Літній догляд за бджолами

Бджільництво – досить цікавий, цікавий процес, що вимагає при цьому великої уваги. Літо для бджоляра – відповідальна і важлива пора. За цей час належить не тільки задуматися про кормових рамках для зими, але і про багато іншого.

Літній догляд за бджолами

Літній догляд за бджолами безпосередньо пов’язаний зі збором роя, пасічнику слід приготуватися до хабар. Догляд за бджолами в літній період часу рідко приносить якісь неприємності і несподіванки, але пасіка повинна бути готова до всього.

Основний хабарів

Основний хабарів – період початку цвітіння багатьох медоносних рослин. В цей час комахи збирають найбільшу кількість меду і несуть максимальну вигоду власнику пасіки.

Саме влітку виробляється більша частина меду, формуються запаси, які допоможуть бджолам прозимовать і, звичайно ж, будуть сприяти їх розвитку на майбутній рік.

Період, в основному, триває 3 тижні (іноді може бути трохи більше), і якщо в цей час буде стояти погана, похмура погода, пасіка буде під дощем, то бджоли не принесуть багато меду. Ідеальні умови – не дуже жарка, помірно волога погода. Це запорука тривалості хабар.

Флора

Для того щоб отримати максимальну віддачу від власної діяльності, пасічнику потрібно добре вивчити флору місцевості, на якій розташовується пасіка.

Існують певні рослини, що утворюють головний хабарів

Існують певні рослини, що утворюють головний хабарів. До числа таких можна віднести:

  • липу,
  • соняшник,
  • білий конюшина,
  • буркун,
  • гречку.

Зазвичай на території, де бджоли збирають нектар, розташовується відразу кілька видів рослин. Це обумовлено тим, що момент цвітіння у рослин відрізняється. Для цього складається спеціальний календар.

Догляд за бджолами влітку також передбачає встановлення магазинів. Найголовніше – підібрати момент. Вся справа в тому, що якщо встановити магазин занадто рано, то він просто промерзне, відповідно, бджоли можуть загинути. У протилежному випадку комахи утворюють рій. Це може негативно позначитися на одержанні меду і воску.

Найкращий варіант – коли розплід займає близько восьми/дев’яти рамок. Інші комахи влітку при цьому зможуть закрити собою решту 12 рамок.

Це цікаво  Виготовлення вощини в домашніх умовах:верстати, матриці, обладнання

Перед установкою потрібно оглянути гніздо, провести догляд і видалити звідти маточники і мисочки. Коли все буде готово, після закінчення декількох днів буде потрібно оглянути магазини, щоб переконатися в тому, що бджоли знаходяться на своєму місці і приступили до будівництва сот. Якщо цього не сталося і бджоли не набули чинності, це вказує на те, що бджоли почали готуватися до роїння.

Також велике значення слід приділити вентиляції. Для того щоб більш детально розглянути весь процес, можна подивитися на відео. Корпус піднімається невеликими клинцем таким чином, щоб утворився отвір в п’ять міліметрів.

Літо – це пора медозбору для пасічника, але не варто забувати, що для того, щоб сезон пройшов вдало, необхідно багато часу приділяти умовам проживання комах і їх способу існування. Як раз бджоли влітку найбільш активні й уразливі.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *