Мед диморфантовый: корисні властивості, відгуки

Мед є одним з найбільш корисних продуктів на землі. Його смак складно сфальсифікувати, а хімічну формулу складу і зовсім неможливо повторити. З усіх квітів і квітучих рослин бджоли збирають нектар, але не всі квіти масово поширені, тому існують рідкісні і звичайні сорти меду. Диморфантовый мед – це дуже рідкісний вид ласощі, і сьогодні ми дізнаємося про його корисних якостях.

Диморфантовый мед

З якої рослини і коли бджоли збирають диморфантовый мед?

Дерево-медонос виростає на Далекому Сході (РФ). Це чортове дерево або білий горіх, а офіційна назва — диморфант. Білий горіх дуже рідкісна рослина, яка вже занесено в Червону книгу.

Причиною вимирання корисного рослини став, звичайно, людина. Деревина білого горіха дуже легка, чудово піддається обробці, і раніше з неї робили паркет, меблі. За світлий відтінок деревини і природний малюнок на ній рослина і отримало назву білий горіх.

Сьогодні вирубка білого горіха заборонена. Крім Росії він росте на території Японії, Китаю в деяких частинах Корейського півострова. За межею своєї кліматичної середовища білий горіх розвивається дуже повільно, його намагалися вирощувати у ботанічних садах України, Прибалтики і в інших регіонах РФ.

Але навіть не рідкість медоносу стала причиною мінімальної кількості ласощі. Рослина цвіте 1 раз в 4 роки і то при сприятливих умовах. На кількість кольорів впливає абсолютно все: хороша погода, сонячне світло, відсутність вітру і інші кліматичні фактори.

Але, зацветая, воно дає достатню кількість нектару, з якого працьовиті комахи готують смачне цілюща ласощі.

Це цікаво  Чим чудовий луговий мед і його цілющі властивості для людського організму?

Колір, аромат і смак рідкісного сорту

Цей сорт відрізняється темним бурштиновим кольором, який може бути світліше або темніше залежно від умов зберігання, також на відтінок впливають домішки інших нектарів.

Диморфантовый сорт за смаком нагадує широко відомий липовий

У диморфантовом переважає приємна гіркота, яка як би підкреслює елітність і рідкість сорту. Смаковий букет яскравий, деякі вважають його просто незабутнім, стверджуючи, що, спробувавши раз диморфантовый сорт, його можна запам’ятати на все життя.

Незвичайний смак доповнює легкий квітковий гіркий аромат. Але запах не забиває смак, а є його природним доповненням. Цей сорт — один з тих рідкісних видів меду, які не піддаються кристалізації. При правильному зберіганні він може зберігати рідку консистенцію протягом 12 місяців. І навіть після закінчення цього строку не твердне, а стає тягучим з домішкою твердих «цукрових» кульок.

Трохи про користь медоносу

Цінність ласощі обумовлюється не тільки його рідкістю, але і корисними властивостями. Відзначимо, що вартість 0,5 літра меду з диморфанта сьогодні перевищує 700 рублів. І придбати його велика удача.

Говорячи про корисні властивості, варто відзначити комплекс речовин, що міститься в медоносе – білому горісі:

 • Сильний натуральний адаптоген, який легко складає конкуренцію женьшеню.
 • Антиоксидант.
 • Правильно приготовлені ліки з білого горіха надають болезаспокійливу і зміцнювальний вплив на організм людини.

Здавна східні народи використовували його у багатьох цілющих рецептах. А сьогодні диморфант є одним з рідкісних видів рослин, які надають справжню допомогу в лікуванні онкологічних захворювань.

Основні характеристики сорту

Доведено, що регулярне вживання в їжу меду цього сорту благотворно впливає на нервову систему, допомагає стабілізувати сон у дорослих людей, пенсіонерів і навіть маленьких дітей старше 2-3 років.

Це цікаво  Темний мед: види

Корисні властивості меду зумовлені великою кількістю активних біологічних сполук, більша частина яких в науці була виділена вперше

Високий вміст в сорті глюкози і фруктози сприятливо впливає на роботу мозку. При регулярному вживанні диморфантового меду прискорюється розумовий процес, а стомлюваність під час роботи знижується.

Корисні властивості ласощі полягають у наступному:

 1. Знижує інтоксикацію після алкогольного сп’яніння.
 2. Як і будь-який інший сорт, ефективний при простудних захворюваннях, грипі.
 3. Його можна прикладати до ран, щоб прискорити їх загоєння.
 4. Мед тонізує центральну нервову систему, а 50-80 грам меду з диморфанта – це заряд бадьорості на цілий день.

При яких захворюваннях можна їсти диморфантовый мед?

Диморфантовый мед, як ми вже говорили, надає стимулюючу дію на ЦНС. Але вплив сорту на організм проходить без наслідків, не підвищується артеріальний тиск, як часто трапляється після випитої чашечки кави. У меді немає шкідливих домішок, тому він не порушує гормональний баланс.

Найкраще його цілющі якості проявляються при лікуванні хвороб шлунка та печінки. Особливо добре він допомагає при лікуванні гастриту, некрозу тканин печінки, отруєння, гепатиті.

Вживання диморфантового меду до їди допоможе підвищити апетит, що особливо важливо для людей, які перенесли операційне втручання. Також мед сприяє прискоренню метаболізму, знижує апетит, і цей вид рекомендується вживати при ожирінні. Звичайно, в лікувальних дозах.

Надає чудове вплив на захворювання шкіри:

 • Фурункули.
 • Підліткові і гнійні прищі, акне, рубці.
 • Стригучий лишай.
 • Виразки, гнійники.

Лікування захворювань серцево-судинної системи – це ще одна сфера позитивного впливу диморфантового сорту.

 1. Справляється з частішанням серцевого ритму (тахікардія).
 2. Виводить токсини і знижує холестерин, завдяки такому впливу знижується ризик утворення тромбів.
 3. Робить судини еластичнішими, покращує мікроциркуляцію.
 4. Перешкоджає застою крові, знижує набряклість.
Це цікаво  Мед кипрей: корисні властивості, фото

Про корисні властивості цього сорту можна говорити нескінченно, адже він ефективний практично при всіх видах захворювань. Навіть якщо він не допоможе в лікуванні, то наповнить організм пацієнта вітамінами, допоможе зберегти сили.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *