Люцернова бджола-листорез

Бджола-листорез – дивна комаха, яка не збирає мед. Це звичайна бджола, що має ознаки оси. Вона не живе з сім’єю, а живе сама по собі. Така комаха може істотно зіпсувати деякі рослини на дачній ділянці. Листорез (бджола) за допомогою гострого хоботка вирізає в зелених листках отвори.

Бджола-листорез

Рослинна сировина – це зовсім не корм для бджіл, це своєрідний будівельний матеріал для гнізда. Якщо видалити з ділянки квітучі бур’яни, в такому випадку листорез відлетить в більш ситне місце.

Де живуть листорезы?

Бджоли-листорезы селяться в порожнинах стебел рослин, ямках дощових черв’яків або в корі. Саме тут вони займаються вирощуванням потомства. За допомогою хоботка і кругових рухів головою комаха вирізає круглі або овальні клаптики, за допомогою яких вистилає стінки свого житла.

Саме з шматочків листя комаха робить щось схоже на стільники. З шматочка більшого діаметру виходить дно стільники, а менший кружечок закриває утворилася чашечку. Цю ємність бджоли-листорезы заповнюють пилком або відкладають у неї личинки.

Перед тим як приступити до будівництва комірок для потомства, комаха відгороджує частина тунелю, адже невідомо, коли прийде ворог. Вона з шматків листя різного розміру скочує грудки, якими закриває просвіт в каналі. Далі комаха приступає до формування стаканчиків для майбутнього покоління.

Тепер робота від бджоли-листореза потрібна ювелірна. Верхня і нижня частини стаканчика мають певний розмір. Своєрідним мірилом для комахи служать його голова і щелепи. Бджілка встромляє хоботок в рослинний матеріал і рухається по колу, вирізаючи шматки листя різного діаметра.

Рослини для виготовлення комірок:

  • глід;
  • шипшина;
  • люцерна;
  • ожина;
  • шавлія.

Найцікавіше, що одна бджола для облаштування гнізда може використовувати декілька видів рослин. Вона з допомогою своїх інстинктів відшукує потрібну рослину і швидко працює своїми ножицями. Максимальна кількість осередків – 17.

Це цікаво  Дикі бджоли: де живуть, фото

Своє господарство комаха закупорює щільною кришкою із зелені. Тепер личинка сама про себе подбає. Адже її мати доклала максимум зусиль для комфортного існування потомства. Вона може не турбуватися і поїдати заготовлений корм.

Найцікавіше, що бджола знаходить рослинний матеріал для стаканчиків поблизу свого гнізда. Вона не хоче далеко літати. При цьому рослинна сировина має бути м’яким і тонким. Це дозволяє сформувати ємності необхідної глибини.

В кінці літа, після кладки яєць, бджоли-листорезы гинуть. На наступний рік на вашому дачній ділянці з’явиться молоде потомство, яке повторить природний цикл. Живиться личинка пилком, яку назбирала її мама.

Як боротися з листорезом?

Варто відзначити, що видів цієї комахи кілька. Різниця в розподілі заснована на сорти рослин, які поїдає бджола. Якщо ви займаєтеся вирощуванням деяких культур на продаж, то така комаха може вам нашкодити.

Варто відзначити, що вбивати бджолу немає необхідності, вона дуже корисна в плані запилення

Такі рослини, як люцерна погано запилюються, процес обміну пилком відбувається саме завдяки комахам. Постарайтеся знайти гніздо. Далі акуратно перенесіть його в інше місце. Швидше за все, псування культур закінчиться, так як листорез перекинеться на іншу рослину.

Зараз це комаха занесено в Червону книгу. Справа в тому, що листорез — відмінний запилювач рідкісних рослин. У деяких регіонах комаха вирощують і розмножують для порятунку і запилення плантацій цінних рослин. Якщо листорез добре почувається у вас в саду і псує кущі троянд, не варто вбивати комаха. Просто накрийте кущ на деякий час садової сіткою. Комасі це не сподобається, і він зверне увагу на іншу культуру.

Намагайтеся не використовувати для боротьби хімічні препарати. Взагалі, здорового рослині листорез не приносить шкоди. Адже комаха не зачіпає судини листя, воно рухається по певній схемі. Отвори в листках — косметичний дефект, який не призводить до захворювання.

Це цікаво  Способи та особливості двухматочного утримання бджолиних сімей

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *