Мед кипрей: корисні властивості, фото

Мед — дуже цінний продукт, багатий багатьма біологічно активними речовинами. Бджоли роблять його з пилку багатьох рослин, яка, звичайно ж, відрізняється за своїми властивостями. Окремо слід виділити мед з зніту, лікарської рослини, відомого ще як іван-чай.

Мед з зніту

Сама по собі рослина дуже корисно для лікування багатьох хвороб, зокрема, захворювань дихальної системи, інфекцій. А у меду з зніту таких властивостей ще більше, адже бджоли при переробці до пилку додають свої цінні біологічно активні речовини.

Як відрізнити мед з зніту від підробки

Багато фахівців, побачивши на ринку такий мед, вважають його низькоякісним продуктом або підробкою, так як не бачать в ньому особливої цінності, але це зовсім не так. Такий мед відрізняється за кольором і виглядом. Це зеленувато-жовті вершки з невеликою кількістю згустків. При кристалізації ця маса, навпаки, освітлюється, що часто бентежить покупців. Але по фото в інтернеті можна переконатися, що він все ж справжній, а не підробка з невідомих компонентів.

Корисні властивості меду з зніту

Перш за все, цей вид головного бджолиного продукту активно використовується в косметології. Так, він став частим компонентом кремів і скрабів, адже має пом’якшувальний ефект, надає шкірі ніжність і шовковистість. Не дарма наші предки в лазні намазували мед на тіло, а потім змивали його, і з шкірою проблем практично не було.

Сьогодні вже доведено, що цей продукт є одним з кращих засобів для боротьби з фурункулами, виразками, наривами, адже має як антибактеріальний, так і ранозагоювальний ефект.

У цього продукту з зніту є корисні властивості і при внутрішньому вживанні. Як і всі продукти бджільництва, він діє на організм різнобічно, усуваючи багато хвороби. Хоча не варто думати, що це панацея від усіх захворювань і що, крім нього, можна нічим більше не лікуватися. Насамперед, кипрей можна застосовувати для боротьби з хворобами травного тракту.

Це цікаво  Фацелиевый мед: корисні властивості

Рецепт простий: випивають суміш з 1 ч. л. меду і склянки води на ніч. Продукт сприяє зниженню кислотності шлунка, вбиває хвороботворні бактерії, сприяє зміцненню організму і відновленню імунітету. У ньому міститься багато вітамінів, мікроелементів і корисних речовин.

Не обходять стороною цей продукт і кардіологи. Він зміцнює серце і судини, знижує тиск, діє на організм расслабляюще, тому популярний навіть у психотерапевтів. Рекомендується приймати перед сном, особливо якщо з ним є проблеми.

Такий мед добре переноситься організмом, до нього практично немає протипоказань, крім індивідуальної нестерпності і алергії.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *