисним властивостям лісовий мед знайшов широке застосування в кулінарії, медицині, косметології та фармацевтиці.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *