Личинки бджіл: назву, розвиток

Личинки бджіл (чирва) — це бджолиний розплід. За своєю природою бджоли — це дуже незвичайні істоти, подальша доля їх розплоду обумовлена тим, що саме харчувалася конкретна личинка. Залежно від цього фактора з однієї особини може вирости як трутень, так і пчеломатка.

Личинки бджіл

Стадії розвитку личинок

Розплід у своєму розвитку проходить декілька стадій.

В ембріональному періоді це яйце з щільною білою оболонкою. Всередині нього знаходиться білок і жовток, а загальний його розмір не перевищує 2 мм Наступний (постэмбриональный) період настає через три дні.

У постэмбриональном періоді з яйця вилуплюється чирва, яка жадібно харчується і, відповідно, дуже швидко зростає. Незабаром вона вже займає більше половини простору осередку. Найбільш повільними в розвитку є трутні, їх личинка розвивається весь тиждень. Розвиток личинки бджоломатки займає 5 днів, а звичайної робочої бджоли – 6 днів.

Основним кормом для молодих личинок є молоко. Воно виробляється у спеціальних залозах, розташованих на голові у бджіл-годувальниць. Личинки матки протягом всіх днів харчуються тільки молоком. Черви трутнів і бджіл годують молоком тільки в перші 2 дні. На наступний день їх поступово переводять на інший корм — кашоподібну суміш меду і перги.

Після закінчення стадії личинки чирва переходить у наступну стадію і перетворюється в лялечку. Вона ховається в кокон, а її осередок надійно запечатується бджолами. Після завершення розвитку лялечки в повноцінну особина вона вилазить з кокона і самостійно прогризає собі дірку в восково-пергової кришці осередку.

Терміни перетворення черви в лялечку залежать від температурного режиму, кількості харчування і його якісних характеристик. У середньому стадія лялечки у трутнів займає два тижні, у майбутніх робочих бджіл і бджоломаток – 12 і 8 днів відповідно.

Це цікаво  Параліч бджіл: лікування та ознаки

Оптимальною для личинок бджіл є температура в 32-35 °C. При невеликому зниженні температури всього на 1 градус, личинка бджоли може вийти недорозвиненою, з незграбними крилами і загальною слабкістю. При перевищенні температурного режиму всі лялечки гинуть.

Лікувальні властивості бджолиних личинок

Так як лялечка дуже ненажерлива, то в її організмі швидко накопичуються корисні речовини. Навіть трутневі личинки здатні вилікувати багато хвороб.

Склад личинки ще повністю не досліджений, але вже відомо, що в ній багато вітаміну D і білка, природних гормонів, жирних кислот

Корисні властивості бджолиних личинок:

  • зміцнюють імунітет організму;
  • відновлюють сили;
  • застосовуються при лікуванні рахіту, дистрофії;
  • сприяють вирівнюванню тиску;
  • допомагають в лікуванні серця і судинної системи;
  • діють як профілактичний засіб проти раку.

Завдяки своїм антиоксидантним властивостям бджолине молочко є омолоджуючим засобом.

Щоб надовго зберегти всі корисні властивості розплоду, ви його можете заморозити або законсервувати з допомогою меду або глюкози.

Рецепти з личинок

З молодого розплоду виробляють трутневе або бджолине молочко, його також називають гомогенатом.

Трутневий і бджолиний розплід однаково корисні, а з урахуванням того, що бджолине потомство для пасіки дуже важливо, а ось трутнів багато не треба, то для приготування лікувальних рецептів рекомендується використовувати черви саме трутнів.

Личинки можна вживати в сирому вигляді, вони дуже смачні. Для гурманів можна запропонувати обсмажити личинки, вийде смачний делікатес. Для більш тривалого застосування рекомендується робити настоянки і пасти.

Щоб приготувати гомогенат, потрібно взяти личинки і подрібнити їх до стану кашки. У такому вигляді засіб може зберігатися недовго, всього годину, так як воно швидко псується від сонячних променів. Щоб продовжити термін його зберігання на півроку, гомогенат можна розбавити медом у співвідношенні 1 до 100 і заховати в холодильник. Приймайте по 1 ст. л. 3 рази в день.

Це цікаво  Інструкція по застосуванню препарату Аписан для лікування бджіл від кліща

Якщо у вас немає можливості часто діставати свіжий бджолиний або трутневий розплід, то ви можете зараз приготувати гомогенату запас на кілька років. Для цього потрібно приготувати кашку з личинок і перемішати її з сумішшю з лактози і глюкози, кількість якої більше в 12 разів, останні два компоненти беруться в рівних частинах. Суміш можна тримати в холодильнику до 3 років.

Ослабленим після хвороби дітям можна давати молочко, змішане з медом у пропорції 2 до 1, по чайній ложці двічі на день.

Важливо пам’ятати, що у дітей дуже часто буває алергія на мед! Не варто відразу давати їм ліки, спочатку необхідно переконатися у відсутності алергії, даючи дитині невелику кількість меду і спостерігаючи реакцію. З часом можна буде давати ліки без побоювання. Найчастіше алергія з’являється на свіжий, недавно зібраний мед.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *